• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت با نینتندو به قرارداد Call of Duty دست یافت در حالی که با سونی بر سر خرید اکتیویژن اختلاف داشت.

مایکروسافت با نینتندو به قرارداد Call of Duty دست یافت در حالی که با سونی بر سر خرید اکتیویژن اختلاف داشت.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت با نینتندو به قرارداد Call of Duty دست یافت در حالی که با سونی بر سر خرید اکتیویژن اختلاف داشت.

مایکروسافت با نینتندو به قرارداد Call of Duty دست یافت در حالی که با سونی بر سر خرید اکتیویژن اختلاف داشت.
صحنه ای از «ندای وظیفه: جنگ مدرن II» در دسترس برای ایکس باکس، پلی استیشن و ویندوز.

مایکروسافت می گوید در صورتی که پیشنهاد مایکروسافت برای خرید اکتیویژن بلیزارد به ارزش 68.7 میلیارد دلار انجام شود، با نینتندو قراردادی 10 ساله منعقد کرده است تا بازی های «ندای وظیفه» را به سیستم های نینتندو بیاورد.

علاوه بر این، مایکروسافت قول داده است که همزمان با انتشار قسمت‌های آینده مجموعه پرفروش اول شخص تیراندازی برای ایکس‌باکس، به انتشار «ندای وظیفه» روی پلتفرم بازی‌های رایانه‌های شخصی استیم Valve ادامه دهد.

قرارداد نینتندو و تعهد Steam بخشی از تلاش مایکروسافت برای جلوگیری از شکایت احتمالی FTC در مورد خرید پیشنهادی Activision است.

در مخالفت با خرید، سونی سازنده پلی استیشن ابراز نگرانی کرد که مایکروسافت می‌تواند بازی‌های آینده «ندای وظیفه» و دیگر عناوین مهم اکتیویژن را منحصر به مایکروسافت ایکس‌باکس کند.

اوایل این هفته، برد اسمیت، رئیس مایکروسافت گفت که این شرکت به سونی یک قرارداد 10 ساله برای توزیع عادلانه «ندای وظیفه» در پلی استیشن پیشنهاد داده است. سونی قبلاً پیشنهادات مایکروسافت را “در بسیاری از سطوح ناکافی” خوانده بود.

فیل اسپنسر، مدیر عامل مایکروسافت گیمینگ، به واشنگتن پست گفت که توافق با نینتندو و تعهد به Steam نشان می دهد که مایکروسافت با حسن نیت عمل می کند. او آن را “لحظه مهمی برای حضور در بازار” خواند.

بلومبرگ روز سه شنبه گزارش داد که اسمیت و دیگر مدیران مایکروسافت روز چهارشنبه با لینا هان، رئیس FTC و دیگر کمیسیونرهای FTC دیدار خواهند کرد تا آنها را متقاعد کنند که این قرارداد را تایید کنند.

«ندای وظیفه» برای نینتندو سوییچ در دسترس نیست. نسخه‌های این بازی برای نسل قبلی سوییچ، یعنی Nintendo Wii U ساخته شد.

اسپنسر به پست گفت که انتشار “ندای وظیفه” برای نینتندو “احتمالاً کمی طول می کشد” پس از تاریخ پایانی برنامه ریزی شده ژوئن 2023 خرید Activision، اما افزود که هدف نهایی این است که بازی های جدید در این فرنچایز در دسترس قرار گیرد. در سیستم های نینتندو همزمان با ایکس باکس و سایر پلتفرم ها.