• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت اضافه کردن بازی‌های جدید Xbox 360 را در خدمات اشتراک متوقف خواهد کرد

مایکروسافت اضافه کردن بازی‌های جدید Xbox 360 را در خدمات اشتراک متوقف خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت اضافه کردن بازی‌های جدید Xbox 360 را در خدمات اشتراک متوقف خواهد کرد

مایکروسافت اضافه کردن بازی‌های جدید Xbox 360 را در خدمات اشتراک متوقف خواهد کرد
مشعل، از اواخر بازی های Runic، اکنون به طور رسمی یکی از 360 نسخه نهایی برنامه مایکروسافت Games with Gold است. (تصویر بازی های رونیک)

خدمات اشتراک ایکس‌باکس از اول اکتبر دیگر شامل بازی‌های ماهانه رایگان Xbox 360 نمی‌شود.

این خبر از طریق ایمیلی منتشر شد که روز سه‌شنبه به همه بازی‌های فعلی با مشترکین Gold و Xbox Game Pass Ultimate ارسال شد. در حالی که هر دو سرویس پس از اکتبر به ارائه بازی های رایگان ادامه می دهند، اکنون آن بازی ها را به طور انحصاری از کتابخانه Xbox One دانلود می کند.

هیچ یک از دیگر مزایای بازی های طلایی که در سطح Ultimate برای مشترکین Xbox Game Pass نیز گنجانده شده اند تحت تأثیر این تغییر قرار نخواهند گرفت.

سخنگوی مایکروسافت از طریق ایمیل به brooztechnology گفت: «ما همیشه به دنبال راه‌هایی برای تکامل تجربه Xbox بر اساس تعامل جامعه، بازخورد و تغییر اولویت‌های شرکت هستیم. به دلیل محدودیت‌های فنی و مجوز، ما به حداکثر توانایی خود برای معرفی بازی‌های جدید به کاتالوگ پشتیبان رسیده‌ایم.»

360 بازی که قبلاً به‌عنوان بخشی از Games with Gold در دسترس بودند، در دسترس کاربرانی که آنها را خریداری کرده‌اند، در دسترس خواهند بود. بازی های 360 مستقیماً از سرویس حذف نمی شوند. مایکروسافت در آینده چیز بیشتری اضافه نمی کند.

در ماه نوامبر، مایکروسافت آخرین دسته از بازی‌های سازگار با نسخه 360 را به عنوان بخشی از جشن بیستمین سالگرد ایکس‌باکس اعلام کرد و گفت که در آن زمان نیز «محدودیت‌های قانونی، قانونی و فنی» پایان این برنامه را ضروری می‌کند.

شمارش نهایی این است که 632 از 2154 بازی ایکس باکس 360 و 63 بازی از 997 بازی اصلی ایکس باکس را می توان با قرار دادن یک دیسک قدیمی یا با دانلود آنها از فروشگاه مایکروسافت، بر روی Xbox One و Series X|S بازی کرد.

با در نظر گرفتن ارزش اسمی، تغییر Games with Gold به سادگی به این معنی است که هیچ بازی دیگری در کتابخانه 360 وجود ندارد که مایکروسافت بتواند بدون تکرار آن را برای یک هدیه ماهانه دریافت کند. همیشه عرضه محدود بوده و اکنون به پایان آن رسیده ایم.

مایکروسافت همچنین به نظر می رسد که هدایای ماهانه خود را به عنوان یک فکر نسبی در نظر می گیرد. بسیاری از سرویس‌های بازی در حال حاضر حداقل یک رایگان ماهانه را به عنوان پاداش ارائه می‌کنند، و مایکروسافت اساساً در چند سال گذشته یک مرکز تسویه حساب مستقل/رترو بوده است.

به عنوان مثال، پیشنهاد ژوئیه 360 آن، پورت کنسول 2011 نسخه اصلی است مشعلاز بازی‌های Runic که اکنون بسته شده است، حداقل برای دومین بار به عنوان بازی طلایی رایگان ظاهر شده است. و 2007 Thrillville: Off the Rails, که در حال حاضر با کاری که Frontier Entertainment قبل از ساخت شبیه ساز محبوب کامیون های فضایی انجام داد، قابل توجه است نخبگان خطرناک. هر دو طرفداران خود را دارند، اما چیزی نیستند که جهان را به آتش بکشند.

او به آنها می پیوندد جانوران سرزمین عجایب، بازی مستقل 2021 درباره سافاری عکس رمزنگاری و 2020. یادگار، یک بازی پازل اول شخص. هر دو نسبتاً مبهم هستند، حداقل تا این لحظه، که به نظر می رسد یک عادت رایج برای Games with Gold باشد. اگر خیریه هستید، این راهی است که هر دو بازی را در معرض دید مخاطبان بیشتری قرار دهید.

در مقایسه، بازی های رایگان ماه جولای پلی استیشن پلاس بسیار شناخته شده تر هستند، از جمله Crash Bandicoot 4 و The Dark Pictures: The Man from Medan. سرویس اشتراک Humble Choice به طور همزمان 5 بازی را به رهبری بازی محبوب PC co-op ارائه می دهد دیپ راک کهکشانی.

حتی آمازون نیز در اینجا وارد عمل شده است. اگرچه ممکن است شما را ببخشند که نمی‌دانستید این یک گزینه است، مشترکین Prime از طریق راه‌انداز بازی‌های آمازون به فهرست چرخشی ماهانه بازی‌های رایگان دسترسی دارند. در حالی که به ندرت چیز بسیار هیجان انگیزی در مورد Prime وجود دارد، اما همه چیز در ماه جولای برای Prime Day واقعاً تغییر کرد.

در حال حاضر 22 بازی در این سرویس وجود دارد، از جمله چندین بازی کلاسیک آرکید مانند پادشاه مبارزان 2002. از 13 جولای، این مجموعه شامل چندین مورد است جنگ ستارگان بازی ها و مجموعه بازسازی شده اخیر تاثیر عمده سه گانه

با در نظر گرفتن این موضوع، نمی‌توان تعجب کرد که آیا عرضه‌های ماهانه نسبتاً ضعیف آن بخشی از تلاش دیگری از سوی مایکروسافت برای پایان دادن به بازی‌ها با Gold به عنوان یک سرویس مستقل است. این شرکت سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد قیمت ماهانه طلا را به طور چشمگیری افزایش دهد، که به عنوان تلاشی برای تشویق مشترکین به تغییر به Game Pass Ultimate تلقی می شود.

با این حال، پس از نارضایتی قابل توجه مشتریان، مایکروسافت این تغییر را انجام نداد. با این حال، از آن زمان، و شاید حتی قبل از آن، بازی های رایگان ماهانه Gold بسیار ضعیف بوده است. حتی خارج از مسائل مربوط به مجوز ممکن است مایکروسافت داشته باشد، واضح است که این اولویت بالایی برای شرکت نیست.