• خانه
  • اخبار
  • مالیات بر ثروت پیشنهادی ایالت واشنگتن تلاش دیگری برای اصلاح قوانین مالیاتی است

مالیات بر ثروت پیشنهادی ایالت واشنگتن تلاش دیگری برای اصلاح قوانین مالیاتی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مالیات بر ثروت پیشنهادی ایالت واشنگتن تلاش دیگری برای اصلاح قوانین مالیاتی است

مالیات بر ثروت پیشنهادی ایالت واشنگتن تلاش دیگری برای اصلاح قوانین مالیاتی است
سن قاب نوئل.

دموکرات‌ها در مجلس قانونگذاری ایالت واشنگتن دوباره تلاش می‌کنند تا ثروتمندترین ساکنان این ایالت را با صورت‌حسابی وادار کنند که بر ثروت بالای 250 میلیون دلار مالیات بپردازند.

این پیشنهاد که توسط سناتور نوئل فریم حمایت می شود، یک درصد مالیات بر دارایی های مالی مانند سهام و اوراق قرضه به جز 250 میلیون دلار اول اعمال می کند.

فریم در نامه‌ای گفت: «این یک لایحه معقول است که تضمین می‌کند برخی از ثروتمندترین افراد جهان، که برخی از آنها دقیقاً در ایالت واشنگتن زندگی می‌کنند، مالیات بر دارایی پرداخت می‌کنند، همانطور که خانواده‌های طبقه متوسط ​​که صاحب خانه هستند، مالیات بر دارایی می‌پردازند. بیانیه.

فریم گفت، اگر مالیات بر ثروت تصویب شود، حدود 700 مالیات دهندگان در ایالت واشنگتن را تحت تأثیر قرار می دهد، از جمله بسیاری از کسانی که ثروت خود را در صنعت فناوری به دست آورده اند.

دموکرات ها در سال های 2021 و 2022 سعی کردند مالیات های مشابهی را تصویب کنند، اما این اقدامات شکست خورد.

در سال 2021، کارگران فناوری در جلسات استماع ظاهر شدند تا حمایت و نگرانی خود را در مورد مالیات بر ثروت ابراز کنند. برخی بر این باورند که چنین قوانینی می تواند کسب و کارها را از ورود به ایالت منصرف کند و موقعیت منطقه را به عنوان یک مرکز فناوری تضعیف کند.

اما فریم گفت که این اتفاق را نمی بیند.

فریم به brooztechnology گفت: “من برای یک دقیقه باور نمی کنم که این امر تجارت را از حالت خارج کند.” او به تحقیقات دانشگاه وسترن واشنگتن اشاره کرد که «هیچ رابطه محکمی بین مالیات و رقابت اقتصادی وجود ندارد».

برخلاف بسیاری از ایالت ها، واشنگتن مالیات بر درآمد ندارد. در عوض، برای تأمین مالی برنامه های دولتی به مالیات فروش و دارایی متکی است. اما مالیات بر دارایی برای دارایی هایی مانند سهام و اوراق قرضه اعمال نمی شود.

لایحه مالیات بر ثروت یکی از چندین تلاش قانونی برای مالیات بر ثروتمندان واشنگتن بدون اعمال مالیات بر درآمد رسمی است.

بسیاری از دموکرات‌ها در مجلس قانون‌گذاری می‌گویند که هسته سیستم مالیاتی فعلی واشنگتن این است که ساکنانی که کمترین میزان را دارند، درصد بسیار بالاتری از درآمد خود را به عنوان مالیات پرداخت می‌کنند، که اغلب به قیمت مالکیت خانه و سایر سرمایه‌گذاری‌ها، که ثروت نسلی را ایجاد می‌کند، می‌پردازد. بر اساس گزارش موسسه مالیات و سیاست اقتصادی، ایالت دارای کمترین سیستم مالیاتی منصفانه در کشور است.

مای-لین تای، نماینده کنگره، که از حمایت مالی این لایحه حمایت می کند، گفت: «زمان آن رسیده است که کار را پاداش دهیم، نه ثروت، و اقتصادی بسازیم که برای همه کارساز باشد». از طریق این لایحه، ما می توانیم سرمایه گذاری های متحول کننده ای در جوامع خود داشته باشیم و به کد مالیاتی وارونه خود رسیدگی کنیم.

مایکل شوتزلر، مدیر عامل انجمن صنعت فناوری در واشنگتن، گفت که مالیات بر ثروت موثرترین راه برای تغییر کد مالیاتی نیست.

او در بیانیه ای به brooztechnology گفت: “ما به طور مداوم از اصلاحات مالیاتی در طول ده سال گذشته حمایت کرده ایم.” “یک مالیات خودسرانه دیگر بر روی کد مالیاتی 90 ساله راه درستی برای ایجاد ثبات اقتصادی، تامین مالی آموزش یا سایر خدمات ضروری دولتی در منطقه ما نیست.”

این پیشنهاد بخشی از یک فشار گسترده در سراسر کشور برای مالیات بر ثروتمندان آمریکایی است. مالیات بر ثروت در هفت ایالت دیگر از جمله کالیفرنیا، هاوایی و نیویورک پیشنهاد شده است.

اگر لایحه مالیاتی واشنگتن در نهایت به قانون تبدیل شود، درآمد مالیاتی ایجاد شده به سمت آموزش، برنامه های مسکن مقرون به صرفه، خدمات برای افراد دارای معلولیت و برنامه انصاف مالیات دهندگان طراحی شده برای جبران مالیات های پرداختی نامتناسب توسط خانواده های کم درآمد و درآمد متوسط ​​خواهد بود.

این پیشنهاد قبلاً انتقاداتی را به دنبال داشته است و مخالفان استدلال می کنند که این فقط یک مالیات بر درآمد پنهان است و برای قانونی بودن آن باید اصلاح قانون اساسی لازم باشد.

جیسون مرسیه، مدیر مرکز ایالتی واشنگتن برای اصلاحات دولتی، در مورد اینکه آیا مجلس قانونگذاری صلاحیت تصویب مالیات ثابت بر ارزش سهام، اوراق قرضه و دارایی های مشابه را دارد یا خیر، مخالفت می کند.

مرسیه گفت: «ادعای سناتور فریم مبنی بر اینکه قوه مقننه دارای اختیارات کلی معافیت است بدیع است. این مرجع معافیت همیشه برای طبقات دارایی است نه برای ارزش.»

آخرین پیشنهاد در حالی مطرح می شود که دیوان عالی ایالت نیز در حال بررسی قانونی بودن مالیات بر عایدی سرمایه است که سال گذشته تصویب شد.

پیشنهاد مالیات بر ثروت نیز تقریباً به طور قطع با نظارت قانون اساسی روبرو خواهد شد.

هیو اسپیتزر، استاد حقوق اساسی در دانشگاه واشنگتن می گوید: «سوال کلیدی این است که آیا مالیات بر ثروت، مالیات بر دارایی است یا خیر، که احتمالاً چنین خواهد بود.

قانون اساسی ایالت بیان می کند که مالیات هایی که بر طبقات خاصی از دارایی ها وضع می شود – برای مثال سهام یا اوراق قرضه – باید یک نرخ مالیات واحد داشته باشند که می تواند مانعی برای آن پیشنهاد باشد.

علاوه بر این، اسپیتزر گفت، مالیات بر دارایی های نامشهود دشوار است – و نه فقط در ایالت واشنگتن.

او گفت: “هیچ مالیات بر ثروت فدرال وجود ندارد، بنابراین هر ایالت باید سیستم خود را برای تعیین میزان ثروت هر مالیات دهندگان بالقوه ایجاد کند.” “با املاک و مستغلات آسان است زیرا نمی توانید خانه یا مزرعه ای را در یک تشک پنهان کنید. اما با ثروت ناملموس در نیویورک، لوئیزیانا یا جزایر کیمن چندان آسان نیست.

این پیشنهاد که به ترتیب SB 5486 و HB 1473 نامیده می شود، هنوز در مراحل اولیه خود است و هنوز به کمیته یا جلسه عمومی ارجاع نشده است.

سایر لایحه های اصلاح مالیات در جلسه قانونگذاری امسال شامل SB 5482 است که سیستم مالیات بر مشاغل و مشاغل را با مالیات حاشیه جایگزین می کند که برخی می گویند به مشاغل کوچک کمک می کند.