قیمت شارژر خیلی سریع چنده؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قیمت شارژر خیلی سریع چنده؟

آیا توجه کرده اید که امروزه اکثر برندهای چینی شارژرهای بسیار سریع 100 واتی را روی تلفن های همراه تجاری خود ارائه می دهند؟ سوال اینجاست که قیمت شارژر بسیار سریع چقدر است؟ آیا ارزش خرید تلفن همراه با شارژر خیلی سریع را دارد؟ تفاوت بین “سریع” و “خیلی سریع” چیست؟

شارژر خیلی سریع است

قبل از هر چیز باید بگویم که در این مقاله منظور از شارژر بسیار سریع شارژرهای بالای 100 وات است اما تمامی مدل های شارژر سریع در آن گنجانده شده است. برای اینکه ببینیم داشتن شارژ سریع در اسمارت فون ارزشمندمان چقدر هزینه دارد، می توان به گوشی های مشابهی اشاره کرد که سایز و مشخصات تقریبا یکسانی دارند اما مشخصات آنها برای شارژ سریع متفاوت است.

با یک بررسی ساده متوجه می‌شویم که در دسترس بودن فناوری شارژ سریع منجر به اندازه باتری کوچک‌تر می‌شود.

دستگاه چپ مانند با شارژ سریع آهسته تر - شارژر راست سریعتر

دستگاه چپ مانند با شارژ سریع آهسته تر – شارژر راست سریعتر

همانطور که می بینید، برای ارتقاء کمتر، مانند ارتقاء 18 تا 30 وات، این تقریباً هیچ تأثیری بر عمر باتری یک شارژر سریعتر ندارد.

با این حال، با تفاوت های بیشتر، مانند ارتقاء از 67 به 120 وات، حجم باتری حدود 15 درصد کاهش می یابد. البته، در مقایسه با Redmi K50 با Redmi K50 Pro، این ارتقا تنها 10 درصد ظرفیت باتری را کاهش می دهد.

خوب، این بدان معناست که وقتی شارژر سریعتری دارید، باتری کوچکتری دارید. در عین حال، سریعتر شارژ می شود (هم به دلیل شارژر سریعتر و هم به دلیل حجم کمتر)، اما باتری شما سریعتر تمام می شود. ارزششو داره؟

قیمت شارژر خیلی سریع چنده؟

با توجه به تفاوت زمان شارژ، اگر نگاه کنید می بینید که شارژر 67 واتی گوشی چینی Redmi Note 11 Pro حدود 43 دقیقه طول می کشد تا باتری 5160 میلی آمپر ساعتی خود را شارژ کند. در مقابل، Xiaomi 11i Hypercharge 120 Watt Charger یک باتری 4500 میلی آمپر ساعتی را تنها در 15 دقیقه شارژ می کند.

این تقریباً سه برابر سریع‌تر است و سؤال اینجاست که آیا عمر باتری آن حدود 10 درصد کمتر است؟

یا به عنوان مثال، در مقایسه با شیائومی Mi 10 5G با مدل Pro خود، می بینیم که مدل Pro 22 دقیقه سریعتر بارگذاری می شود، اما تنها حدود 5٪ حجم کمتری دارد. ارزششو داره؟ در قسمت نظرات به ما بگویید!