• خانه
  • اخبار
  • مارک نلسون، مدیرعامل نرم افزار Tableau از سمت خود کناره گیری می کند

مارک نلسون، مدیرعامل نرم افزار Tableau از سمت خود کناره گیری می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مارک نلسون، مدیرعامل نرم افزار Tableau از سمت خود کناره گیری می کند

مارک نلسون، مدیرعامل نرم افزار Tableau از سمت خود کناره گیری می کند
مارک نلسون (عکس از تابلو)

مارک نلسون کمتر از دو سال پس از اینکه سکان هدایت شرکت تجسم داده مستقر در سیاتل متعلق به Salesforce را بر عهده گرفت، از سمت مدیرعاملی Tableau Software کناره گیری می کند.

نلسون این خبر را در تاریخ اعلام کرد توییتر و لینکدین آخرین روز او پنجشنبه است. او نوشت: “کار کردن در کنار همه افرادی که Tableau را به مکانی شگفت انگیز برای کار، رشد و ایجاد چیزی که به معنای واقعی کلمه هر روز دنیا را به سمت بهتر شدن تغییر می دهد، تبدیل کرده اند، باعث خوشحالی و افتخار است.”

نلسون گفت که در تعطیلات مرخصی می گیرد و به پاتاگونیا سفر می کند – “و سپس به ماجراجویی بعدی.”

نلسون مستقیماً جایگزین نخواهد شد زیرا تیم او در محصولات و تیم‌های مهندسی گسترده‌تر Salesforce ادغام می‌شود.

تام کیم، سخنگوی Tableau در بیانیه‌ای گفت: «مارک از زمان پیوستن به Tableau در سال 2018 کمک‌های فوق‌العاده‌ای داشته است، ابتدا تیم‌های مهندسی و محصولات جهانی Tableau را رهبری کرد، سپس در 20 ماه گذشته نقش مدیرعامل را بر عهده گرفت.» ما برای او در فصل بعدی بهترین ها را آرزو می کنیم و مشتاقانه منتظر ادامه حرکت و موفقیت Tableau با مشتریان هستیم.”

نلسون در سال 2018 به عنوان معاون اجرایی توسعه محصول به Tableau پیوست. او در مارس 2021 مدیرعامل شد و جای خالی ای را پر کرد که زمانی که سلفش آدام سلیپسکی به عنوان مدیر عامل شرکت خدمات وب آمازون انتخاب شد و جایگزین مدیر عامل فعلی آمازون، اندی جاسی شد.

نلسون که اهل شیکاگو است، قبلاً سمت‌های مهندسی ارشدی را در شرکت‌هایی از جمله Oracle و Concur در منطقه سیاتل داشت.

Tableau ابتدا در سال 2003 شروع به کار کرد. در سال 2013 عمومی شد و Salesforce شرکت را به قیمت بیش از 15 میلیارد دلار در سال 2019 خریداری کرد که بزرگترین خرید آن در آن زمان بود، قبل از اینکه غول فناوری سال گذشته Slack را به مبلغ 27.7 میلیارد دلار خریداری کرد.

در مجموع، خریدهای Slack و Tableau Salesforce را به عنوان یک رقیب قدرتمندتر برای مایکروسافت در فناوری سازمانی قرار می دهند، با Slack با تیم های مایکروسافت و Tableau که مستقیماً با فناوری تجسم داده های مایکروسافت Power BI رقابت می کنند.

Tableau در سه ماهه سوم مالی خود 516 میلیون دلار درآمد برای Salesforce ایجاد کرد که 8٪ نسبت به سال گذشته افزایش داشت و حدود 15٪ از کل درآمد سه ماهه 7.8 میلیارد دلاری Salesforce را تشکیل می داد. درآمد Tableau 1.95 میلیارد دلار در سال مالی 2022 بود که در 31 ژانویه به پایان رسید.

سهام Salesforce در سال جاری بیش از 40 درصد کاهش یافت و در پی کاهش گسترده تر بازار بود.

برت تیلور، یکی از مدیران عامل Salesforce، روز چهارشنبه به طور غیرمنتظره اعلام کرد که او نیز از 31 ژانویه کناره گیری می کند. بنیانگذار Salesforce و یکی از مدیران عامل Marc Benioff به رهبری شرکت ادامه خواهد داد.

Salesforce قبل از خرید Tableau حدود 1000 نفر را در منطقه سیاتل استخدام کرد. با احتساب خرید Tableau، Salesforce حدود 4000 کارمند در منطقه دارد.