• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت به متا می‌رود: این چیزی است که نادلا و زاکربرگ در مورد Quest Pro جدید اعلام کردند

مایکروسافت به متا می‌رود: این چیزی است که نادلا و زاکربرگ در مورد Quest Pro جدید اعلام کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت به متا می‌رود: این چیزی است که نادلا و زاکربرگ در مورد Quest Pro جدید اعلام کردند

مایکروسافت به متا می‌رود: این چیزی است که نادلا و زاکربرگ در مورد Quest Pro جدید اعلام کردند
مدیر عامل متا مارک زاکربرگ و مدیر عامل مایکروسافت ساتیا نادلا در جریان ویدیوی متا کانکت روز سه شنبه.

مایکروسافت ویندوز، آفیس، تیم‌ها و سایر برنامه‌ها را برای هدست واقعیت مجازی متا کوئست پرو جدید و متا کوئست 2 به عنوان بخشی از مشارکت گسترده با شرکت مادر فیس‌بوک در دسترس قرار خواهد داد.

ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، در یک حضور غافلگیرکننده با مارک زاکربرگ به عنوان بخشی از سخنرانی اصلی مدیر عامل متا در کنفرانس مجازی متا کانکت در صبح سه شنبه، این برنامه ها را تشریح کرد.

در اینجا چیزی است که آنها اعلام کردند:

مایکروسافت به متا می‌رود: این چیزی است که نادلا و زاکربرگ در مورد Quest Pro جدید اعلام کردند
برنامه های Microsoft 365 و Windows 365 در دستگاه های Meta Quest در دسترس خواهند بود. (تصویر مایکروسافت)
  • Microsoft Teams در دستگاه‌های Meta Quest در دسترس خواهد بود و به افراد اجازه می‌دهد از هدست VR متا برای جلسات مجازی Teams به عنوان جایگزینی برای فناوری جلسات مجازی Horizon Workrooms Meta استفاده کنند.
  • همچنین امکان پیوستن به جلسات Teams از اتاق کار وجود خواهد داشت.
  • در آینده، کاربران می توانند از متا آواتارها در Teams برای وایت برد، طوفان فکری و جلسات استفاده کنند.
  • کاربران می توانند با ویژگی های برنامه های مایکروسافت 365 از جمله SharePoint، Word، Excel، PowerPoint و Outlook از Quest Pro و Quest 2 تعامل داشته باشند.
  • امکان استریم ویندوز 365، نسخه ابری سیستم عامل رایانه شخصی مایکروسافت، برای دستگاه های Quest Pro و Quest 2 وجود خواهد داشت.
  • Microsoft Intune و Azure Active Directory برای امنیت سازمانی، احراز هویت و مدیریت دستگاه در دستگاه‌های Quest در دسترس خواهند بود.
  • جف سگار، رئیس برنامه‌ها و پلتفرم‌های مشترک مایکروسافت، در پستی که این خبر را تشریح می‌کند، گفت: این شرکت‌ها همچنین در حال بررسی راه‌هایی برای آوردن بازی Xbox Cloud به فروشگاه Meta Quest هستند.

نادلا در پایان حضور مشترک با زاکربرگ گفت: «می‌توانید بازی‌های دوبعدی را با کنترلر ایکس‌باکس خود که بر روی صفحه نمایش عظیم Quest طراحی شده است، بازی کنید. زود است، اما ما برای اتفاقات آینده هیجان‌زده هستیم. چه کسی می داند، دفعه بعد که صحبت می کنیم، شاید با هم شبیه ساز پرواز VR بازی کنیم.»

متا Quest Pro را در 25 اکتبر با قیمت 1499.99 دلار عرضه خواهد کرد.

مایکروسافت از طریق هدست هولولنز و پلتفرم واقعیت مختلط Mesh دیدگاه خود را از متاورس دنبال می کند، اما شرکت تحت مدیریت نادلا بارها با رقبای ظاهری شریک شده است.

تپر در پست خود از مایکروسافت گفت: مشارکت با متا “تکمیل تعهد ما به هولولنز است.”

فیس بوک/ متا و مایکروسافت غریبه نیستند و قدمت آن به سرمایه گذاری 240 میلیون دلاری شرکت ردموند در فیس بوک در سال 2007 برمی گردد که بخشی از یک رابطه استراتژیک گسترده تر بین شرکت ها در آن زمان بود. مایکروسافت دیگر این سهم را در اختیار ندارد.