• خانه
 • اخبار
 • مایکروسافت آخرین داده‌ها را در مورد تنوع نیروی کار و حقوق برابر در بین نقش‌ها به اشتراک می‌گذارد

مایکروسافت آخرین داده‌ها را در مورد تنوع نیروی کار و حقوق برابر در بین نقش‌ها به اشتراک می‌گذارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مایکروسافت آخرین داده‌ها را در مورد تنوع نیروی کار و حقوق برابر در بین نقش‌ها به اشتراک می‌گذارد

مایکروسافت آخرین داده‌ها را در مورد تنوع نیروی کار و حقوق برابر در بین نقش‌ها به اشتراک می‌گذارد

گزارش تنوع و گنجاندن مایکروسافت که به تازگی منتشر شده است، برخی از بزرگترین دستاوردهای این شرکت را در تعداد کارمندان سیاه پوست و آفریقایی-آمریکایی، و همچنین کارمندان اسپانیایی تبار و لاتین نشان می دهد. زنان شاغل در کسب‌وکارهای اصلی مایکروسافت در سراسر جهان 30.7 درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند که از 26.6 درصد در سال 2018 افزایش یافته است.

مایکروسافت آخرین داده‌ها را در مورد تنوع نیروی کار و حقوق برابر در بین نقش‌ها به اشتراک می‌گذارد
لیندزی رای مک اینتایر، مدیر ارشد تنوع، مایکروسافت.

چهارمین گزارش سالانه که روز پنجشنبه منتشر شد، همچنین داده‌های مربوط به معیارهای جدید را به اشتراک گذاشت، از جمله درصد کارگران آمریکایی با خدمت سربازی (4.7٪)، افرادی که به عنوان چند نژادی (2.6٪) شناخته می‌شوند و حقوق و دستمزد در مقابل جنسیت، نژاد و قومیت. .

غول فناوری مستقر در ردموند، واشینگتن، جزئیات قابل توجهی را در گزارش‌های جمعیتی شامل 221000 کارمند خود در سراسر جهان و 122000 کارگر در ایالات متحده به اشتراک می‌گذارد.

لیندسی-رای مک اینتایر، مدیر ارشد تنوع مایکروسافت، در مصاحبه با brooztechnology گفت: «شفافیت و مسئولیت پذیری بخشی از معادله ایجاد اعتماد است. او افزود، این رویکرد، “روشن می کند که در کجا پیشرفت می کنیم، اما همچنین جایی که می دانیم کارهای بیشتری برای انجام داریم.”

بر اساس این گزارش، مایکروسافت، گوگل، فیس بوک و اپل از سال 2014 اعداد تنوع را منتشر کرده اند. آمازون از سال 2015 آمار جمعیتی خود را گزارش کرده است.

در اینجا برخی از نکات برجسته از گزارش مایکروسافت است.

منصفانه پرداخت کنید

بر اساس گزارش جدید، زنان شاغل در مایکروسافت در ایالات متحده و خارج از ایالات متحده اندکی بیشتر از مردان در مشاغل مشابه درآمد دارند. کارمندان آمریکایی مایکروسافت که از نظر نژادی و قومی متفاوت هستند نیز اندکی بیشتر از همتایان سفیدپوست خود درآمد دارند.

مایکروسافت آخرین داده‌ها را در مورد تنوع نیروی کار و حقوق برابر در بین نقش‌ها به اشتراک می‌گذارد

مایکروسافت همچنین برای اولین بار داده های پرداخت را بدون توجه به نقش کارمند خود افشا کرده است. آن چیزی را که «تحلیل متوسط ​​دستمزد تعدیل‌نشده» می‌نامد، با مقایسه میانگین دستمزد برای همه کارکنان اصلی مایکروسافت، که شامل کارمندان LinkedIn و GitHub نمی‌شود، محاسبه می‌کند.

این اعداد نشان می دهد که بر اساس میانگین دستمزد:

 • زنان در ایالات متحده 89.6 درصد از درآمد مردان را دریافت می کنند.
 • زنان خارج از ایالات متحده 86.2 درصد از درآمد مردان را به دست می آورند.
 • کارگران سیاه پوست و آفریقایی-آمریکایی در ایالات متحده 76.7 درصد از درآمد کارگران سفیدپوست را به دست آوردند.
 • اسپانیایی ها و لاتین تبارها در ایالات متحده 81.6 درصد از درآمد کارگران سفیدپوست را به دست می آوردند.
 • آسیایی ها در ایالات متحده 94.6 درصد از درآمد کارگران سفیدپوست را به دست می آورند.

از آنجایی که داده‌های مایکروسافت نشان می‌دهد که کارگران در نقش‌های مشابه دستمزد مشابهی دریافت می‌کنند، تفاوت‌ها در اینجا نشان‌دهنده این واقعیت است که کارمندان سفیدپوست و مرد به طور نامتناسبی در پست‌های رهبری با دستمزد بالاتر در شرکت هستند.

تنوع در رهبری

پس از اعتراضات جورج فلوید در سال 2020 و دعوت به عمل، زندگی سیاه پوستان مهم است، این شرکت طیف وسیعی از ابتکارات متنوع را طراحی کرده است، از جمله تعهد به دو برابر کردن تعداد مدیران و مدیران ارشد سیاه پوست و آفریقایی-آمریکایی تا سال 2025 در ایالات متحده.

گزارش امسال پیشرفت در راستای اهداف زیر را نشان داد:

 • برای مدیران، شرکا و مدیران سیاهپوست و آفریقایی-آمریکایی (شامل مدیران افراد و افراد وابسته)، شرکت 92 درصد از تعهد خود برای دوبرابر کردن تعداد کارگران در این موقعیت ها است. درصد شرکا و مدیران سیاه پوست به تنهایی 4 درصد است.
 • تعداد کل سیاه‌پوستان و آفریقایی‌تبارها با 0.9 درصد افزایش به 6.6 درصد (کل جمعیت ایالات متحده 13.6 درصد بود).
 • برای مدیران، شرکا و مدیران اسپانیایی و لاتین تبار (شامل مدیران افراد و همکاران فردی)، شرکت 57.6 درصد به سمت هدف دوبرابر شده است. درصد شرکای اسپانیایی و آمریکای لاتین و مدیران اجرایی 5.1٪ بود.
 • تعداد اسپانیایی ها و لاتین تبارها به طور کلی با 0.6 درصد افزایش به 7.6٪ (کل جمعیت ایالات متحده 18.9٪ بود).

در سال 2021، آمازون در مقایسه، درصد بیشتری از کارمندان سیاه پوست و آفریقایی-آمریکایی را در نیروی کار شرکت خود (8.5٪) گزارش کرد. این عدد برای اسپانیایی ها و لاتین تبارها 8.5 درصد است.

فرهنگ شرکت

در طول سال گذشته، مایکروسافت اقدامات جدیدی را برای رفع نگرانی‌های مربوط به آزار جنسی و سیاست‌ها و شیوه‌های تبعیض جنسیتی انجام داده است.

در ژانویه، هیئت مدیره شرکت به مایکروسافت دستور داد تا یک شرکت خارجی را برای بررسی این مسائل استخدام کند. این تصمیم به دنبال تصمیم سهامداران در مورد این موضوع بود که در جلسه سالانه مایکروسافت در سال 2021 با 78 درصد موافقت شد. انتظار می‌رود این بررسی به موضوع ایمیلی مربوط به سال 2019 رسیدگی کند که در آن کارمندان اتهامات تبعیض را مطرح کردند و همچنین ارزیابی تحقیقات قبلی درباره این شرکت در مورد اتهامات علیه بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت.

امسال، گزارش تنوع و گنجاندن شرکت فناوری شامل داده‌های مربوط به فرسودگی و رضایت شغلی بود که بر اساس جنسیت و نژاد تفکیک شدند.

در تعداد کارگرانی که به انتخاب یا غیرارادی شرکت را ترک کردند، زنان و کارگران سیاهپوست با نرخ کمی پایین‌تر از این شرکت خارج شدند، در حالی که کارمندان اسپانیایی و لاتین، آسیایی و چند نژادی با نرخ کمی بالاتر از کل شرکت را ترک کردند.

مایکروسافت همچنین اطلاعات دقیقی در مورد رضایت شغلی به اشتراک گذاشت. نمرات احساس توانمندی، انرژی، شکوفایی و مشارکت در کار معنادار بین گروه ها تفاوت معنی داری نداشت.