• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت در حال گسترش پشتیبانی فنی مداوم از اوکراین برای محافظت از خدمات دیجیتال و داده ها در زمان جنگ است

مایکروسافت در حال گسترش پشتیبانی فنی مداوم از اوکراین برای محافظت از خدمات دیجیتال و داده ها در زمان جنگ است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت در حال گسترش پشتیبانی فنی مداوم از اوکراین برای محافظت از خدمات دیجیتال و داده ها در زمان جنگ است

مایکروسافت در حال گسترش پشتیبانی فنی مداوم از اوکراین برای محافظت از خدمات دیجیتال و داده ها در زمان جنگ است
برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، چپ، و میخائیلو فدوروف، معاون نخست وزیر و وزیر تحول دیجیتال اوکراین، روز پنجشنبه در لیسبون، پرتغال. (عکس از مایکروسافت)

مایکروسافت تعهدات خود را در زمینه پشتیبانی فناوری با اوکراین گسترش می‌دهد و به این کشور کمک می‌کند تا از خدمات و داده‌های دیجیتال حیاتی در طول جنگ جاری با روسیه محافظت کند.

براد اسمیت، رئیس مایکروسافت، این قول را در جریان وب سامیت، رویدادی در لیسبون، پرتغال، در روز پنج شنبه داد. او در یک کنفرانس مطبوعاتی در کنار میخایلو فدوروف، معاون نخست وزیر و وزیر تحول دیجیتال اوکراین حاضر شد.

غول فناوری مستقر در ردموند در واشنگتن برای این کمک هزینه ای از اوکراین دریافت نمی کند و تمدید این کمک تا سال 2023 حدود 100 میلیون دلار برای مایکروسافت هزینه خواهد داشت. این شرکت از زمان آغاز جنگ در فوریه بیش از 400 میلیون دلار برای کمک به اوکراین هزینه کرده است.

اسمیت در یک پست وبلاگی گفت: «تداوم دفاع اوکراین تا حدی به اتحاد دیجیتالی مهم کشورها، شرکت ها و سازمان های غیرانتفاعی بستگی دارد. مایکروسافت و سایرین با پرداخت برای زیرساخت های دیجیتال در ابر عمومی، از خدمات مهم اوکراینی از طریق مراکز داده در سراسر اروپا پشتیبانی کرده اند.

فراتر از راه اندازی سرویس های ابری مایکروسافت، اسمیت به برخی از راه هایی که این شرکت کمک می کند اشاره کرد:

  • حفاظت از امنیت سایبری
  • حمایت از سازمان های غیرانتفاعی و بشردوستانه که در اوکراین، لهستان و سایر نقاط اتحادیه اروپا کار می کنند.
  • ارائه داده ها و حمایت از سازمان های بین المللی که به اوکراین کمک می کنند و با جنایات جنگی علیه غیرنظامیان سروکار دارند.
  • از کارکنانی که به سازمان‌های غیرانتفاعی که در تلاش‌های امدادی بشردوستانه مشارکت دارند، حمایت و کمک کنید.

اسمیت در پست خود افزود: “ما مطمئن هستیم که سایر شرکت های فناوری به طور مشابه برای حفظ حمایتی که نه تنها برای اوکراین، بلکه برای ثبات بین المللی و حمایت از حقوق اساسی در اروپا و سراسر جهان حیاتی است، قدم برمی دارند.”

آمازون قبلاً در ماه مارس اعلام کرده بود که بزرگترین مرکز کمک‌های بشردوستانه خود را تا به امروز به عنوان مرکز تدارکاتی برای آوارگان جنگی اوکراینی افتتاح می‌کند. این شرکت اقدامات دیگری را که برای کمک انجام داده است در این صفحه وب شرح می دهد.