• خانه
  • اخبار
  • قیمت تراشه های TSMC به دلیل مشکلات مختلف بازار کاهش نخواهد یافت

قیمت تراشه های TSMC به دلیل مشکلات مختلف بازار کاهش نخواهد یافت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قیمت تراشه های TSMC به دلیل مشکلات مختلف بازار کاهش نخواهد یافت

همانطور که احتمالا می دانید، بازار گوشی های هوشمند از یک سو و بازار زنجیره تامین از سوی دیگر، از زمان شیوع تاج و تخت و حمله روسیه به اوکراین با مشکلات مختلفی روبرو بوده اند. در نتیجه، اخیراً تحلیلگران گفته اند که قیمت تراشه های TSMC به دلیل مشکلات مختلف بازار کاهش نخواهد یافت. اس ترنجی با من باش.

قیمت تراشه های TSMC ارزان نخواهد بود …!

تحلیلگران می گویند که بحران اقتصادی جهانی از قبل آغاز شده است. سال‌هاست که اقتصاد بسیاری از کشورها به دلیل شرایط سیاسی طولانی و باثبات رشد مثبتی داشته است. تعادل موجود اکنون از بین رفته و تاج به شدت به بازار ضربه زده است. با وجود تأثیر منفی احتمالی بر بازار و کاهش تقاضا، TSMC هیچ برنامه ای برای کاهش قیمت محصولات نیمه هادی خود ندارد.

این موضوع در جلسه سهامداران توسط رئیس شرکت سی سی وی اعلام شد. وی گفت: سیاست قیمت گذاری این شرکت استراتژیک و متعادل است نه کوتاه مدت و غیراصولی. TSMC با محصولات و کار خود به مشتریان نشان می دهد که چقدر به تعهدات خود برای اطمینان از رشد و توسعه تجارت شرکای خود عمل می کند. وی در پاسخ به این سوال که آیا TSMC امسال دوباره قیمت ها را کاهش می دهد تا بازار را متعادل کند، گفت: استراتژی قیمت گذاری ما استراتژیک است، نه فرصت طلب یا کوتاه مدت، و مشتریان تلاش های ما برای حمایت از رشد خود را درک می کنند.

طی پنج فصل گذشته، تولیدکنندگان نیمه هادی به طور پیوسته قیمت محصولات خود را افزایش داده اند. با توجه به کمبود و افزایش هزینه قطعات و همچنین افزایش قیمت کالاها، تعدادی از آنها اکنون آماده اند تا پیش بینی رشد خود را کاهش دهند. اما سوال واضح است که هیچ بازگشتی برای آنها وجود نخواهد داشت.

قیمت تراشه های TSMC

در عین حال، طراحان تراشه باید هزینه پردازنده های رایانه خود را کاهش دهند و با کاهش تقاضا برای آنها، لوازم الکترونیکی مختلف مصرفی تغییر خواهند کرد. تولیدکنندگان تراشه که خطوط تولید خود را ندارند تا پایان سال جاری سود زیادی از دست خواهند داد.

برنامه TSMC برای آینده چه خواهد بود؟!

بیشترین تقاضا برای تراشه در حال حاضر برای بخش خودرو و صنعت است. برای پاسخگویی به تقاضای آنها، برنامه هایی برای افزایش خطوط تولید مورد استفاده برای تولید محصولات نیمه هادی و لوازم الکترونیکی مصرفی وجود دارد. مدیرعامل TSMC در بخشی از گزارشی به مناسبت پایان سه ماهه اول سال جاری گفت: فناوری N2 (2 نانومتری) این شرکت از فناوری جدید ترانزیستور و اولین محصولات تجاری در فناوری فرآیند 2 نانومتری و محصولات مدرن استفاده خواهد کرد. این سازنده تایوانی قبل از سال 2026 راه اندازی شد

مطابق با GizChina، این شرکت رسماً تأیید کرده است که فناوری N2 مبتنی بر فناوری ترانزیستور GAA خواهد بود. اما با کانالی که کاملاً توسط دروازه احاطه شده است. اما رئیس TSMC CC Wei اطلاعات خاصی در مورد معماری و حتی نام این فناوری ارائه نکرد. در همین حال، مشخص شد که فرآیند تولید N2 به فناوری لیتوگرافی فرابنفش موجود متکی است. یعنی با دیافراگم دیجیتال 0.33.

بنابراین، فناوری N2 باید تا پایان سال 2024 وارد فاز تولید آزمایشی شود و تولید در مقادیر زیاد تا پایان سال 2025 انجام خواهد شد. این بدان معناست که مشتریان TSMC اولین دسته از تراشه‌های مبتنی بر فرآیند 2 نانومتری را در سال 2026 دریافت خواهند کرد. نظر شما در این مورد است؟ آیا TSMC با وجود مشکلات بازار می تواند به رشد و تولید ادامه دهد؟!