• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت برای سومین سال متوالی در صدر فهرست بهترین شرکت‌ها در ایالات متحده قرار دارد

مایکروسافت برای سومین سال متوالی در صدر فهرست بهترین شرکت‌ها در ایالات متحده قرار دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت برای سومین سال متوالی در صدر فهرست بهترین شرکت‌ها در ایالات متحده قرار دارد

مایکروسافت برای سومین سال متوالی در صدر فهرست بهترین شرکت‌ها در ایالات متحده قرار دارد
پردیس مایکروسافت در ردموند، واشنگتن (عکس فایل brooztechnology/Todd Bishop)

مایکروسافت بار دیگر در صدر فهرست بهترین شرکت‌های ایالات متحده برای سال 2022 قرار گرفت و از دیگر غول‌های فناوری که در این فهرست سقوط کرده‌اند، از جمله اپل، آمازون، آلفابت و متا به پایان رسید.

شرکت نرم‌افزار و خدمات ابری مستقر در ردموند در واشنگتن برای سومین سال متوالی در فهرست ۲۵۰ برتر مدیریتی که توسط موسسه دراکر در دانشگاه فارغ‌التحصیل کلرمونت گردآوری شده است، رتبه اول را کسب کرده است.

این موسسه عملکرد شرکت را با بررسی عملکرد در پنج حوزه می سنجد: رضایت مشتری، مشارکت و توسعه کارکنان، نوآوری، مسئولیت اجتماعی و قدرت مالی. به گزارش وال استریت ژورنال، این رتبه بندی بر اساس تجزیه و تحلیل 34 ورودی ارائه شده توسط 14 منبع شخص ثالث است.

مایکروسافت با امتیاز کلی 98.6 در صدر فهرست قرار گرفت. این عدد نسبت به رتبه سال گذشته 6.9 امتیاز کاهش داشته است. این شرکت در هر یک از رده بندی های پنج گانه رتبه بندی، به استثنای رضایت مشتری، در بین 10 شرکت برتر قرار داشت. هفتمین در تعامل و توسعه کارکنان، سوم در قدرت مالی، اول در نوآوری و چهارم در مسئولیت اجتماعی است.

اپل با امتیاز 83.2 در رتبه دوم فهرست کلی قرار گرفت و پس از آن IBM (80.9)، جنرال موتورز (80.7)، Whirlpool (78.9)، Nvidia (78.5)، اینتل (78.4)، آمازون (77.9)، جانسون و جانسون (Johnson & Johnson) قرار گرفتند. 77) و Mastercard (76.6) برای تکمیل 10 برتر.

آمازون با رتبه هشتم خود، 16.4 امتیاز نسبت به امتیاز سال 2021 خود کاهش یافت. این غول فناوری رتبه دوم (پس از مایکروسافت) را در بین 10 شرکت برتر در رده نوآوری کسب کرد، اما نتوانست در 10 شرکت برتر در چهار دسته دیگر شکست بخورد.

شرکت مادر گوگل، آلفابت، بیست و چهارمین لیست است و متا در بین سایر شرکت های بزرگ فناوری، در رتبه 130 قرار دارد.

تکمیل سایر شرکت های شمال غربی اقیانوس آرام در لیست: Costco، 67th; تی موبایل، 93; Weyerhaeuser Co., 102nd; استارباکس، 109th; بوئینگ، 160; نوردستروم، 200; اکسپدیا، 249.

250 برتر مدیریت شامل بهترین شرکت های ایالات متحده در میان 902 شرکت سهامی عام است که در نظرسنجی موسسه دراکر انجام شده است.