• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت “توافقنامه بی طرفی کارگری” را با اتحادیه ای که کارمندان Activision Blizzard را نمایندگی می کند امضا می کند

مایکروسافت “توافقنامه بی طرفی کارگری” را با اتحادیه ای که کارمندان Activision Blizzard را نمایندگی می کند امضا می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت "توافقنامه بی طرفی کارگری" را با اتحادیه ای که کارمندان Activision Blizzard را نمایندگی می کند امضا می کند

مایکروسافت "توافقنامه بی طرفی کارگری" را با اتحادیه ای که کارمندان Activision Blizzard را نمایندگی می کند امضا می کند
(عکس از brooztechnology)

کارکنان ارتباطات در ایالات متحده روز دوشنبه اعلام کردند که با مایکروسافت به توافقنامه بی طرفی کارگری دست یافته اند که دو ماه پس از خرید برنامه ریزی شده مایکروسافت از غول بازی سازی در اکتیویژن بلیزارد اجرا خواهد شد.

طبق شرایط قرارداد، مایکروسافت یک سیاست رسمی بی طرفی را در رابطه با هرگونه تحقیق در مورد منافع یا اتحادیه توسط کارکنانی که توسط CWA نمایندگی می شوند، دنبال می کند. این به طور کلی شامل هر کسی می شود که در مخابرات یا فناوری اطلاعات کار می کند، که احتمالاً اکثر نقش ها را در یک استودیوی توسعه بازی های ویدیویی پوشش می دهد.

این توافق ادامه چندین حرکت مایکروسافت طی دو هفته گذشته است، از جمله وعده اتخاذ یک “رویکرد باز و سازنده” به اتحادیه های فناوری.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت در بیانیه‌ای گفت: «اوایل این ماه، مجموعه‌ای از اصول را اعلام کردیم که رویکرد ما را به سازمان‌های کاری هدایت می‌کند، و کسب اکتیویژن بلیزارد اولین فرصت ما برای عملی کردن این اصول است.»

به دلیل مشکلات قابل توجه محل کار در صنعت بازی های ویدیویی بزرگتر، مانند برنامه های ضعیف و چرخه های استخدام و اخراج، تلاش های سندیکایی حداقل در چهار سال گذشته در مقیاس گسترده رشد کرده است. قرارداد CWA با مایکروسافت یکی از مهم‌ترین گام‌های رو به جلو برای حرکت کلی را نشان می‌دهد، و در حالی که مسئولیت‌های مایکروسافت به عدم معکوس کردن محدود می‌شود، یکی از طرفدارترین حرکت‌های یک بازیگر اصلی در صنعت تا به امروز باقی مانده است.

CWA گفت که این توافق به “نگرانی های خرید قبلی” او می پردازد و اکنون از قرارداد 68.7 میلیارد دلاری اعلام شده در ژانویه پشتیبانی می کند.

کریس شلتون، رئیس CWA گفت که این توافقنامه “نقشه راه بالایی را برای کارفرمایان در صنعت بازی ایجاد می کند.”

شلتون گفت: «تعهدات الزام آور مایکروسافت جایگاهی را به کارمندان پشت میز خواهد داد و تضمین می کند که خرید اکتیویژن بلیزارد به نفع کارمندان شرکت و بازار گسترده تر بازی های ویدیویی است.

این توافق، گردهمایی استودیوهای اکتیویژن را بسیار آسان‌تر می‌کند، فرآیندی که شرکت تمام تلاش خود را برای جلوگیری از آن انجام داده است. با این حال، تیم تضمین کیفیت در شرکت تابعه Activision Blizzard Raven Software در اواخر ماه گذشته با موفقیت به اتحادیه سازی رای داد.