• خانه
  • اخبار
  • ماه گرفتگی کامل ممکن است به سختی در آسمان دیده شود – اما مطمئناً به صورت آنلاین خواهد درخشید

ماه گرفتگی کامل ممکن است به سختی در آسمان دیده شود – اما مطمئناً به صورت آنلاین خواهد درخشید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ماه گرفتگی کامل ممکن است به سختی در آسمان دیده شود - اما مطمئناً به صورت آنلاین خواهد درخشید

ماه گرفتگی کامل ممکن است به سختی در آسمان دیده شود - اما مطمئناً به صورت آنلاین خواهد درخشید
این گرافیک مراحل ماه گرفتگی کامل را در 8 نوامبر به وقت اقیانوس آرام نشان می دهد. (NASA/GSFC SVS)

اگر در ساحل غربی هستید، تماشای ماه گرفتگی کامل امشب نیاز به تمایل به بیدار ماندن در نیمه شب دارد – به علاوه شانس با آب و هوا.

اما ممکن است ارزش ریسک کردن را داشته باشد: فرصت بعدی برای لذت بردن از منظره ماه گرفتگی قرمز خونی تا سال 2025 نخواهد بود. و حتی اگر هوا ابری باشد، می‌توانید با هماهنگ کردن جریان مستقیم ناسا، شرط‌های خود را جبران کنید. رویداد.

ماه گرفتگی زمانی اتفاق می افتد که زمین و ماه به گونه ای قرار می گیرند که سیاره ما جلوی تابش نور خورشید بر سطح ماه را بگیرد. در طول ماه گرفتگی جزئی، تنها بخشی از ماه تاریک می شود. کلیت زمانی اتفاق می‌افتد که ماه مستقیماً از تاریک‌ترین قسمت سایه زمین که به نام umbra شناخته می‌شود، عبور کند.

مرحله کسوف جزئی امشب از ساعت 1:44 بامداد سه شنبه آغاز می شود و ماه گرفتگی کامل از ساعت 2:17 صبح تا 3:42 بامداد ادامه دارد. در طول فاز کامل، تنها نوری که در سمت نزدیک ماه می‌تابد، از نور مایل به قرمز شکسته شده توسط جو زمین می‌آید. به بیان شاعرانه تر، نور طلوع و غروب بی شماری است.

بر خلاف خورشید گرفتگی کامل، که فقط در یک محدوده باریک از قلمرو قابل مشاهده است، ماه گرفتگی را می توان از نیمی از جهان به یکباره مشاهده کرد. امشب منطقه یکپارچگی در اطراف حاشیه اقیانوس آرام متمرکز است و شامل ژاپن و استرالیا و همچنین آلاسکا و اکوادور می شود.

باید بگوییم که چشم اندازهای تماشا برای واشنگتن غربی کمتر از حد ایده آل است: پیش بینی پوشش آسمان سیاتل توسط سرویس ملی آب و هوا نشان می دهد که آسمان در طول اوج 80 درصد ابری خواهد بود. شما باید به سمت شرق دریاچه موسی رانندگی کنید تا شانس خود را تا حد زیادی افزایش دهید.

خوشبختانه، ناسا در حال برنامه‌ریزی پوشش آنلاین ماه‌گرفتگی است که از ساعت 1 بامداد به وقت محلی آغاز می‌شود – شامل ویدئویی از نقاط دیدنی در سراسر منطقه، به‌علاوه مصاحبه با نوح پترو، دانشمند ماه ناسا. چه کسی می داند؟ همه این صحبت ها در مورد کلیت ممکن است شما را در مورد خورشید گرفتگی کامل که در بخش هایی از ایالات متحده در 8 آوریل 2024 قابل مشاهده خواهد بود – و ماه گرفتگی کامل بعدی در 13 تا 14 مارس 2025، تحریک کند.