• خانه
  • اخبار
  • مارک زاکربرگ از تست NFT در پلتفرم اینستاگرام خبر داد

مارک زاکربرگ از تست NFT در پلتفرم اینستاگرام خبر داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مارک زاکربرگ از تست NFT در پلتفرم اینستاگرام خبر داد

در حالی که در ماه های اخیر شایعات مختلفی مبنی بر ورود اینستاگرام به دنیای NFT در فضای مجازی منتشر شده بود، حالا مارک زاکربرگ رسما اعلام کرده است که این شرکت تست NFT را در اینستاگرام آغاز خواهد کرد.

به گزارش سرویس خبری فناوری تکنا و مدیر عامل اینستاگرام آدام ماسری، برخی از کاربران آمریکایی اینستاگرام اکنون در حال آزمایش توانایی نمایش NFT در نمایش ها، استوری ها و پیام ها هستند.

این کاربران برای نمایش اطلاعات مربوط به هر NFT و همچنین نمایه ها یا محصولاتی به نام مجموعه دیجیتال علامت گذاری می شوند. به این ترتیب کاربر تنها با کلیک بر روی برچسب می تواند نام خالق اثر و صاحب آن را بداند. ماسری برای این قابلیت ادامه داد: تست اولیه در مقیاس کوچک برای شناسایی ایرادات این پروژه در اینستاگرام انجام می شود. از سوی دیگر، ارائه ناگهانی این ویژگی باعث ایجاد بی اعتمادی در بین مصرف کنندگان نیز خواهد شد.

به گفته ماسری، فناوری‌های NFT و بلاک چین و Web3 غیرمتمرکز هستند. اما پلتفرم اینستاگرام بیشتر متمرکز است و این می تواند در آینده چالشی برای پلتفرم باشد. به گفته کریستین پای، متا NFT شکست خورده در حال حاضر در بلاک چین اتریوم و Polygon پشتیبانی می شود و Solana و Flow در آینده اضافه خواهند شد.

به گفته آدام ماسری، وجود NFT در پلتفرم اینستاگرام باعث آشنایی بیشتر مردم با این حوزه می شود. توییتر قبلاً به دنیای NFT پیوسته بود. از این به بعد اگر در هر پست NFT وجود داشته باشد در آن پست آیکون های شش ضلعی را مشاهده خواهیم کرد.