منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • قیمت لپ‌تاپ‌ها اواخر امسال به دلیل مشکلات زنجیره تامین افزایش می‌یابد

قیمت لپ‌تاپ‌ها اواخر امسال به دلیل مشکلات زنجیره تامین افزایش می‌یابد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قیمت لپ‌تاپ‌ها اواخر امسال به دلیل مشکلات زنجیره تامین افزایش می‌یابد

عواملی مانند قرنطینه کرونر در چین یا حمله روسیه به اوکراین مشکلاتی را برای زنجیره تامین این سازنده لپ‌تاپ ایجاد کرده است، بنابراین احتمالاً در اواخر سال جاری شاهد افزایش احتمالی قیمت لپ‌تاپ‌ها خواهیم بود.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، بسیاری از تولیدکنندگان لپ تاپ به دلیل مشکلات و چالش های زنجیره تامین به دنبال افزایش قیمت لپ تاپ و تامین هزینه های تولید هستند. قرنطینه تاج در چین و تعطیلی بسیاری از کارخانه‌ها باعث شده بسیاری از تامین‌کنندگان نتوانند عرضه کنند. اپل نیز از این قاعده مستثنی نبود و کارخانه پس از یک هفته تعطیلی در داخل ساختمان شروع به کار کرد.

محدودیت‌های شدید عروق کرونر در شانگهای بر تولیدکنندگانی مانند اپل و تسلا نیز تأثیر گذاشته است. حمله روسیه به اوکراین همچنین منجر به عدم دسترسی به مواد خام مانند نئون برای تولید ریزتراشه شده است که در نهایت منجر به افزایش قیمت انرژی شده است. همه اینها با منابع فعال زنجیره تامین و افزایش قیمت لپ تاپ در نیمه دوم سال همراه بود. در گذشته تولیدکنندگان لپ تاپ به دلیل کاهش تقاضا به دنبال کاهش قیمت دستگاه ها بودند. زیرا پس از قرنطینه بسیاری از کارمندان به سر کار بازگشته بودند.