• خانه
  • اخبار
  • قوانین جدید اتحادیه اروپا شرکت های فناوری را تشویق می کند تا کنترل بیشتری بر محتوای مضر داشته باشند

قوانین جدید اتحادیه اروپا شرکت های فناوری را تشویق می کند تا کنترل بیشتری بر محتوای مضر داشته باشند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قوانین جدید اتحادیه اروپا شرکت های فناوری را تشویق می کند تا کنترل بیشتری بر محتوای مضر داشته باشند

اتحادیه اروپا قصد دارد از طریق قانون جدید، شرکت های فناوری را مجبور کند که کنترل بیشتری بر محتوای منتشر شده در پلتفرم های خود داشته باشند. با استفاده از این قانون می توان محتوای مضر بیشتری را که در پلتفرم ها منتشر می شود به شکلی قدرتمند کنترل کرد.

به گزارش خبرگزاری تکنا و فناوری، اتحادیه اروپا مدتی است که در حال برنامه ریزی برای معرفی قانون جدیدی است که نظارت بر پلتفرم ها توسط شرکت های فناوری را تقویت می کند. طبق گزارش منتشر شده توسط Ares Technica، اتحادیه چندین ساعت با قانونگذاران درباره قانون خدمات دیجیتال مذاکره کرده است. طبق قانون، غول‌های فناوری باید محتوای بیشتری را که در پلتفرم‌هایشان ارسال می‌شود تماشا کنند.

به گفته اورسولا فون، رئیس کمیسیون اروپا، قانون جدید نه تنها از کاربران آنلاین محافظت می کند، بلکه آزادی بیان آنها را نیز تضمین می کند. همچنین تمامی پرونده های غیرقانونی و غیرقانونی خارج و داخل دنیای مجازی یکسان خواهد بود.

تمامی شرکت ها در صورت تخلف از قانون خدمات دیجیتال باید ۶ درصد از گردش مالی خود را جریمه بپردازند. همچنین در صورت تکرار مجدد، ممکن است از تجارت در اتحادیه اروپا منع شوند. بنابراین تبلیغات در موضوعاتی مانند مذهب، جنسیت، نژاد و حتی کودکان ممنوع است. البته این اتحادیه به شرکت ها زمان می دهد تا قوانین را به طور کامل رعایت کنند. اما برخی از شرکت های بزرگ مانند گوگل و آمازون باید پس از تایید آن را رعایت کنند. این قانون برای موتورهای جستجو نیز اعمال خواهد شد. بنابراین، آنها باید مراقب انتشار اطلاعات نادرست و خطرات ناشی از آن باشند.