منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت ابتکارات مهارت های امنیت سایبری را به 23 کشور دیگر گسترش می دهد زیرا حملات اخیر نشان دهنده مشکل است

مایکروسافت ابتکارات مهارت های امنیت سایبری را به 23 کشور دیگر گسترش می دهد زیرا حملات اخیر نشان دهنده مشکل است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند.

آتومو، سازنده دانه قهوه مستقر در سیاتل، 40 میلیون دلار جمع آوری می کند تا شروع به فروش آنلاین نوشیدنی های پایدار خود کند.
به گفته مایکروسافت، شکاف امنیت سایبری در سراسر جهان در حال افزایش است. (نسخه تعاملی را ببینید.)

مایکروسافت در حال گسترش برنامه آموزشی امنیت سایبری خود در سرتاسر جهان است و تلاش می‌کند تا مهارت‌های مورد نیاز کارگران را برای پر کردن آنچه که شرکت برآورد می‌کند تا سال 2025، 3.5 میلیون فرصت شغلی در این زمینه باشد، ارائه دهد.

این گسترش برنامه را به 23 کشور دیگر خواهد رساند: استرالیا، بلژیک، برزیل، کانادا، کلمبیا، دانمارک، فرانسه، آلمان، هند، ایرلند، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن، کره، مکزیک، نیوزیلند، نروژ، لهستان، رومانی. ، آفریقای جنوبی، سوئد، سوئیس و بریتانیا.

مایکروسافت این برنامه را در پاییز گذشته با مشارکت کالج های دولتی در سراسر کشور در ایالات متحده راه اندازی کرد. به گفته کیت بنکن، نایب رئیس مایکروسافت بشردوستانه، یکی از اهداف این است که زنان و سایر افراد کم‌نماینده در این منطقه را وارد این منطقه کنیم.

بنکن در پستی درباره این بزرگ‌نمایی نوشت: «از اختلالات زنجیره تامین تا حملات باج‌افزار، مجرمان سایبری پیچیده‌تر می‌شوند و چشم‌انداز تهدیدها متنوع‌تر می‌شود. «این چالش‌ها برای امنیت سایبری با کمبود نیروی کار ترکیب شده است. به سادگی افراد کافی با مهارت های امنیت سایبری مورد نیاز برای پر کردن مشاغل آزاد وجود ندارند.”

آخرین تحولات در امنیت سایبری این چالش را نشان می دهد.

مایکروسافت یک شبه تایید کرد که توسط LAPSUS $، یک گروه هکری که به دلیل “مدل باج‌خواهی و تخریب خالص” شناخته می‌شود، هدف قرار گرفته است، اما هیچ تاثیر جدی بر این شرکت نداشته است.

این شرکت در خلاصه ای سه شنبه شب نوشت: «تحقیقات ما نشان داد که یک حساب با ارائه دسترسی محدود به خطر افتاده است». “تیم های پاسخگویی امنیت سایبری ما به سرعت متعهد به تعمیر حساب در معرض خطر و جلوگیری از فعالیت بیشتر شدند. مایکروسافت به محرمانه بودن کد به عنوان یک اقدام امنیتی متکی نیست و بررسی کد منبع خطر را افزایش نمی دهد.

دولت بایدن به طور جداگانه در این هفته از شرکت های آمریکایی خواست به دلیل نگرانی در مورد حملات سایبری روسیه در ارتباط با تهاجم به اوکراین، حفاظت از امنیت سایبری خود را افزایش دهند.

مایکروسافت که قبل از حمله ماه گذشته به اوکراین حملات سایبری را انجام داد، صبح امروز یک به‌روزرسانی در مورد ابتکارات خود در این کشور منتشر کرد، از جمله تلاش‌هایی برای کمک به دولت اوکراین در شناسایی آسیب‌پذیری‌های امنیت سایبری که می‌توان از آنها در حملات آنلاین سوء استفاده کرد.