• خانه
  • اخبار
  • مارن کاستا که توسط آمازون به دلیل فعالیت های خود اخراج شده است، خواستار اقدامات اقلیمی در مایکروسافت است

مارن کاستا که توسط آمازون به دلیل فعالیت های خود اخراج شده است، خواستار اقدامات اقلیمی در مایکروسافت است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
مارن کاستا که توسط آمازون به دلیل فعالیت های خود اخراج شده است، خواستار اقدامات اقلیمی در مایکروسافت است

مارن کاستا که توسط آمازون به دلیل فعالیت های خود اخراج شده است، خواستار اقدامات اقلیمی در مایکروسافت است
مارن کاستا. (عکس از کارکنان عدالت آب و هوایی آمازون)

سهامداران مایکروسافت اخیراً به پیشنهادی رأی دادند که از این شرکت خواسته شده بود تأثیرات آب و هوایی صندوق های بازنشستگی کارکنان خود را افشا کند. As You Sow، یک سازمان غیرانتفاعی که از توانمندسازی سهامداران حمایت می کند، این تلاش را رهبری کرد.

همچنین بازیگران: Maren Costa، ​​چهره شناخته شده در فن آوری و فعالیت های آب و هوایی.

کاستا یکی از اعضای مؤسس آمازون کارکنان عدالت اقلیمی بود، سازمانی که در سال 2019 ایجاد شد و غول فناوری و خرده فروشی را تحت فشار قرار داد تا در مورد تغییرات آب و هوایی اقدام کند. بعداً، این شرکت سیاست های محیطی تهاجمی تری را اجرا کرد.

تلاش‌های این مقامات که به مسائل کارگری نیز گسترش یافت، هزینه‌هایی را به همراه داشت. به گفته آمازون، کاستا و امیلی کانینگهام، رهبر همکارش، در آوریل 2020 به دلیل “نقض مکرر سیاست های داخلی” اخراج شدند. هیئت ملی روابط کار سال گذشته به نفع کارگران اخراجی رای داد و گفت که اخراج‌ها انتقام‌جویی غیرقانونی است.

در مارس 2021، کاستا نقش جدیدی در مایکروسافت به عنوان مدیر ارشد طراحی داده شد.

پس از از دست دادن شغل قبلی خود، چرا کاستا آماده است تا دوباره به فعالیت های شرکتی بازگردد؟

کاستا گفت: من بچه دارم. “این انگیزه بزرگی بود برای اینکه چرا من حاضرم ریسک کنم – مادران حاضرند برای فرزندان خود خطر کنند. چه خطری بزرگتر از این وجود دارد که آنها آینده ای نداشته باشند که بتوانند با اطمینان به آن نگاه کنند؟

او افزود: «اگر اصلاً توجه داشته باشید، هر مادر، هر پدر و مادری باید به شدت نگران سیاره‌ای باشد که ما فرزندانمان را ترک می‌کنیم.» و بنابراین شما سعی می کنید هر چه را که می توانید برای ایجاد آینده ای امن تر و بهتر برای فرزندان خود به کار بگیرید. این کاری است که من انجام می دهم. اگر اهرم طرح 401(k) مایکروسافت باشد، این اهرمی است که من به آن فشار خواهم آورد.»

«اگر اصلاً توجه داشته باشید، هر مادری، هر پدر و مادری باید به شدت نگران سیاره‌ای باشد که ما به فرزندانمان می‌سپاریم. و بنابراین شما سعی می کنید هر اهرمی را که می توانید برای ایجاد آینده ای امن تر و بهتر برای فرزندان خود فشار دهید.

پیشنهاد 401(k) شرکت مستقر در ردموند، واشینگتن را ملزم به ارزیابی و گزارش در مورد نحوه مدیریت ریسک‌های ناشی از تغییرات آب و هوا توسط صندوق‌های بازنشستگی می‌کند. کاستا و دیگران استدلال می کنند که سرمایه گذاری در شرکت های سوخت فسیلی خطرناک است زیرا اقتصاد جهانی در تلاش است تا از سوخت های گرمایش سیاره دور شود.

این اقدام در مجمع سهامداران دسامبر شکست خورد و 11.2 درصد آرا را به خود اختصاص داد. اما کاستا گفت که رسیدن به تایید دو رقمی یک موفقیت محسوب می شود و راه را برای رای دیگری در آینده هموار می کند.

او همچنین امیدوار است که این رای به جلسه ای با مدیریت مایکروسافت و گام های مشخصی برای رسیدگی به مشکل دلار بزرگ منجر شود.

As You Sow تخمین می زند که 2.49 میلیارد دلار از صندوق های بازنشستگی کارکنان مایکروسافت در شرکت های سوخت فسیلی سرمایه گذاری شده است و 113 میلیون دلار اضافی نیز از کسب و کارهای کشاورزی مرتبط با جنگل زدایی حمایت می کند.

در جلسه دسامبر، حسین نوبر، مشاور کل و منشی شرکت مایکروسافت، از سهامداران خواست تا این قطعنامه را رد کنند و خاطرنشان کردند که کارمندان گزینه‌های سرمایه‌گذاری جایگزینی دارند.

نوبار گفت: «در چند سال گذشته، ما به بازخورد کارمندان خود توجه کرده‌ایم و دسترسی شرکت‌کنندگان برنامه Microsoft 401(k) به صدها سرمایه‌گذاری سازگار با آب و هوا و ESG را بسیار آسان‌تر کرده‌ایم.

کاستا بعداً گفت که تعداد کمی از کارمندان این مسیر را طی می‌کنند، که صندوق شاخص بدون سوخت فسیلی را جایگزین بهتری می‌کند.

در حالی که کاستا خواهان تغییر است، او همچنین مایکروسافت را به خاطر رهبری بین‌المللی آب و هوا می‌داند و سخنان رئیس شرکت براد اسمیت را در مورد این موضوع تفسیر می‌کند.

مارن کاستا که توسط آمازون به دلیل فعالیت های خود اخراج شده است، خواستار اقدامات اقلیمی در مایکروسافت است
(عکس فایل brooztechnology)

او چیزی شبیه این می گوید: «آنهایی که می توانند، باید. کسانی که می توانند کارهای بیشتری انجام دهند و سریعتر حرکت کنند باید. من این را دوست دارم.” کاستا گفت. جنبه عدالت اقلیمی زمانی وجود دارد که بر کسانی از ما که ممتاز هستیم – مانند من، شرکت‌های بزرگ یا شمال جهانی – تأثیر می‌گذارد. ما نیاز داریم که بیشتر انجام بدیم.”

او توصیه هایی برای کارگران دیگر شرکت های بزرگ و کوچک دارد که می خواهند وارد عمل شوند و اهرم های فعالیت خود را تحت فشار قرار دهند.

کاستا گفت: اول از خطرات خود آگاه باشید. چه سطحی از ریسک را می خواهید بپذیرید؟ آیا ویزا دارید که در صورت از دست دادن شغل به خارج از کشور اعزام شوید؟ هرکسی سطح ریسک متفاوتی دارد.

او گفت: “و بعد، شماره دو، کاری را به تنهایی انجام نده.” «نصب یک نفر نوعی خودکشی است. ابتدا افراد خود را سازماندهی کنید. وقتی در کنار هم باشیم و با هم صحبت کنیم، می توانیم به دستاوردهای زیادی برسیم، واقعاً می توانیم. این شاید قدرتمندترین راهی است که مردم برای ایجاد تغییرات سیستمی در اختیار دارند.