• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت به اخراج های اعلام شده قبلی ادامه می دهد زیرا منطقه سیاتل در مجموع نزدیک به 1500 نفر را شامل می شود.

مایکروسافت به اخراج های اعلام شده قبلی ادامه می دهد زیرا منطقه سیاتل در مجموع نزدیک به 1500 نفر را شامل می شود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت به اخراج های اعلام شده قبلی ادامه می دهد زیرا منطقه سیاتل در مجموع نزدیک به 1500 نفر را شامل می شود.

مایکروسافت به اخراج های اعلام شده قبلی ادامه می دهد زیرا منطقه سیاتل در مجموع نزدیک به 1500 نفر را شامل می شود.
آخرین اخراج های مایکروسافت بخشی از 10000 اخراج کارکنان است که این شرکت در ماه ژانویه اعلام کرد، از جمله کارکنان مقر این شرکت در ردموند، واشینگ (brooztechnology File Photo/Todd Bishop)

مایکروسافت این هفته به دور دیگری از کارگران اطلاع داد که به عنوان بخشی از 10000 اخراج کار که شرکت در 18 ژانویه اعلام کرد، شغل خود را از دست می دهند.

اخطاریه ای که به وزارت امنیت استخدام ایالت واشنگتن ارسال شده است نشان می دهد که این دور بر 617 کارگر در دفتر مرکزی شرکت در ردموند، واشینگتن، و دفاتر در نزدیکی Bellevue و Issaquah تأثیر می گذارد.

این علاوه بر 878 کارگر مایکروسافت است که قبلاً به آنها اطلاع داده شده بود که مشاغل خود را در منطقه از دست می دهند و مجموع آنها را به نزدیک به 1500 نفر در منطقه سیاتل می رساند.

یکی از نمایندگان مایکروسافت تأیید کرد که آخرین اخراج ها بخشی از 10000 نفری است که قبلاً توسط این شرکت در سراسر جهان اعلام شده بود. مایکروسافت در ابتدا گفت که این کاهش بین ژانویه تا پایان مارس، پایان سه ماهه سوم مالی شرکت انجام خواهد شد.

طبق گزارشی از بلومبرگ به نقل از افراد ناشناس آشنا با موضوع و یادداشتی به کارکنان فیل اسپنسر، مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ، بخش‌های سرفیس، هولولنز و ایکس‌باکس از جمله افرادی بودند که تحت تأثیر آخرین اخراج‌ها قرار گرفتند. بلومبرگ گزارش داد که کاهش هولولنز سوالاتی را در مورد اینکه آیا مایکروسافت با نسخه سوم هدست واقعیت ترکیبی ادامه خواهد داد یا خیر ایجاد می کند.

نتایج سه ماهه دوم مالی مایکروسافت سطوح جدیدی از احتیاط را در میان مشتریان تجاری که مسئول بیشتر تجارت هستند نشان می دهد. مایکروسافت رشد درآمد ضعیفی را گزارش کرد که در مجموع 2 درصد به 52.7 میلیارد دلار رسید. سود 7 درصد کاهش یافت و به 17.4 میلیارد دلار رسید، بدون احتساب 1.2 میلیارد دلار هزینه های مربوط به اخراج.

10000 اخراج دومین کاهش بزرگ نیروی کار در تاریخ مایکروسافت است.

مایکروسافت یکی از بسیاری از شرکت‌های فناوری است که در ماه‌های اخیر اخراج شده است، از جمله متا مادر فیسبوک، آمازون و Salesforce، علاوه بر بسیاری از استارت‌آپ‌ها در منطقه سیاتل و سیلیکون ولی.