• خانه
  • اخبار
  • ماهواره های دارای حسگرهای حرارتی می توانند ساختمان ها را بدون عایق بندی مناسب تشخیص دهند

ماهواره های دارای حسگرهای حرارتی می توانند ساختمان ها را بدون عایق بندی مناسب تشخیص دهند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ماهواره های دارای حسگرهای حرارتی می توانند ساختمان ها را بدون عایق بندی مناسب تشخیص دهند

اگر ماهواره‌های دارای حسگرهای حرارتی در مدار زمین قرار گیرند، می‌توانند با شناسایی ساختمان‌های عایق‌بندی مناسب، مصرف انرژی را بهبود بخشند.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و فناوری تکنا، شرکت فضایی بریتانیا قصد دارد ماهواره هایی با حسگرهای حرارتی را به مدار زمین بفرستد. به گفته این شرکت، هدف اصلی از ارسال آن مبارزه با گرمایش زمین خواهد بود. حسگرهای ماهواره‌ای در اطراف زمین می‌توانند ساختمان‌هایی را که عایق کافی ندارند، تشخیص دهند.

شرکت فضایی Satellite Vu اولین ماهواره خود را با سنسور حرارتی در این هفته ارائه خواهد کرد. این ماهواره سال آینده نیز توسط موشک فالکون 9 به فضا فرستاده خواهد شد. این شرکت همچنین شش کاوشگر دیگر را برای پرتاب به پایگاه های فضایی دیگر تولید خواهد کرد.

به گزارش Satellite Vu، هدف از این برنامه ارسال این کاوشگرها به مدار زمین و اندازه گیری گرمای ساطع شده از ساختمان ها است. آشکارسازهای مادون قرمز با تشخیص نشت انرژی در ساختمان ها در مصرف انرژی صرفه جویی می کنند. آنتونی بیکر، مدیر اجرایی این شرکت گفت: دوربین های مادون قرمز منحصر به فرد موجود در این ماهواره ها قادر به اندازه گیری اتلاف گرما از ساختمان های زمین هستند. اکنون بسیاری از مردم می خواهند انتشار خالص خود را به صفر برسانند. با این حال، علاوه بر مشکل تولید انرژی پاک، مشکلات زیادی در جلوگیری از اتلاف گرما وجود دارد.