• خانه
  • اخبار
  • “مالیات گیتس” روی ربات ها؟ “ایمیل آینده” دنیایی را بدون غول های تکنولوژی فوق العاده غنی تصور می کند

“مالیات گیتس” روی ربات ها؟ “ایمیل آینده” دنیایی را بدون غول های تکنولوژی فوق العاده غنی تصور می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"مالیات گیتس" روی ربات ها؟ "ایمیل آینده" دنیایی را بدون غول های تکنولوژی فوق العاده غنی تصور می کند

تصویر علمی تخیلی ایمیل
ایمیل از آینده سناریویی را برای جهان در سال 2084 تعیین می کند (تصویر توسط TierneyMJ / Bigstock)

Visions of Utopia به سال 1516 باز می گردد، زمانی که توماس مور به معنای واقعی کلمه کتابی را در این زمینه نوشت – اما آیا ایده تصور دنیایی که در آن بزرگترین مشکلات امروز حل می شود منسوخ شده است؟

مایکل راجرز که خود را “آینده نگر عملی” توصیف می کند، چنین فکر نمی کند. کار روزانه او این است که چشم‌اندازهایی برای آینده برای مخاطبان مختلف از استارت‌آپ‌ها گرفته تا بوئینگ، مایکروسافت و سایر شرکت‌های Fortune 500 ارائه دهد که ممکن است امروز غیرعملی به نظر برسد، در نهایت به تغییرات آب و هوا، نابرابری ثروت، جنگ‌های فرهنگی و سایر شرارت‌ها اهمیت می‌دهد. که جامعه امروزی را تحت تاثیر قرار می دهد.

راجرز در آخرین قسمت از پادکست علمی تخیلی که بر تقاطع علم و داستان علمی تخیلی تمرکز دارد، گفت: «رفتن به آینده کمی شبیه بادبانی خلاف باد است. “شما باید موانع را دور بزنید، اما هر از گاهی باید به بالا نگاه کنید و تماشا کنید و مطمئن شوید که هنوز در مسیر درست حرکت می کنید.”

اگر دیدگاه راجرز محقق شود، ما در تعدیل بزرگی قرار داریم: تاریخچه آن شامل اقداماتی برای محدود کردن دستمزد مدیران، وضع مالیات بر روبات‌ها (برای اولین بار توسط بیل گیتس در سال 2017 پیشنهاد شد) و کاهش انتشار کربن به صفر تا سال 2040 و تأسیس است. از یک صندوق جبران آب و هوا در طول مسیر، غول‌های فناوری فوق‌العاده غنی مانند تیتانوسورها در حال ناپدید شدن هستند.

راجرز به من گفت: “در کتاب من آگاهی خاصی در مورد تغییرات آب و هوا و این واقعیت وجود دارد که تعمیر سیاره تریلیون ها دلار هزینه خواهد داشت.” “بنابراین دوباره، یک تغییر اجتماعی بزرگ وجود دارد که در آن فوق ثروتمندان دیگر شبیه قهرمانان نیستند. آنها در واقع مانند افرادی به نظر می رسند که منابعی را که می توانند زندگی را نجات دهند، نگه می دارند.”

ایمیل آینده بر سبک زندگی افراد ثروتمند و مشهور تمرکز نمی کند. این کتاب به‌عنوان مجموعه‌ای از ایمیل‌های ارسال شده از سال 2084 توسط یک ربات طبقه متوسط ​​ارائه شده است که از یک چرخش علمی تخیلی استفاده می‌کند.

در رمان‌های آرمان‌شهری کلاسیک، راوی‌ها با شانگری‌لاس‌های خود مواجه می‌شوند، زیرا کشتی‌شان از مسیر خارج شده، یا در جنگل گم شده، یا هواپیمایشان در هیمالیا سقوط می‌کند. راجرز گفت: «تا زمانی که یک کره کامل از جهان به دست آوردیم آسان بود، در این صورت دیگر نمی‌توانستید این کار را انجام دهید. ما در طول زمان سفر کردیم، از قرن نوزدهم شروع شد، بنابراین من به آن به عنوان یک طرح داستان نیاز داشتم.

راوی رمان که آلدوس نام دارد، نحوه استفاده از فیزیک کوانتومی را برای ارسال پیام به حساب ایمیل راجرز طراحی کرده است. راجرز گفت: توجه داشته باشید که این فقط در سطح کوانتومی است. “این فقط شامل الکترون ها می شود، بنابراین من در اینجا زیاد سوال نمی کنم.”

در مجموعه ای از ایمیل ها، آلدوس داستان زندگی خود را تعریف می کند که از تولدش در سال 2010 شروع می شود و تغییرات چشمگیر ناشی از چالش آب و هوا را مستند می کند. تا سال 2029، سیل‌ها، طوفان‌ها و آتش‌سوزی‌های جنگلی به حدی شدید بودند که نسل جوان به سبک گرتا تونبرگ اعتصاب عمومی ترتیب دادند – رهبران جهان را مجبور به دیدن نور کردند.

راجرز فکر نمی کند این فیلمنامه فقط علمی تخیلی باشد.

او گفت: “من فکر می کنم برای مقابله با این تهدید به یک تغییر اساسی در بشریت نیاز است، زیرا این یک تهدید جهانی است.” و من در کتاب پیشنهاد می‌کنم که با قوی‌تر شدن و بهتر شدن اینترنت در ترجمه زبان‌ها، شروع به ایجاد ذهن جهانی‌تری کنیم. زمانی خواهد رسید که مردم یک تغییر معنوی بزرگ ایجاد می کنند و می گویند که ما باید این سیاره را درست کنیم. و من معتقدم که آنها افراد جوانتری خواهند بود. فکر می کنم ژنرال Z و خواهر و برادرهای کوچکترشان شخصیت های کتاب من هستند.

"مالیات گیتس" روی ربات ها؟ "ایمیل آینده" دنیایی را بدون غول های تکنولوژی فوق العاده غنی تصور می کند
مایکل راجرز و ایمیل از آینده. (تصاویر از آینده پژوه عملی)

راجرز توانسته است طیف گسترده ای از فناوری های آینده نگرانه را در تاریخ خود ببافد. برای دریافت توضیحات کامل باید به پادکست گوش دهید، اما در اینجا یک نمونه آورده شده است:

  • دوقلوهای دیجیتال: دانشمندان یاد خواهند گرفت که چگونه پروفایل ژنتیکی و داده های حسی را برای ایجاد یک مدل کامپیوتری برای سلامت هر فرد ترکیب کنند. دوقلو دیجیتال شما به اندازه کافی دقیق است تا از قبل در مورد مشکلات پزشکی آینده به شما هشدار دهد تا ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی از آنها جلوگیری کنند. راجرز گفت: “اگر در 30 یا 40 سال، علم پزشکی برای هر بیمار دوقلوهای دیجیتالی ایجاد نکند، ضرر بزرگی خواهد بود.”
  • معلمان دیجیتال: کودکان به طور معمول عوامل هوش مصنوعی شخصی را دریافت می کنند که آنها را در فرآیند آموزشی راهنمایی می کنند و در طول یادگیری و حرفه خود به آنها مشاوره می دهند.
  • TruID: همه یک نمایه احراز هویت دریافت خواهند کرد که قابل هک نیست، و اگرچه همچنان ناشناس باقی می ماند، افراد باید TruID خود را در بیشتر تعاملات دیجیتالی فاش کنند. راجرز گفت: «مردم در آینده خواهند گفت: «چرا به اطلاعات شخصی که هویت خود را پنهان می کند اعتماد کنیم؟»
  • اصلاح ژنتیکی: کتاب راجرز پیشنهاد می‌کند که فناوری DNA نوترکیب گناهان مرگباری مانند طمع را از بین می‌برد: «چیزی که این امر را ممکن می‌کند، کشف این است که طمع در واقع یک بیماری است… کمی شبیه اعتیاد به الکل یا قبلاً تصور می‌شد که صرع است. شکست اخلاقی اکنون می دانیم که این نتیجه آسیب به برخی از ژن ها است. معلوم می شود که طمع یک چیز است.»

چشم انداز راجرز برای آینده شامل برخی از سیاست های اجتماعی متناقض است. به عنوان مثال، درآمد پایه جهانی داده شده است. او گفت: «اگر این کار را نکنیم، نیروی کار منعطف مورد نیاز خود را نخواهیم داشت. من فکر می‌کنم این به موضوع اتوماسیون و این واقعیت هم مربوط می‌شود که اگر واقعاً بسیاری از جامعه را خودکار کنیم، به نوعی به عنوان یک جامعه بسیار ثروتمندتر می‌شویم.»

مالیات بر روبات ها راهی برای تقسیم این ثروت فراهم می کند.

راجرز می‌گوید: «ممکن است در موقعیتی قرار بگیریم که افرادی که صاحب ربات‌ها و افرادی که نرم‌افزار دارند – به عبارت دیگر، کسانی که سرمایه دارند – در واقع تمام سود را به دست می‌آورند. “و این برای کارگران کجاست؟”

راجرز پیشنهاد بیل گیتس را پذیرفت که می‌توانست مالیاتی بر شرکت‌هایی که ربات‌ها را تولید و نصب می‌کنند وضع کند تا جایگزین مالیات بر درآمدی شود که توسط کارگران انسانی پرداخت می‌شود.

راجرز گفت: “منظور او به صورت مجازی بود، اما باید راهی برای بازیافت ثروت کامل اتوماسیون به جامعه وجود داشت، نه به جیب ابرثروتمندان.”

راه دیگر برای متوقف کردن ابرثروتمندان محدود کردن غرامت مدیران است. طبق کتاب راجرز، مجموع دستمزد برای انواع مدیریت نمی تواند بیش از 20 برابر میانگین حقوق کارمند باشد. (برای مقایسه، Equilar می‌گوید که میانگین دستمزد مدیرعامل برای 500 شرکت بزرگ عمومی در ایالات متحده، 245 به 1 در سال 2021 بوده است.)

همه نمی توانند دنیای تخیلی راجرز را یک آرمان شهر ببینند. افراد فوق ثروتمند و کسانی که آرزوی ثروتمند شدن را دارند ممکن است به ویژه احساس خطر کنند. اما راجرز دنیای خود را مانند دنیایی می‌بیند که دوست دارد در آن زندگی کند.

او گفت: «فقط ایده جامعه‌ای برابرتر که در آن فناوری برای ایجاد برندگان و بازنده‌ها کار نمی‌کند، بلکه برای اینکه همه بهترین تلاش خود را انجام دهند، برای من بسیار جذاب است.»

نسخه اصلی این مورد را در Cosmic Log برای دیدگاه مایکل راجرز از معنویت آینده، به علاوه یک توصیه برای یک کتاب جایزه از Cosmic Log Used Books Club بررسی کنید. منتظر قسمت های بعدی پادکست علمی تخیلی از طریق Anchor، Apple، Google، Overcast، Spotify، Breaker، Pocket Casts، Radio Public و Reason باشید. اگر علم تخیلی را دوست دارید، لطفاً به پادکست امتیاز دهید و برای دریافت هشدار برای قسمت‌های آینده مشترک شوید.