• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت در حال کار برای ادغام ویندوز 11 و ویندوز 365 از طریق فضای ابری است

مایکروسافت در حال کار برای ادغام ویندوز 11 و ویندوز 365 از طریق فضای ابری است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت در حال کار برای ادغام ویندوز 11 و ویندوز 365 از طریق فضای ابری است

مایکروسافت سال گذشته ویندوز 365 را به عنوان سیستم عامل ابری خود معرفی کرد و اکنون قصد دارد رایانه های مبتنی بر سیستم عامل را مستقیماً با ویندوز 11 ادغام کند. ویندوز 365 به کسب‌وکارها اجازه می‌دهد از هر کجا به رایانه‌های ابری دسترسی داشته باشند تا ویندوز 10 یا ویندوز 11 را در مرورگر وب اجرا کنند. این همان کاری است که Citrix و بسیاری از برنامه های کاربردی دیگر سال ها انجام می دهند. اما اکنون مایکروسافت به رایانه‌های ویندوز 115 اجازه می‌دهد مستقیماً در رایانه‌های ویندوزی بوت شوند یا با استفاده از ویژگی دسک‌تاپ مجازی ویندوز 11 به راحتی بین آنها جابه‌جا شوند.

ادغام ویندوز 11 و ویندوز 365

این بخشی از یک گردش کار ترکیبی برای ویندوز است که به مشاغل اجازه می دهد از راه دور بر روی دستگاه های سنتی یا از طریق دستگاه های ابری مجازی کار کنند. مایکروسافت در حال کار است سه ویژگی ویندوز 365 جدید است که عمیقاً در ویندوز 11 ادغام خواهد شد.

اولین مورد، بوت کردن ویندوز 365 است که به دستگاه های ویندوز 11 اجازه می دهد به جای نصب ویندوز به صورت محلی، هنگام بوت کردن، مستقیماً به یک نمونه از رایانه شخصی Cloud بروند. این برای دستگاه هایی طراحی شده است که بین چندین نفر به اشتراک گذاشته می شود یا برای ایستگاه های کاری که به کارمندان اجازه می دهد از دستگاه شما استفاده کنند (BYOD). Vangui McKelvey، مدیر عامل مایکروسافت 365 توضیح می دهد: “این به کاربران مختلف اجازه می دهد تا مستقیماً با اطلاعات کاربری خود به رایانه امنیتی Windows 365 Cloud خود دسترسی داشته باشند.”

Windows 365 Switch دومین گزینه اضافه شده است. همانطور که از نام آن پیداست، این ویژگی به کاربران ویندوز 365 اجازه می دهد تا بین دسکتاپ محلی و رایانه ابری در ویندوز 11 جابجا شوند. این ادغام در ویژگی Windows 11 Task View یکسان خواهد بود و همه میانبرها و صفحه کلیدهای صفحه کلید یکسان هستند.

مایکروسافت همچنین در حال کار بر روی یک ویژگی آفلاین ویندوز 365 است که به شما امکان می دهد زمانی که به رایانه خود متصل نیستید، به صورت محلی کار کنید. مک‌کلوی می‌گوید: «هنگام اتصال مجدد، ابر به‌طور خودکار بدون از دست دادن داده‌ها با ویندوز 365 همگام‌سازی می‌شود تا تجربه کاربری ثابتی را ارائه دهد.

ادغام ویندوز 11 و ویندوز 365

ادغام ویندوز 11 و ویندوز 365

در نهایت، ویندوز 11 یک برنامه بومی برای ویندوز 365 دریافت می کند. این به کاربران ویندوز 11 اجازه می دهد تا بدون نیاز به مرور مرورگر، رایانه ابری را از نوار وظیفه یا منوی استارت روشن کنند.

پانوس پانای، رئیس مایکروسافت ویندوز و سرفیس، آخرین ویژگی را “آغاز یکپارچه سازی ابری ویندوز و مایکروسافت” توصیف کرد. این تغییرات می تواند نشان دهنده مسیر جدیدی برای ویندوز باشد زیرا مایکروسافت به دنبال ادامه ترکیب ویندوز 365 و ویندوز 11 در آینده نزدیک است.

پانای گفت: “در دو سال گذشته، سازمان هایی که پیشرفت کرده اند، همان هایی بوده اند که تحول دیجیتال را پذیرفته اند.” ما همیشه نمی‌توانیم پیش‌بینی کنیم که چه اتفاقی می‌افتد، اما می‌توانیم مطمئن باشیم که ویندوز در خط مقدم فناوری و تجربه، از اطلاعات ابری گرفته تا هوش دستگاه، به سازمان شما اجازه می‌دهد تا از همه چیزهایی که در راه است استقبال کند.»

نظر شما در مورد ادغام ویندوز 11 با ویندوز 365 چیست؟