• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت سالانه 200 میلیون دلار در خاورمیانه و آفریقا بدهکار است

مایکروسافت سالانه 200 میلیون دلار در خاورمیانه و آفریقا بدهکار است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت سالانه 200 میلیون دلار در خاورمیانه و آفریقا بدهکار است

مایکروسافت یکی از بزرگترین شرکت های جهان است که گستردگی خدمات و محصولاتش باعث شده تا برنامه های مشخصی برای حضور در سایر نقاط جهان داشته باشد. اما اکنون مایکروسافت متهم به پرداخت 200 میلیون دلار در سال رشوه به خاورمیانه و آفریقا است. اس ترنجی با من باش.

ادعای رشوه از مایکروسافت؛ مشکل چیه؟

یاسر العابد، یکی از کارمندان سابق مایکروسافت، اخیراً علیه این شرکت شکایت کرده است. او مدعی است که این غول فناوری سالانه صدها میلیون دلار رشوه در خاورمیانه و آفریقا می پردازد. او از سال 1998 به مدت 20 سال با مایکروسافت کار کرده است. نقش او در مایکروسافت به عنوان مدیر بخش عمومی و بازارهای نوظهور در خاورمیانه و آفریقا بوده است.

یکی از کارمندان سابق مایکروسافت ادعا می کند که در برخی مناطق، نیمی از تامین کنندگان و مدیران شرکت در برخی بخش ها یا رشوه می گیرند یا رشوه می دهند. تخمین زده می شود که مایکروسافت بیش از 200 میلیون دلار در سال در کشورهایی مانند غنا، نیجریه، زیمبابوه، قطر و عربستان سعودی رشوه می دهد.

متهم به پرداخت رشوه از مایکروسافت

او باید در این نشریه درخواست 40000 دلاری را ذکر کرده باشد که شک و تردیدهایی را در مورد پرونده او ایجاد کرد. مشتریانی که پرداخت را دریافت کردند در پایگاه داده داخلی مایکروسافت نبودند. آنها همچنین برای محدوده پروژه پرداخت واجد شرایط نبودند. علاوه بر این، به گفته العابد، برخی از مشتریان تنها پس از چهار ماه کار با مایکروسافت، ظاهراً به دلیل عملکرد ضعیف خاتمه یافتند. این باید مانع از تجارت آنها با شرکت می شد.

العابد گفت که او موضوع را به مدیران شرکت، منابع انسانی و بخش حقوقی ارجاع داد و آنها خاطرنشان کردند که معامله 40000 دلاری انجام نشده است، اما شرکت تحقیقات بیشتری انجام نداده است. در این نشریه، او ادعا می کند که مایکروسافت را به مشارکت در رشوه متهم کرده است. او همچنین نمونه هایی از رفتار مشکل ساز شرکت را به اشتراک گذاشت.

مدیر عامل مایکروسافت اعتراف می کند که Metavar واقعاً فقط یک بازی است

در معاملات با دو سازمان دولتی، بیش از 5.5 میلیون دلار تخفیف به دست مشتریان نهایی نرسید. علاوه بر این، گزارش حسابرسی العابد نشان می دهد که 13.6 میلیون دلار تخفیف برای مشتریان در معامله با وزارت کشور عربستان سعودی اعمال نشده است. در عوض، پول نصیب کارمندان و شرکای مایکروسافت شد.

مایکروسافت این اتهامات را رد کرده است

در مورد دیگر، وزارت آموزش قطر سالانه 9.5 میلیون دلار برای مجوزهای آفیس و ویندوزی که هرگز نصب نشده اند، پرداخت می کند. یاسر العابد به The Verge گفت که این مشکل در همه سطوح رخ می دهد. همه مدیران این را می دانند و با افراد نالایق کار می کنند. اگر کار درست را انجام دهید، شما را تشویق نمی کنند. خبرگزاری Verge برای اظهار نظر با مایکروسافت تماس گرفت. با این حال، این غول فناوری همانند بکی لنابرگ، معاون مایکروسافت و مشاور اخلاق عمومی، تعهد خود را به رفتارهای اخلاقی در رسانه ها تایید کرد.

مطابق با GizChinaاو گفت: «ما متعهد به انجام کسب و کار مسئولانه هستیم. ما همیشه هر کسی را که مواردی را می بیند و گزارش می دهد که قانون، خط مشی و استانداردهای اخلاقی را نقض می کند تشویق می کنیم. برخلاف ادعای مایکروسافت مبنی بر اینکه این حادثه مربوط به گذشته است و حل شده است، یاسر العابد گفت که یکی از رهبران او گفته است که بهتر است چشمانش را روی برخی موارد ببندد.

گزارش مالی مایکروسافت در سه ماهه دوم سال 2022 منتشر شد: درآمد آفیس، ابر و ویندوز افزایش یافت

یاسر العابد نیز مدعی است که باید به خاطر طرح این موضوعات مورد انتقاد قرار می گرفت. در نتیجه، رهبران و رهبران آن او را از تجارت مهم کنار گذاشتند و مایکروسافت در نهایت مجبور شد او را اخراج کند. آنها هرگز علیه این کارمندان اقدام قانونی نمی کنند. یاسر العابد همچنین گفت که اگرچه می داند که آنها پول شرکت و دولت را می دزدند، اما پیام او به کارمندان این است که آنچه می خواهید انجام دهید و تا می توانید پول درآورید. در بدترین حالت، در نهایت یک نامه استعفا دریافت خواهید کرد.