• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت به کارکنان ایالات متحده تعطیلات نامحدودی می دهد

مایکروسافت به کارکنان ایالات متحده تعطیلات نامحدودی می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت به کارکنان ایالات متحده تعطیلات نامحدودی می دهد

مایکروسافت به کارکنان ایالات متحده تعطیلات نامحدودی می دهد
پردیس مایکروسافت در ردموند، واشنگتن (عکس فایل brooztechnology/Todd Bishop)

مایکروسافت سیاست مرخصی خود را تغییر می دهد تا به کارگران مستقر در ایالات متحده مرخصی نامحدود بدهد.

این سیاست جدید که از 16 ژانویه اجرایی می شود، توسط شرکت به عنوان “غیبت اختیاری” توصیف شده است.

سخنگوی مایکروسافت در بیانیه‌ای گفت: «از 16 ژانویه 2023، مایکروسافت سیاست مرخصی خود را به مدلی انعطاف‌پذیرتر مدرن می‌کند و به زمان تعطیلی اختیاری (DTO) می‌رود. “چگونگی، زمان و مکان کار کارکنان به طور چشمگیری تغییر کرده است و DTO ها با روش های انعطاف پذیرتر کار موافقت می کنند.”

The Verge گزارش می دهد که سیاست جدید علاوه بر تعطیلات شرکتی، تعطیلات و روزهای مرخصی برای بیماری، سلامت روان، وظیفه هیئت منصفه یا سوگواری است.

بسیاری از شرکت‌ها گزینه‌های تعطیلات نامحدودی را ارائه می‌کنند، از جمله نتفلیکس، جنرال الکتریک، و لینکدین متعلق به مایکروسافت، که سیاست تعطیلات «اختیاری» خود را در سال 2015 معرفی کرد.

غول نرم افزاری Autodesk نیز خط مشی تعطیلات خود را به عنوان “غیبت اختیاری” توصیف می کند.

Autodesk خاطرنشان می کند: “این انتخاب شماست که چه زمانی از زمان استراحت خود استفاده کنید، اما همچنان باید تایید مدیر خود را – در اسرع وقت – قبل از گرفتن یک DTO دریافت کنید.” مدیر شما نیازهای واحد تجاری شما، عملکرد شما و توانایی شما برای برآورده کردن تعهدات و مسئولیت های کاری شما را در نظر خواهد گرفت.

تعطیلات نامحدود می تواند به جذب استعدادهای برتر و کاهش هزینه های زمان تعطیلات انباشته کمک کند. بی‌بی‌سی در اوایل سال جاری گزارش داد، اما این سیاست همچنین می‌تواند منجر به مرخصی کمتر کارمندان به دلیل فشار همسالان و انتظارات مربوط به زمان مرخصی «قابل قبول» شود.

مایکروسافت یک مدل محل کار ترکیبی را پیاده سازی کرده است که انعطاف پذیری کار از راه دور را ارائه می دهد، اما انتظار دارد که اکثر کارمندان حداقل 50 درصد مواقع در دفتر کار کنند.