• خانه
  • اخبار
  • مالیات بر عایدی سرمایه ایالت واشنگتن ممکن است با رسیدگی به پرونده دادگاه عالی ادامه یابد

مالیات بر عایدی سرمایه ایالت واشنگتن ممکن است با رسیدگی به پرونده دادگاه عالی ادامه یابد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مالیات بر عایدی سرمایه ایالت واشنگتن ممکن است با رسیدگی به پرونده دادگاه عالی ادامه یابد

مالیات بر عایدی سرمایه ایالت واشنگتن ممکن است با رسیدگی به پرونده دادگاه عالی ادامه یابد
پایتخت ایالت واشنگتن در المپیا. (عکس از brooztechnology/John Cook)

مالیات بر عایدی سرمایه بحث برانگیز ایالت واشنگتن ممکن است همچنان جمع آوری شود، زیرا انتظار می رود در سال آینده حکم قانونی رسمی در مورد این قانون صادر شود.

دیوان عالی حکم قبلی را از ماه مارس، زمانی که یک دادگاه پایین‌تر اعلام کرد این مالیات بر خلاف قانون اساسی است، «موفقیت» صادر کرد.

این بدان معناست که ایالت می تواند قبل از سررسید مالیاتی سال آینده شروع به صدور قوانین و تشکیل مجموعه ها کند. دادستان کل ایالت اوایل ماه جاری درخواست “اقامت” کرده بود.

پرونده دادگاه عالی برای تعیین قانون اساسی بودن مالیات قرار است در 26 ژانویه آغاز شود.

این مالیات که فروش سهام بزرگ را برای ساکنان ایالت واشنگتن هدف قرار می دهد، در سال 2021 توسط قانونگذار ایالتی و فرماندار تصویب شد. پس از اینکه فرماندار جی اینسلی این مصوبه را امضا کرد، مخالفان آن با موفقیت آن را در دادگاه منطقه داگلاس مسدود کردند.

برایان هوبر، قاضی دادگاه عالی شهرستان داگلاس، در کنار مخالفان مالیات جدید قرار گرفت، آنها استدلال کردند که این مالیات بر درآمد غیرقانونی بر اساس قانون اساسی ایالت است، که به شدت مالیات بر درآمد را محدود می کند. هوبر در یک حکم کتبی گفت که این مالیات “ویژگی های مالیات بر درآمد را نشان می دهد، نه مالیات غیر مستقیم”، همانطور که توسط قانونگذاران ایالتی استدلال می شود.

دادستان کل باب فرگوسن متعاقباً از این تصمیم مستقیماً به دادگاه عالی ایالت تجدید نظر کرد. سپس در تابستان امسال، بالاترین دادگاه ایالتی با دور زدن دادگاه تجدیدنظر پایین تر و رسیدگی به پرونده موافقت کرد.

سخنگوی وزارت درآمد به سیاتل تایمز گفت، اگر دادگاه حکم کند که این مالیات خلاف قانون اساسی است، هرگونه پرداختی که قبلا انجام شده است بازپرداخت خواهد شد.

مالیات بر عایدی سرمایه در سراسر ایالت 7 درصد مالیات غیر مستقیم بر فروش سهام، اوراق قرضه و مشاغل اعمال کرد که اولین مالیات از این قبیل در تاریخ ایالت بود.

سوال اصلی دادگاه: آیا مالیات بر عایدی سرمایه مالیات بر درآمد است یا مالیات فروش؟ طرفداران این مالیات می گویند که این مالیات بر درآمد نیست، بلکه یک مالیات غیر مستقیم یا مالیات فروش است که تنها زمانی جمع آوری می شود که موجودی کافی فروخته شود.

تقریباً در هر ایالت – و IRS – سود سرمایه به عنوان درآمد طبقه بندی می شود. اما واشنگتن به یک دلیل قانونی یک امر پرت است: این تنها ایالت در کشور است که درآمد را به عنوان دارایی واقعی طبقه بندی می کند. این امر هرگونه تلاش برای تصویب هر نوع مالیات بر درآمد را خنثی می‌کند، زیرا همه مالیات‌های بر درآمد مشمول محدودیت‌های سخت‌گیرانه قانون اساسی در مورد مالیات بر دارایی هستند.

چنین محدودیتی برای فروش یا عوارض غیر مستقیم وجود ندارد.

جامعه فناوری سیاتل با مالیات مخالف بود. برخی آن را تغییری ضروری در سیستم مالیاتی پسرونده ایالت می دانند.

برخی دیگر معتقدند این مالیات برای استارتاپ ها و شرکت های فناوری مضر است زیرا سهام اغلب به عنوان جبران خسارت استفاده می شود.

نامه‌ای که سال گذشته توسط انجمن صنعت فناوری در واشنگتن منتشر شد، که نماینده بیش از 1000 استارت‌آپ فناوری و شرکت‌های بزرگتر است، هشدار داد که این مالیات «مکانیسم جذب و حفظ معنادار» را برای استارت‌آپ‌ها حذف می‌کند و به رقابت‌پذیری ما آسیب می‌زند.

این مالیات فقط برای سود سرمایه بالای 250000 دلار اعمال می شود. و این امر بسیاری از سودهای سرمایه بالقوه دیگر از جمله زمین و سازه های مستغلات را آزاد می کند. حساب های بازنشستگی؛ دام برای کشاورزی یا دامداری؛ و فروش چوب و زمین های جنگلی از جمله معافیت های دیگر.

به گفته مدیران دارایی منطقه سیاتل که سال گذشته با brooztechnology صحبت کردند، پس از تصویب این قانون، برخی از مدیران و صاحبان مشاغل سهام خود را نقد کردند.

مقامات مالیاتی با دو مورد مواجه شدند که ادغام شدند. اولین مورد توسط بنیاد محافظه کار آزادی ارائه شد. دومی که توسط راب مک کنا، دادستان کل سابق واشنگتن، به نمایندگی از مشاغل تولیدی و اداره مزرعه ایالت واشنگتن، در میان دیگران، ثبت شد.