• خانه
  • اخبار
  • قوانین جدید ایالات متحده و اروپا بر صنعت تراشه تأثیر می گذارد

قوانین جدید ایالات متحده و اروپا بر صنعت تراشه تأثیر می گذارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قوانین جدید ایالات متحده و اروپا بر صنعت تراشه تأثیر می گذارد

این روزها وضعیت اقتصاد جهان تحت تاثیر مشکلات مختلفی از جمله جنگ روسیه و اوکراین و ویروس کرون است. اما این پایان ماجرا نیست و قوانین جدید آمریکا و اروپا اکنون صنعت تراشه را تحت تاثیر قرار داده است. ادامه دادن با ترنجی با من باش.

قوانین جدید ایالات متحده و اروپا بر صنعت تراشه تأثیر می گذارد

در ماه مارس، شرکت آمریکایی 3M کارخانه خود را برای PFAS (perfluoro/polyfluoroalkyl) در بلژیک تعطیل کرد. این مورد توجه صنعت نیمه هادی ها را به خود جلب کرده است، زیرا PFAS کاربردهای مهمی در فرآیندهای لیتوگرافی دارد. با این حال گزارش هایی مبنی بر توقف تولید سرآغاز قوانین جدید زیست محیطی است. این مقررات زیست محیطی جدید توسط اروپا و ایالات متحده صادر شده است.

قوانین جدید آمریکا و اروپا برای صنعت تراشه

کشورهای اروپایی در تلاش هستند تا تولید، استفاده و صادرات PFAS را در سال 2025 به طور کامل محدود کنند. در غیاب چنین محصولاتی، این امر منجر به کمبود طولانی مدت مواد خام در صنایع نیمه هادی و تراشه می شود. این گزارش همچنین پیش بینی می کند که مقررات جدید زیست محیطی در آینده به تدریج در آسیا تقویت شود. تولیدکنندگان محصولات نیمه هادی باید اقدامات احتیاطی را انجام دهند و منابع یا فناوری های جایگزین را از قبل آماده کنند.

فروش نیمه هادی ها در اروپا در سه ماهه اول بیش از 40 درصد افزایش یافته است

با وجود این قانون، صنعت نیمه هادی اروپا به خوبی در حال رشد است. فروش نیمه هادی در اروپا، همانطور که در سه ماهه اول سال 2020 مشاهده شد، 43.5 درصد افزایش یافت و به رکورد 3.13 میلیارد یورو رسید. طبق گزارش آژانس تحقیقات بازار، قطعات DMASS IP&E (به هم پیوسته، غیرفعال و الکترومکانیکی) 35.7 درصد افزایش یافت و به 1.62 میلیارد یورو رسید. علاوه بر این، کل بازار توزیع قطعات با 40.8 درصد افزایش به 4.75 میلیارد یورو رسید.

هرمان رایتر، رئیس DMASS گفت که افزایش 40 درصدی در فروش قطعات بسیار عالی بود. با این حال، این نشانه واضحی است که قبلاً دیده نشده است. احیای این صنعت اکنون با چالش های دیگری مانند درگیری روسیه و اوکراین و پیامدهای آن همراه است. فاجعه ای که در نتیجه این درگیری بر سر بشریت و اقتصاد آمده است، همه ترس های دیگر را اساساً از بین برده است.

قوانین جدید آمریکا و اروپا برای صنعت تراشه

رشد فروش محصولات نیمه هادی به تفکیک منطقه مشابه سه ماهه قبل بوده و در کشورهای بزرگ رشد قابل توجهی داشته است. به عنوان مثال آلمان با 45.4 درصد افزایش به 867 میلیون یورو، ایتالیا با 45.6 درصد افزایش به 310 میلیون یورو، انگلیس با 47.8 درصد افزایش به 213 میلیون یورو، فرانسه با افزایش شگفت انگیز 54.8 درصد به 210 میلیون یورو. ، اروپای شرقی با 34.5 درصد به 540 میلیون یورو و کشورهای شمال اروپا با 46 درصد به 240 میلیون یورو.

بر اساس محصول، در حالی که تراشه‌های حافظه و سایر تراشه‌های منطقی (مانند ASSP) به طور قابل‌توجهی بالاتر از میانگین رشد کرده‌اند، اکثر گروه‌های محصول دیگر کمتر از میانگین رشد کرده‌اند. به عنوان مثال، تراشه های آنالوگ با 42 درصد افزایش به 886 میلیون یورو، Mos Micro با 44.8 درصد افزایش به 621 میلیون یورو، نیمه هادی های پرقدرت با 36.5 درصد افزایش به 375 میلیون یورو و تراشه های حافظه با افزایش 71.8 میلیون یورویی رسیده اند. این درصد به 328 میلیون یورو و تراشه های OPTO با 26.1 درصد افزایش به 260 میلیون یورو رسید.

مطابق با GizChinaسایر مدارهای منطقی با 64.7 درصد افزایش به 172 میلیون یورو و دستگاه های منطقی قابل برنامه ریزی با 33.5 درصد افزایش به 165 میلیون یورو رسید. تراشه های گسسته با 41.9 درصد افزایش به 188 میلیون یورو و سنسورها (شامل درایوها) با 34.9 درصد افزایش به 88 میلیون یورو رسید. نظر شما در مورد قوانین جدید آمریکا و اروپا در مورد صنعت تراشه چیست؟