• خانه
  • اخبار
  • “لحظه مهم” آمازون: مورخ فناوری توضیح می دهد که چرا تلاش های اخیر اتحادیه مهم است

“لحظه مهم” آمازون: مورخ فناوری توضیح می دهد که چرا تلاش های اخیر اتحادیه مهم است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
"لحظه مهم" آمازون: مورخ فناوری توضیح می دهد که چرا تلاش های اخیر اتحادیه مهم است

"لحظه مهم" آمازون: مورخ فناوری توضیح می دهد که چرا تلاش های اخیر اتحادیه مهم است
کارگر در مرکز پیاده سازی آمازون. (عکس آمازون)

صرف نظر از نتیجه کار بالقوه سازماندهی شده تاریخی در انبارهای آمازون، این لحظه بزرگی برای غول فناوری مستقر در سیاتل است.

مارگارت اومارا، مورخ، نویسنده و استاد دانشگاه واشنگتن که در تاریخ فناوری و سیاست تخصص دارد، گفت که این روحیه در میان کارگران آمازون به طور رسمی تغییر کرده است.

اومارا به brooztechnology ایمیل گفت: «مانند 5 روز معروف هنری فورد بیش از 100 سال پیش، آمازون در تلاش است تا گردش مالی را کاهش دهد، کارایی را افزایش دهد و فعالیت اتحادیه را با افزایش دستمزدها و افزایش مزایا متوقف کند. “اما استاتن آیلند نشان می دهد که پرداخت 18 دلار در ساعت ممکن است برای جبران محل کار ساخته شده برای کارایی و تحویل سریع به مشتریان، به قیمت سلامت و ایمنی برخی از کارگران، کافی نباشد.

"لحظه مهم" آمازون: مورخ فناوری توضیح می دهد که چرا تلاش های اخیر اتحادیه مهم است
مارگارت اومارا، استاد دانشگاه واشنگتن. (عکس UW)

در انبار JFK8 آمازون در استاتن آیلند، نیویورک، کل رای روز پنجشنبه 1518 رای موافق برای پیوستن به اتحادیه کارگری آمازون و 1154 رای مخالف را نشان داد. سرشماری در روز جمعه در ساعت 10 صبح به وقت شرقی از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش آسوشیتدپرس، کارگران استاتن آیلند به دنبال تعطیلات طولانی تر، مرخصی با حقوق برای کارکنان مجروح و حقوق ساعتی 30 دلار هستند، در مقایسه با حداقل 18 دلار در ساعت که توسط شرکت ارائه می شود.

در نیویورک، تلاش‌های اتحادیه توسط کریس اسمالز، کارگر انبار که پس از سازماندهی پیاده‌روی به دلیل شرایط کاری در طول همه‌گیری COVID-19 اخراج شد، رهبری می‌شود. اگر موفقیت آمیز باشد، اولین تلاش ایالات متحده برای ایجاد سندیکا در تأسیسات آمازون خواهد بود.

اومارا گفت که کل صنعت فناوری ممکن است تحت تأثیر رویدادهای این هفته قرار گیرد.

او توضیح داد: «صنعت در عصری که قدرت اتحادیه‌های کارگری رو به زوال است و قوانین کار به نفع قوانین و مقررات دوست‌دار کارفرما در هر دو سطح ایالتی و فدرال تضعیف می‌شود، به بلوغ رسیده است». اتکا به نیروی کار ارزان بدون اتحادیه در حال حاضر در مدل‌های کسب‌وکار انواع مختلف شرکت‌های فناوری، اعم از شرکت‌های اشتراک‌گذاری وسایل نقلیه یا تولیدکنندگان سخت‌افزار یا خرده‌فروشی‌های الکترونیکی مانند آمازون، تعبیه شده است.

اومارا افزود، اما حتی اگر کارگران تلاش‌ها برای اتحاد در استاتن آیلند را تأیید کنند، مبارزه طولانی‌ای وجود خواهد داشت، به ویژه در ایالت‌های دارای حق کار، مانند آلاباما.

آمازون به شدت با حرکت اتحادیه مبارزه می کند. این شرکت جلسات اجباری برگزار کرد و یک وب سایت ضد اتحادیه راه اندازی کرد، از جمله تاکتیک های دیگر. CNBC گزارش داد که آمازون یک شرکت بانفوذ نظرسنجی دموکرات را استخدام کرده است.

آمازون همچنین با تلاش‌های سندیکایی در انباری در بسمر، آلاباما، مواجه است، زیرا کارکنان رای دادند که آیا توسط اتحادیه خرده‌فروشی، عمده‌فروشی و فروشگاه‌های بزرگ (RWDSU) نمایندگی داشته باشند یا خیر. اتحادیه در تاسیسات Bessemer در آوریل گذشته با اختلاف زیادی کاهش یافت، با 1798 رای مخالف به پیوستن به RWDSU و 738 رای در تاسیسات ذخیره سازی معروف به BHM1.

با شمارش آرا بیشتر در روز جمعه، این داستان را به روز خواهیم کرد. پس از شکست سال گذشته برای کارگران سازمان یافته در بسمر، به یک قسمت از پادکست brooztechnology سال گذشته با اومارا گوش دهید.