• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت با Viasat برای گسترش دسترسی به اینترنت ماهواره ای در سراسر آفریقا شریک می شود

مایکروسافت با Viasat برای گسترش دسترسی به اینترنت ماهواره ای در سراسر آفریقا شریک می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت با Viasat برای گسترش دسترسی به اینترنت ماهواره ای در سراسر آفریقا شریک می شود

مایکروسافت با Viasat برای گسترش دسترسی به اینترنت ماهواره ای در سراسر آفریقا شریک می شود
کانسپت یک هنرمند صورت فلکی ماهواره Viasat-3 را در مدار نشان می دهد. (تصویر Viasat)

در طول پنج سال گذشته، ابتکار Airband مایکروسافت به دسترسی به اینترنت برای بیش از 51 میلیون نفر در مناطق روستایی آمریکا و سراسر جهان کمک کرده است – و اکنون یک همکاری جدید با Viasat قصد دارد تا Airband را به سرعت بالا ببرد.

این همکاری که امروز در اجلاس سران رهبران آمریکا و آفریقا در واشنگتن دی سی اعلام شد، از شبکه ماهواره ای Viasat برای گسترش دسترسی به اینترنت به 10 میلیون نفر در سراسر جهان، از جمله 5 میلیون نفر در آفریقا، استفاده می کند. این بخشی از یک کمپین گسترده‌تر Airband برای کمک به اتصال یک چهارم میلیارد نفر از جمله ۱۰۰ میلیون نفر در آفریقا تا پایان سال ۲۰۲۵ است.

ویکی رابینسون، مدیر کل Airband Initiative، گفت که آفریقا نه تنها به این دلیل که “فرصت های زیادی در آنجا وجود دارد”، بلکه به دلیل چالش های تکنولوژیکی این قاره نیز مورد توجه ویژه است. تنها 40 درصد از قاره آفریقا آنلاین است و نزدیک به 600 میلیون آفریقایی به برق دسترسی ندارند.

او توضیح داد: «ما دسترسی به فناوری و منابع و یک مدل قابل اعتماد را برای انجام این کار فراهم می‌کنیم و نه تنها ISPها، بلکه ارائه‌دهندگان غیرانتفاعی دسترسی به انرژی را گرد هم می‌آوریم».

طرح Airband سرمایه گذاری اولیه را برای حمایت از زیرساخت های توسعه یافته در مناطقی که به آن نیاز دارند، فراهم می کند. رابینسون از تعیین مبلغ دلاری برای مشارکت مایکروسافت خودداری کرد، اما بسیاری از کارها از طریق مشارکت انجام می شود.

او گفت: «ما از این اکوسیستم شرکای استفاده می‌کنیم و فکر می‌کنم که این اکوسیستم با آنچه دیگران انجام می‌دهند کمی متفاوت است. ذینفعان این ابتکار ممکن است حتی ندانند که مایکروسافت در ارائه دسترسی به اینترنت نقشی داشته است.

مایکروسافت قبلاً با شرکای خود برای ارائه دسترسی به اینترنت از طریق بی سیم ثابت، پهنای باند فضای سفید تلویزیون، فیبر نوری یا خدمات رادیویی باند پهن به شهروندان کار کرده است. شراکت اخیراً اعلام شده با Viasat اولین موردی است که از اتصال ماهواره ای استفاده می کند. جمهوری دموکراتیک کنگو، نیجریه، مصر، سنگال و آنگولا در آفریقا، به علاوه گواتمالا، مکزیک و مناطق محروم ایالات متحده را در اولویت قرار خواهد داد.

مایکروسافت با Viasat برای گسترش دسترسی به اینترنت ماهواره ای در سراسر آفریقا شریک می شود
این نقشه مکان‌هایی را در آفریقا نشان می‌دهد که Microsoft Airband در آن‌ها پروژه‌های فعالی را در نقاط آبی تیره دارد و مشارکت با Viasat پروژه‌های آینده را با نقاط آبی روشن هدف قرار می‌دهد. (گرافیک مایکروسافت)

مشارکت Viasat در Airband بر اساس شراکت موجود این شرکت با Microsoft Azure Space است. یکی دیگر از شرکای مایکروسافت SpaceX است که دسترسی به اتصال ابری Azure را از طریق صورت فلکی ماهواره Starlink خود فراهم می کند. رابینسون گفت که دخالت Starlink در پروژه Airband را رد نمی کند.

او گفت: “هر چیزی ممکن است.” ما چادر بزرگی هستیم و آماده مشارکت با شرکای مرتبط با ماموریت هستیم – چه آنها اسپیس ایکس باشند یا هر کس دیگری در این زمینه.

از سوی دیگر، مایکروسافت به عنوان بخشی از برنامه مهارت‌های شغلی خود، دسترسی رایگان به دوره‌های امنیت سایبری در لینکدین ارائه می‌کند. ترزا هاتسون، معاون فناوری و مسئولیت شرکتی شرکت مایکروسافت، در یک پست وبلاگی گفت که ابتکار عمل Airband و ابتکار آموزش امنیت سایبری با هدف تقویت روابط با آفریقا است که قدمت آن به بیش از 30 سال قبل می‌رسد.

هاتسون گفت: «ما سرمایه گذاری خود را افزایش می دهیم تا به مردم و دولت ها در آفریقا کمک کنیم تا تحول و رونق اقتصادی را فراهم کنند. “این تازه شروع فصل بعدی است.”