• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت استفاده از غیررقابتی را محدود می‌کند، NDA را از شهرک‌های کارگران رد می‌کند، محدوده دستمزدها را فاش می‌کند و ممیزی حقوق مدنی را راه‌اندازی می‌کند.

مایکروسافت استفاده از غیررقابتی را محدود می‌کند، NDA را از شهرک‌های کارگران رد می‌کند، محدوده دستمزدها را فاش می‌کند و ممیزی حقوق مدنی را راه‌اندازی می‌کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت استفاده از غیررقابتی را محدود می‌کند، NDA را از شهرک‌های کارگران رد می‌کند، محدوده دستمزدها را فاش می‌کند و ممیزی حقوق مدنی را راه‌اندازی می‌کند.

مایکروسافت استفاده از غیررقابتی را محدود می‌کند، NDA را از شهرک‌های کارگران رد می‌کند، محدوده دستمزدها را فاش می‌کند و ممیزی حقوق مدنی را راه‌اندازی می‌کند.
ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت، بارها گفته است که می‌خواهد «تجربه زندگی» کارمندان با ایده‌آل‌های شرکت مطابقت داشته باشد. (عکس brooztechnology / کوین لیسوتا)

در راستای احساسات کارکنان و دستور قانونی، مایکروسافت یک سری اصلاحات را در روز چهارشنبه اعلام کرد که برخی از بحث‌برانگیزترین سیاست‌ها و شیوه‌های آن در محل کار را کاهش می‌دهد یا پایان می‌دهد.

  • این شرکت می‌گوید دیگر بندهای غیررقابتی را در قراردادهای استخدامی خود در ایالات متحده لحاظ نخواهد کرد و این بندها را از توافق‌نامه‌های موجود حذف خواهد کرد. این امر برای همه کارمندان به جز مدیران ارشد اعمال می شود. آ
  • مایکروسافت دیگر در قراردادهای تسویه حساب و جدایی با کارمندان ایالات متحده، بندهای عدم افشا را لحاظ نخواهد کرد که مانع از افشای اتهامات سوء رفتار آنها شود. قانونی که این عمل را هدف قرار می دهد این هفته در واشنگتن دی سی، جایی که مایکروسافت مستقر است، اجرایی شد.
  • این شرکت از ژانویه 2023 محدوده دستمزد برای مشاغل در ایالات متحده را عمومی خواهد کرد. این همچنین با اجرای برنامه ریزی شده قانون جدیدی که نیاز به چنین افشاگری در ایالت واشنگتن دارد، همزمان است.
  • مایکروسافت می‌گوید یافته‌های ممیزی حقوق مدنی کشور ثالث را که قرار است در سال مالی آتی تکمیل شود، سفارش داده و منتشر خواهد کرد و سیاست‌ها و شیوه‌های نیروی کار را که بر تنوع و شمولیت تأثیر می‌گذارد، بررسی می‌کند.

در ماه آوریل، آمازون اعلام کرد که ممیزی حقوق مدنی را به رهبری دادستان کل سابق لورتا لینچ آغاز خواهد کرد.

طبق قانون تصویب شده در سال 2019، بندهای غیر رقابتی که توانایی کارمندان را برای کار کردن برای رقبا محدود می کند، محدود شده است تا فقط برای کارمندانی اعمال شود که در ایالت واشنگتن بیش از 100000 دلار در سال درآمد دارند.

مایکروسافت می‌گوید سیاست جدیدش در برابر توافق‌های غیررقابتی برای رهبران در سطح «شریک» و بالاتر، که شامل مدیران کل، معاونان رئیس‌جمهور و مدیران ارشد می‌شود، اعمال نمی‌شود.

در سال‌های اخیر، آمازون در اجرای قراردادهای غیررقابتی علیه کارمندان و مدیران اجرایی فعال‌تر بوده است. مدتهاست که غیر رقابتی در کالیفرنیا غیرقابل اجرا در نظر گرفته شده است.

مایکروسافت داده‌های دستمزد برابر را به عنوان بخشی از گزارش سالانه تنوع و گنجاندن خود عمومی می‌کند. رویه جدید انتشار دامنه دستمزدها فراتر خواهد رفت و قانون آینده ایالت واشنگتن را در سطح ملی به شرکت گسترش می دهد.

این شرکت در ماه مه دستمزدها و غرامت مبتنی بر سهام را افزایش داد تا بتواند نیروی کار بیشتری را حفظ کند.

در پستی بعد از ظهر چهارشنبه که آخرین تغییرات را تشریح کرد، امی کولمن، معاون رئیس مایکروسافت و امی پانونی معاون مشاور عمومی، چندین ابتکار قبلی که توسط این شرکت انجام شده بود، از جمله Racial Capital Initiative، به تفصیل شرح دادند، اما اذعان کردند که این شرکت هنوز کار دارد.

پانونی و کلمن می نویسند که آخرین تغییرات با هدف تعمیق بیشتر روابط با کارمندان و بهبود فرهنگ محل کار ما انجام شده است.

علی‌رغم تلاش‌هایی که تاکنون انجام داده، این شرکت در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که «تجربه زندگی» کارکنانش، عبارتی که اغلب توسط مدیر عامل شرکت ساتیا نادلا استفاده می‌شود، با ایده‌آل‌های انصاف و برابری آن همخوانی دارد.

یک رشته ایمیل از سال 2019، که در آن تعداد زیادی از زنان در مایکروسافت تجربیات خود را از آزار جنسی به تفصیل شرح دادند، با وعده اصلاحات مدیران ارشد، در شرکت تلافی شد. این تحقیقات با اتهاماتی که سال گذشته علیه بیل گیتس، یکی از بنیانگذاران مایکروسافت مطرح شد، افزایش یافت و به دوران تصدی خود به عنوان مدیرعامل بازگشت.

در یک رای مشورتی در ماه نوامبر، سهامداران از پیشنهادی حمایت کردند که در آن از مایکروسافت خواسته شده بود تا گزارشی درباره «ارزیابی اثربخشی سیاست‌های آزار جنسی این شرکت» منتشر کند و به اتهامات علیه گیتس اشاره کرد.

اخیراً گزارشی از اطلاعات داخلی اتهامات جزئی در مورد سوء رفتار علیه رهبران، از جمله الکس کیپمن، دستیار فنی که تجارت هولولنز را اداره می کند. مایکروسافت چهارشنبه شب اعلام کرد کیپمن مایکروسافت را به عنوان بخشی از سازماندهی مجدد بزرگتر واحد واقعیت مختلط ترک می کند.