• خانه
  • اخبار
  • مایکروسافت آخرین غول فناوری است که از کاهش درآمد تبلیغاتی خبر می دهد

مایکروسافت آخرین غول فناوری است که از کاهش درآمد تبلیغاتی خبر می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت آخرین غول فناوری است که از کاهش درآمد تبلیغاتی خبر می دهد

مایکروسافت آخرین غول فناوری است که از کاهش درآمد تبلیغاتی خبر می دهد
(نمودار brooztechnology)

مایکروسافت کمترین رشد را در کسب و کار تبلیغات دیجیتال خود در بیش از یک سال گذشته ثبت کرد، بخشی از مجموعه ای از غول های فناوری که در بحبوحه رکود اقتصادی گسترده تر، درآمد تبلیغات را کاهش داده اند.

مایکروسافت با اعلام نتایج سه ماهه خود در بعدازظهر سه‌شنبه اعلام کرد درآمد ۱۰۰ میلیون دلاری کمتر از حد انتظار برای لینکدین و جستجوی مایکروسافت و تبلیغات خبری در سه ماهه چهارم مالی منتهی به ۳۰ ژوئن بوده است. این شرکت به کاهش کلی هزینه های تبلیغات اشاره کرد زیرا اقتصاد بر بودجه بازاریابی تأثیر می گذارد.

درآمد جستجو و تبلیغات این شرکت در سه ماهه حدود 3 میلیارد دلار بود که 15 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته بود که پایین ترین نرخ رشد سه ماهه آن در بیش از یک سال گذشته است.

کل درآمد لینکدین، از جمله تبلیغات و اشتراک، در سه ماهه 3.7 میلیارد دلار بوده است که 26 درصد افزایش یافته است که طبق گزارشات مالی فعلی و گذشته مایکروسافت، کندترین نرخ رشد سالانه در بیش از یک سال گذشته است. مایکروسافت این شبکه اجتماعی تجاری را به مبلغ بیش از 26 میلیارد دلار در سال 2016 خریداری کرد.

کاهش سرعت رشد تبلیغات دیجیتال مایکروسافت بخشی از یک روند گسترده‌تر است که بر سهام فناوری در سراسر جهان تأثیر می‌گذارد، زیرا عوامل کلان اقتصادی، از جمله تورم، بسیاری از شرکت‌ها را به کاهش هزینه‌های بازاریابی سوق می‌دهد.

در طول همه‌گیری، مصرف‌کنندگان به صفحه‌نمایش رایانه‌شان چسبیده بودند که منجر به جهش عظیمی در درآمد تبلیغات دیجیتال برای شرکت‌های فناوری شد. اما با بازگشت به حالت عادی و ترس از رکود اقتصادی، شرکت ها این هزینه ها را کاهش می دهند.

به طور گسترده تر، علیرغم بادهای مخالف فعلی در بازار تبلیغات، ما در حال گسترش توانایی های خود در تبلیغات با دید بلندمدت هستیم.

اسپنسر راسکوف، مدیرعامل سابق Zillow در مصاحبه ای با CNBC روز دوشنبه گفت که بسیاری از استارتاپ های تحت حمایت VC در حال کاهش پرداخت های تبلیغاتی هستند.

راسکوف اضافه کرد که بسیاری از شرکت‌های موجود در سبد سرمایه‌گذاری او یا به‌طور قابل‌توجهی هزینه‌های تبلیغاتی خود را کاهش داده‌اند یا آن را به طور کلی کاهش داده‌اند.

یوتیوب شاهد افزایش 84 درصدی درآمد تبلیغاتی در سه ماهه دوم سال گذشته بود. اما درآمد این شرکت در مدت مشابه سال جاری تنها 4.8 درصد رشد کرد که کمترین رشد سه ماهه در بیش از دو سال گذشته است.

گوگل که متعلق به آلفابت است، رشد درآمد اصلی تبلیغات را تنها 11.6 درصد در سه ماهه دوم گزارش کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته نزدیک به 69 درصد کاهش داشته است.

توییتر در گزارش درآمد خود به «مشکلات صنعت تبلیغات مرتبط با محیط کلان» اشاره کرد زیرا نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته کاهش ۱ درصدی درآمد را تجربه کرد.

اسنپ ​​که به شدت بر درآمد تبلیغات دیجیتال متکی است، در آخرین نامه سرمایه‌گذار خود نوشت که درآمد تا این سه ماهه «معادل» بوده است، نشانه‌ای از اینکه رشد هزینه‌های تبلیغات ممکن است همچنان کند شود. پس از گزارش سود هفته گذشته، سهام اسنپ بیش از 25 درصد سقوط کرد.

مایکروسافت آخرین غول فناوری است که از کاهش درآمد تبلیغاتی خبر می دهد
ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت (عکس brooztechnology/کوین لیزوتا)

امی هود، مدیر ارشد مالی شرکت، در یک کنفرانس تلفنی با تحلیلگران و سرمایه گذاران گفت: مایکروسافت انتظار دارد که رکود کلی بازار تبلیغات در سه ماهه اول سال مالی جدید ادامه یابد.

با این حال، ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در این تماس گفت که این شرکت در جستجوی منبع دیگری برای رشد بلندمدت، تبلیغات را دوچندان می کند و در عین حال تلاش می کند خود را از سایر شرکت های بزرگ فناوری با ویژگی های حفظ حریم خصوصی و کنترل داده متمایز کند.

نادلا به تصمیم اخیر نتفلیکس برای شراکت با مایکروسافت برای لایه جدید پشتیبانی شده از تبلیغات به عنوان مدرک اشاره کرد.

نادلا گفت: «به طور گسترده تر، علیرغم باد مخالف فعلی در بازار تبلیغات، ما در حال گسترش توانایی های خود در تبلیغات با دید بلندمدت هستیم. ما در حال ایجاد یک مکانیسم درآمدزایی جدید برای وب هستیم، جایگزینی که به بازاریابان و ناشران راه‌حل‌های تبلیغاتی طولانی‌مدت‌تر ارائه می‌دهد و از حریم خصوصی کاربران و حاکمیت قوی داده‌ها پشتیبانی می‌کند.»

مایکروسافت اخیراً خرید کسب و کار فناوری تبلیغاتی Xander AT&T را تکمیل کرده است. علاوه بر این، نادلا گفت، این شرکت قصد دارد از مرورگر Edge و فید اخبار شخصی مایکروسافت استارت برای پیشبرد اهداف خود در بخش تبلیغات استفاده کند.

تاد بیشاپ، یکی از بنیانگذاران brooztechnology در این گزارش مشارکت داشت.