• خانه
  • اخبار
  • لاکهید مارتین برای خدمات ابری طبقه بندی شده پنتاگون با مایکروسافت شریک می شود

لاکهید مارتین برای خدمات ابری طبقه بندی شده پنتاگون با مایکروسافت شریک می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
لاکهید مارتین برای خدمات ابری طبقه بندی شده پنتاگون با مایکروسافت شریک می شود

لاکهید مارتین برای خدمات ابری طبقه بندی شده پنتاگون با مایکروسافت شریک می شود
ارتباطات نظامی آینده ممکن است به خدمات محاسبات ابری ایمن متکی باشد. (تصویر از لاکهید مارتین)

لاکهید مارتین و مایکروسافت می گویند که در حال تعمیق روابط استراتژیک خود برای کمک به تقویت نسل بعدی فناوری محاسباتی و ارتباطات برای وزارت دفاع هستند.

سرویس های ابری نقش کلیدی در این ارتباط دارند. طبق شرایط توافق نامه ای که این هفته اعلام شد، لاکهید مارتین اولین سازمان غیردولتی خواهد بود که به طور مستقل بر روی ابر دولتی مخفی Microsoft Azure فعالیت می کند.

جیسون زاندر، معاون اجرایی ماموریت‌های استراتژیک و فناوری مایکروسافت، امروز در بیانیه‌ای گفت: رهبران امنیت ملی ما به یک مزیت اطلاعاتی غیرقابل انکار نیاز دارند، به همین دلیل است که ما قدرت ابر مقیاس بزرگ را برای تسریع مأموریت‌های امنیت ملی آنها ارائه می‌کنیم. . با مشارکت لاکهید مارتین، ما نشان می‌دهیم که چگونه پایگاه صنعتی دفاعی می‌تواند داده‌های طبقه‌بندی‌شده را به طور ایمن به ابر منتقل کند.

این توافق یک برنامه تحقیقاتی و توسعه مشترک دو ساله را برای پیشبرد قابلیت‌های هوش مصنوعی، یادگیری ماشین، مدل‌سازی و شبیه‌سازی برای پنتاگون آغاز می‌کند. همچنین همکاری‌های موجود شرکت‌ها را برای ارائه شبکه‌های پیشرفته و قابلیت‌های امن 5G برای کاربردهای دفاعی گسترش می‌دهد و هدف آن تسریع 1LMX، تلاش‌های تحول دیجیتال لاکهید مارتین است.

ایوان هاج، معاون ارشد تجارت سازمانی و تحول دیجیتال و مدیر ارشد اطلاعات در لاکهید مارتین، گفت: ما مطمئن هستیم که این ترکیب بی بدیل از قابلیت ها به مشتریان ما کمک می کند تا از تهدیدها و چالش های جدید جلوتر بمانند.