• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت: شکایت FTC علیه قرارداد Activision منطق تجاری را نادیده می گیرد و واقعیت های صنعت را نادیده می گیرد

مایکروسافت: شکایت FTC علیه قرارداد Activision منطق تجاری را نادیده می گیرد و واقعیت های صنعت را نادیده می گیرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت: شکایت FTC علیه قرارداد Activision منطق تجاری را نادیده می گیرد و واقعیت های صنعت را نادیده می گیرد

مایکروسافت: شکایت FTC علیه قرارداد Activision منطق تجاری را نادیده می گیرد و واقعیت های صنعت را نادیده می گیرد
مایکروسافت این نمودارها را در پاسخ خود به FTC ارائه کرد و استدلال کرد که خرید پیشنهادی Activision-Blizzard به جای کاهش رقابت، رقابت را افزایش می دهد.

مایکروسافت علیه تلاش کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده برای جلوگیری از خرید 68.7 میلیارد دلاری Activision-Blizzard شکایت کرده و خود را “سازنده شماره سه کنسول بازی” و هدف خرید خود را به عنوان “یکی از ناشران متعدد بازی های ویدیویی محبوب” توصیف کرده است. “

این اظهارات که توسط مایکروسافت در پرونده ای در اواخر پنجشنبه در دادگاه اداری FTC ارائه شد، از نظر فنی درست است. با این حال، Activision-Blizzard صاحب یکی از موفق‌ترین فرنچایزهای بازی در تاریخ، «ندای وظیفه» است که آخرین قسمت آن، «Modern Warfare 2» پرفروش‌ترین بازی امسال در ایالات متحده است.

این فرنچایز تمرکز اصلی بررسی نظارتی بوده است، با FTC این نگرانی وجود دارد که مایکروسافت ممکن است سعی کند “ندای وظیفه” را منحصر به فرد ایکس باکس کند.

Activision-Blizzard که مالک کسب و کار بازی های موبایلی King نیز هست، «یکی از تعداد بسیار کمی از توسعه دهندگان برتر بازی های ویدیویی در جهان است که بازی های ویدیویی با کیفیت بالا را برای دستگاه های مختلف از جمله کنسول های بازی ویدیویی، رایانه های شخصی و موبایل ایجاد و منتشر می کند. FTC قبلاً گفته بود.

اما مایکروسافت که اخیراً قراردادی را برای آوردن «ندای وظیفه» به نینتندو اعلام کرده است، می‌گوید موفقیت این فرنچایز دقیقاً به همین دلیل است که حذف «ندای وظیفه» از سونی پلی‌استیشن منطقی به نظر نمی‌رسد.

در پرونده مایکروسافت آمده است: «بخش قابل توجهی از ارزش مالی اکتیویژن برای ایکس‌باکس ناشی از تجارت معمول است، از جمله ادامه فروش Call of Duty – محبوب‌ترین بازی آن – به Sony PlayStation».

در این پرونده افزوده شده است: «پرداخت 68.7 میلیارد دلار برای Activision در صورت ناپدید شدن این جریان درآمد، معنای مالی ندارد. همچنین منطقی نیست که تجربه بازی را کاهش دهیم و میلیون‌ها بازیکن Call of Duty را که با استفاده از انواع مختلف کنسول‌ها با هم بازی می‌کنند، از خود دور کنیم.» ضربه زدن به شهرت ایکس باکس ارزش هیچ مزیت اقتصادی نظری را برای دور کردن Call of Duty از رقبا ندارد.”

مایکروسافت قبلاً گفته بود که به سونی یک قرارداد 10 ساله برای انتشار «ندای وظیفه» روی پلی استیشن همزمان با ایکس باکس پیشنهاد داده است. در پرونده جدید آمده است: “سونی از تعامل امتناع می کند.” اما یک ویرایش در نسخه عمومی پرونده نشان می دهد که این معامله بیشتر از آنچه مایکروسافت به طور علنی گفته است وجود دارد.

مایکروسافت: شکایت FTC علیه قرارداد Activision منطق تجاری را نادیده می گیرد و واقعیت های صنعت را نادیده می گیرد

علی‌رغم وعده‌های مایکروسافت، FTC قبلاً اعلام کرده بود که این معامله، ایکس‌باکس را با دستکاری در قیمت‌گذاری Activision، کاهش کیفیت بازی یا تجربه بازیکن در کنسول‌ها و سرویس‌های بازی رقیب، تغییر شرایط و زمان دسترسی به محتوای Activision یا به طور کامل خودداری از محتوا، به رقابت آسیب می‌رساند. از رقبا، که منجر به آسیب مصرف کننده می شود.”

مایکروسافت در پرونده خود می گوید انگیزه استراتژیک اصلی این معامله گسترش حضور ایکس باکس در بازی های موبایلی است و به این واقعیت اشاره می کند که “سه چهارم گیمرهای اکتیویژن و بیش از یک سوم درآمد آن از عرضه های موبایل تامین می شود.”

بابی کوتیک، مدیرعامل Activision-Blizzard در بیانیه ای گفت: “هیچ دلیل منطقی و قانونی برای جلوگیری از بسته شدن تراکنش ما وجود ندارد.”

کوتیک افزود: «صنعت ما دارای رقابت فوق العاده و موانع کمی برای ورود است. ما بیش از هر زمان دیگری دستگاه‌هایی را دیده‌ایم که طیف وسیعی از گزینه‌های بازی را در اختیار بازیکنان قرار می‌دهند. موتورها و ابزارها به صورت رایگان در اختیار توسعه دهندگان بزرگ و کوچک هستند. گستردگی گزینه های توزیع بازی هرگز تا این حد گسترده نبوده است. ما معتقدیم که بر اساس اصل پرونده پیروز خواهیم شد.»

اسناد کامل مایکروسافت و اکتیویژن را در زیر بخوانید.

22.12.2022 (9412) پاسخ پاسخ Activision PUBLIC توسط تاد بیشاپ در Scribd

22.12.2022 (9412) پاسخ Microsoft Answer_PUBLIC توسط تاد بیشاپ در Scribd