• خانه
  • اخبار
  • لیندن رودز، کهنه کار فناوری سیاتل، منصوب به دانشگاه. از هیئت نایب‌نشین واشنگتن

لیندن رودز، کهنه کار فناوری سیاتل، منصوب به دانشگاه. از هیئت نایب‌نشین واشنگتن

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
لیندن رودز، کهنه کار فناوری سیاتل، منصوب به دانشگاه. از هیئت نایب‌نشین واشنگتن

لیندن رودز، کهنه کار فناوری سیاتل، منصوب به دانشگاه. از هیئت نایب‌نشین واشنگتن
لیندن رودز. (عکس ایالت واشنگتن)

لیندن رودز، رهبر قدیمی فناوری سیاتل و معاون سابق تجاری سازی در دانشگاه واشنگتن، به هیئت مدیره UW خواهد پیوست.

فرماندار جی اینسلی در بیانیه ای گفت: “تجارب منحصر به فرد و تعهد عمیق لیندون به دانشگاه واشنگتن، او را به یک نایب السلطنه اختصاص داده شده و موثر تبدیل می کند.”

رودز جانشین نایب السلطنه خروجی بیل آیرز، مدیر عامل گروه هوایی آلاسکا خواهد شد. او دوره شش ساله خود را در هیئت مدیره 11 نفره در 24 اکتبر آغاز می کند.

Rhoads بیش از دو دهه با UW پیوندهای عمیقی دارد.

رودز روز چهارشنبه به brooztechnology گفت: “من عاشق UW هستم.” “من خون ارغوانی.”

از سال 2008 تا 2014، او تلاش‌های انتقال فناوری و تجاری‌سازی را در UW در دفتری که اکنون به عنوان CoMotion شناخته می‌شود، رهبری کرد. در طول آن زمان، UW تعداد اسپین‌آوت‌هایی که سالانه تشکیل می‌شد را بیش از دو برابر کرد.

Rhoads همچنین به راه‌اندازی The W Fund کمک کرد، صندوقی که در مراحل اولیه سرمایه‌گذاری می‌کند.

رودز گفت که از درس‌های این تجربه در نقش جدید خود در هیئت مدیره که بر دانشگاه نظارت، هماهنگی، اداره و تنظیم می‌کند، استفاده خواهد کرد.

او گفت: “بخش بزرگی از ماموریت دانشگاه حمایت از محققان در سطح جهانی خود در تأثیرگذاری بر جهان از طریق نوآوری است.”

داستان شخصی خود رودز سطحی از قدردانی آموزشی را فراهم می کند. او از کمک مالی برای گذراندن خود در کالج استفاده کرد و پدربزرگش استاد یک سیستم کالج محلی بود.

او همچنین دارای سه فرزند در حال حاضر در کالج است و در هیئت مدیره کمیته پس انداز شهریه و پس انداز کالج ایالتی خدمت کرده است.

رودز گفت که عمیقاً چالش‌هایی را که والدین در پس‌انداز برای کالج با آن روبرو هستند و همچنین تمایل دانش‌آموزانی که می‌خواهند در موضوعات مورد تقاضا مانند علوم کامپیوتر مطالعه کنند، درک می‌کند.

او گفت: «دلم برای این دانش‌آموزان می‌سوزد. من مطمئناً درک می کنم که اقتصاد نوآوری تا چه اندازه به ما برای فارغ التحصیل شدن بچه هایی با این مدارک نیاز دارد.»

اد لازوفسکا، استاد قدیمی علوم کامپیوتر UW و رئیس سابق دپارتمان علوم کامپیوتر، گفت انتصاب رودز “تقویت بزرگی برای کارآفرینی UW و ارتباط UW با جوامع نوپا و فناوری فراهم می کند.”

UW در سال‌های اخیر استارت‌آپ‌های برجسته‌ای را ایجاد کرده است، از جمله Icosavax، Zap Energy، OctoML و دیگران.

UW در سطح جهانی به دلیل توانایی تحقیقاتی خود شناخته شده است. رتبه هفدهم جهان و رتبه سوم در بین دانشگاه های دولتی در رتبه بندی آکادمیک دانشگاه های جهان در سال 2022 است.

قبل از پیوستن به UW، Rhoads سیاتل ونچرز را راه اندازی کرد و در نقش های رهبری و سرمایه گذار در چندین استارت آپ مرتبط فعالیت داشت. او در اوایل کارش، مدیر توسعه کسب‌وکار برای خدمات فنی سلولی مستقر در سیاتل بود که نرم‌افزاری را برای شرکت‌های تلفن همراه ارائه می‌کرد و یک سرمایه‌گذار پایه‌گذار در استارت‌آپ بی‌سیم Terabeam بود که در سال 2004 خریداری شد.

رودز، که دارای مدرک حقوق از UW است، در هیئت مدیره گالری هنری هنری و مرکز کارآفرینی برک خدمت کرده است.

اینسلی همچنین از انتصاب مجدد وکیل بلین تامکی به هیئت رئیسه خبر داد.