• خانه
  • اخبار
  • لوکاس جوپا، مدیر ارشد محیط زیست مایکروسافت، برای ایفای نقش در یک شرکت سهامی خاص ترک می کند

لوکاس جوپا، مدیر ارشد محیط زیست مایکروسافت، برای ایفای نقش در یک شرکت سهامی خاص ترک می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
لوکاس جوپا، مدیر ارشد محیط زیست مایکروسافت، برای ایفای نقش در یک شرکت سهامی خاص ترک می کند

لوکاس جوپا، مدیر ارشد محیط زیست مایکروسافت، برای ایفای نقش در یک شرکت سهامی خاص ترک می کند
لوکاس جوپا، مدیر ارشد محیط زیست مایکروسافت (سمت چپ) و رئیس جمهور برد اسمیت. (عکس از مایکروسافت)

لوکاس جوپا که در سال 2018 اولین مدیر ارشد محیط زیست مایکروسافت شد و تلاش های پایداری این شرکت را رهبری کرد، از سمت خود کناره گیری می کند.

او روز سه شنبه در پستی در لینکدین گفت که Joppa به عنوان مدیر ارشد و مدیر ارشد پایداری به یک شرکت سهام خصوصی ناشناس می پیوندد.

این سخت ترین تصمیم حرفه ای زندگی من بود. اما این کاری است که من با اطمینان کامل به توانایی مایکروسافت برای دستیابی به جاه‌طلبی‌های پایداری خود انجام می‌دهم.» Joppa نوشت.

جوپا در سال 2010 به عنوان بوم شناس کامپیوتر به مایکروسافت پیوست. او در سال 2017 به عنوان دانشمند ارشد محیط زیست منصوب شد و پیش از این که نقش فعلی خود را بر عهده بگیرد.

تحت رهبری Joppa، مایکروسافت به یک رهبر شرکتی در زمینه مسائل آب و هوایی تبدیل شد و ابتکارات زیست محیطی گسترده ای را در تلاش برای کاهش انتشار کربن به اجرا گذاشت. مایکروسافت هدف خود را برای منفی شدن کربن تا سال 2030 تعیین کرده است.

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، در مورد پست جوپا در لینکدین اظهار نظر کرد و از او برای کمک هایش تشکر کرد. اسمیت نوشت: «من به خاطر تمام کارهایی که در طول مدت حضورم در مایکروسافت برای شرکت و من انجام دادید بسیار سپاسگزارم. “شما چیزهای زیادی به من آموختید، و ما با هم مسیر روشن و جاه طلبانه ای را برای مایکروسافت ایجاد کردیم تا تا سال 2030 به اهداف صفر خالص خود دست یابد – در حالی که به پیشرفت نوآوری ها و بازارهای مهم برای ایجاد آینده ای پایدارتر در سراسر جهان کمک می کنیم.”

بر اساس آخرین گزارش خود برای پایداری محیط زیست، پس از سه سال کاهش جزئی در انتشار، مایکروسافت شاهد جهش 21 درصدی از 11.2 میلیون تن معادل دی اکسید کربن منتشر شده در سال 2020 به نزدیک به 13.8 میلیون متریک تن منتشر شده در سال گذشته بود.

جوپا قبلاً برای انجمن محیط زیست آمریکا کار می کرد. او در سال 2009 دکترای اکولوژی خود را از دانشگاه دوک دریافت کرد.