• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت با آغاز سال مالی جدید، مشاغل خود را در یک «تراز مجدد استراتژیک» کاهش می دهد

مایکروسافت با آغاز سال مالی جدید، مشاغل خود را در یک «تراز مجدد استراتژیک» کاهش می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت با آغاز سال مالی جدید، مشاغل خود را در یک «تراز مجدد استراتژیک» کاهش می دهد

مایکروسافت با آغاز سال مالی جدید، مشاغل خود را در یک «تراز مجدد استراتژیک» کاهش می دهد
دفتر مرکزی شرکت مایکروسافت در ردموند، واشنگتن (عکس فایل brooztechnology)

مایکروسافت صبح روز سه‌شنبه تعداد کمی از کاهش‌های شغلی را تأیید کرد و این اقدام را بخشی از «تمرکز مجدد استراتژیک» در بخش‌های خاص شرکت توصیف کرد و گفت که قصد دارد به افزایش تعداد کارکنان خود ادامه دهد.

این اخراج ها که مصادف با آغاز سال مالی 2023 شرکت در اول جولای است، کمتر از 1 درصد از نیروی کار مایکروسافت را تحت تأثیر قرار می دهد، اما با 181000 کارمند در سراسر جهان، که هنوز به حداقل صدها نفر تبدیل می شود.

یکی از سخنگویان مایکروسافت در بیانیه ای گفت: «امروز به تعداد کمی از کارمندان اطلاع دادیم که نقش آنها حذف شده است. این نتیجه یک جهت گیری مجدد استراتژیک بود و مانند همه شرکت ها، ما مرتباً کسب و کار خود را ارزیابی می کنیم. ما به سرمایه گذاری در زمینه های خاصی ادامه می دهیم و تعداد کارمندان را در سال آینده افزایش می دهیم.”

بلومبرگ نیوز گزارش داد که اخراج‌ها «در گروه‌های مختلف، از جمله مشاوره و راه‌حل‌های مشتریان و شرکا، و در مناطق مختلف جغرافیایی پخش شده‌اند».

آخرین کاهش ها به اندازه هزاران پستی که مایکروسافت در سال 2017 کاهش داد یا 5000 اخراج کاری که این شرکت در سال 2009 اعلام کرد، نیست.

شرکت‌های تحقیقاتی IDC و Gartner در این هفته از کاهش شدید محموله‌های رایانه‌های شخصی در سه ماهه دوم خبر دادند که احتمالاً بر تجارت سنتی ویندوز مایکروسافت تأثیر خواهد گذاشت.

گسترش مداوم این شرکت در رایانش ابری و خدمات آنلاین به آن بالشتک قابل توجهی در برابر نوسانات در بازار رایانه های شخصی داده است. با این حال، نگرانی‌های گسترده‌تر در مورد جهت‌گیری اقتصاد جهانی نیز این پتانسیل را دارد که بر هزینه‌های اختیاری IT شرکت‌ها در سال آینده تأثیر بگذارد.

مایکروسافت نتایج مالی سه ماهه چهارم مالی و نتایج سالانه خود را اواخر این ماه گزارش می دهد. تحلیلگران انتظار داشتند که این شرکت درآمد سه ماهه 52.5 میلیارد دلاری را گزارش کند که نزدیک به 14 درصد افزایش داشته و سود 2.30 دلاری به ازای هر سهم را در مقایسه با 2.17 دلار در سال گذشته افزایش دهد.

پس از اخبار اخراج، سهام این شرکت نزدیک به 3 درصد سقوط کرد و در زمان انتشار حدود 257 دلار معامله شد.