• خانه
  • اخبار
  • ماه چیست؟ آیا رمز ارز LUNA می تواند دوباره رشد کند؟

ماه چیست؟ آیا رمز ارز LUNA می تواند دوباره رشد کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ماه چیست؟ آیا رمز ارز LUNA می تواند دوباره رشد کند؟

بسیاری از مصرف کنندگان این روزها با کاهش بی سابقه کد ارز LUNA بسیاری از سرمایه خود را از دست داده اند. از سوی دیگر با کاهش قیمت این رمز ارز، بسیاری از افراد نیز به خرید و سود لونا در کوتاه مدت توجه کردند. زیرا بسیاری از افراد بر این باورند که این رمز ارز قابلیت رشد مجدد را دارد.

اما برای کسانی که با ارز دیجیتال لونا یا حتی دنیای ارزهای رمزپایه و رمزنگاری شده آشنایی ندارند، این سوال پیش می آید که لونا چیست، چه ویژگی هایی دارد، آیا می توان از آن به عنوان راهی برای سرمایه گذاری استفاده کرد و در نهایت چگونه می توان لونا را خریداری کرد.

رمز عبور لونا چیست؟

اولین چیزی که باید در مورد رمز ارز لونا بدانید این است که رمز خود Terra است. پروژه Terra اولین بار در کره جنوبی توسط Terra Labs توسعه یافت. پروژه بلاک چین همچنین دارای توکن دیگری به نام TerraUSD است که به برادر ماه معروف است. TerraUSD در واقع یک سکه پایدار با قیمت 1 دلار است.

CoinDesk توضیح می دهد که بلاک چین Terra بر روی Cosmos SDK ساخته شده است، که به کاربران اجازه می دهد بلاک چین سفارشی خود را ایجاد کنند و حتی برنامه های غیرمتمرکز خود را در شبکه Terra برای برنامه های مختلف ایجاد کنند. این ویژگی علاوه بر جذب مصرف کنندگان برای خرید LUNA و UST، منجر به ساخت حدود 100 پروژه در این شبکه شد. این 100 پروژه شامل پروژه هایی مانند مجموعه ای از توکن های غیر قابل تعویض، اپلیکیشن های WEB3 و پلتفرم های DeFi می شود.

اهداف ترا

علاوه بر ویژگی‌ها، عوامل دیگری که می‌تواند کاربر را به خرید LUNA ترغیب کند، اهداف پروژه است. زیرا به ارز و اکوسیستم آن اعتبار می بخشد.

در خصوص اهداف شبکه ترا باید گفت که قصد دارد سامانه نقدینگی الکترونیکی همتا به همتا باشد. برای رسیدن به این هدف، او از سکه های پایدار استفاده می کند که به ارزهای واقعی وابسته هستند. UST همانطور که گفتیم همان کد ارزی است که به دلار آمریکا بیان می شود و حدود یک دلار است.

جالب است بدانید که در اکوسیستم Tera، کاربران این پروتکل همیشه می توانند LUNA و UST را با یکدیگر مبادله کنند.

ماه چیست؟ آیا رمز ارز LUNA می تواند دوباره رشد کند؟

دلیل سقوط رمز ارز لونا

در ماه مه 2022، واحد پول ماه و UST با کاهش بی سابقه ای روبرو شدند. دلیل فروپاشی رمز ارز ماه، قطع ارتباط رمز ارز UST و دلار آمریکا بود. زیرا همانطور که گفتیم UST StableQueen همین اکوسیستم است و لونا به عنوان خواهرش شناخته می شود. بنابراین با از بین رفتن رابطه ارز و دلار، آنها به دلیل نگرانی از احتمال افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو، قیمت لونا نیز به شدت کاهش یافت. اکوسیستم کریپتوکارنسی همچنین تصمیم گرفته است که این ارز را چاپ کند و گردش 6.5 تریلیون توکن را افزایش دهد. این تصمیم نقش بسزایی در کاهش قیمت وحشتناک این رمز ارز داشت.

با کاهش ارزش این ارز دیجیتال توسط صرافی جهانی بایننس، به طور موقت خروج ارز لونا را در روز چهارشنبه متوقف کرد و سرانجام شبکه بلاک چین ترا را در روز پنجشنبه به طور رسمی تعطیل کرد. وی در پاسخ به سوالی درباره این تصمیم گفت که این تصمیم برای جلوگیری از حملات دولت انجام شده است.

علاوه بر این، همانطور که این اتفاق در دوران رکود ارز دیجیتال رخ داد، اکثر ارزهای دیجیتال در جامعه ارزهای دیجیتال تنها در 24 ساعت کاهش شدیدی را تجربه کردند.

سوالی که در این شرایط همه را هیجان زده می کند این است که آیا ماه می تواند دوباره رشد کند؟

آیا ماه دوباره طلوع خواهد کرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت رمز ارز ماه قابلیت و پتانسیل رشد مجدد را دارد. اما با توجه به شرایط فعلی هیچ چیز قطعی و حتی قابل پیش بینی نیست.

با این حال، De Quan، بنیانگذار Terraform Labs و البته بنیانگذار Terra، در پاسخ به نگرانی های مصرف کنندگانی که روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند، گفت که او به دنبال راهی برای بازیابی UST است. وی افزود: می دانم 72 ساعت گذشته برای همه شما بسیار سخت بوده است. مطمئن باشید که من مصمم هستم که با هر یک از شما برای غلبه بر این بحران همکاری کنم. ما از این بحران خارج خواهیم شد.

همانطور که گفتیم این ارز پتانسیل رشد مجدد را دارد و بسیاری از تحلیلگران حتی رشد این ارز را پیش بینی می کنند. اما باید گفت در این شرایط نمی توان پیش بینی دقیقی برای این رمز ارز داشت و هیچ تحلیلی را نمی توان پیش بینی مالی دانست.

لونا را از Ok Exchange بخرید

همانطور که گفتیم در حال حاضر هیچ پیشنهادی برای فروش یا خرید لونا وجود ندارد زیرا شرایط بازار بسیار متغیر است و هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. اما اگر از کاربرانی هستید که قصد خرید ارز دیجیتال را دارید، OK Exchange به شما امکان خرید بیت کوین، ری اتریوم، تترا (USDT) و … Ok Exchange یک پلتفرم دانش بنیان با بیش از 5 سال تجربه و 600 ارز است. کدها برای فروش و خرید ارز دیجیتال از این پلتفرم کافی است یک حساب کاربری ایجاد کرده و احراز هویت کنید. این پلتفرم یک کیف پول با ارز دیجیتال خودش را نیز در اختیار شما قرار می دهد که پس از بارگذاری آن کافی است نام و رمز ارز مورد نظر را در قسمت تبادل سریع وارد کرده و خرید خود را ثبت کنید.