• خانه
  • اخبار
  • قرارداد SPAC برای استارت‌آپ بیوتکنولوژی سیاتل، ماه‌ها پس از خروج IPO، منعقد می‌شود

قرارداد SPAC برای استارت‌آپ بیوتکنولوژی سیاتل، ماه‌ها پس از خروج IPO، منعقد می‌شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قرارداد SPAC برای استارت‌آپ بیوتکنولوژی سیاتل، ماه‌ها پس از خروج IPO، منعقد می‌شود

قرارداد SPAC برای استارت‌آپ بیوتکنولوژی سیاتل، ماه‌ها پس از خروج IPO، منعقد می‌شود
الکس مارتینز، مدیرعامل اینترنسیک مدیسین. (عکس داخل)

قراردادی که شرکت بیوتکنولوژی سیاتل را از طریق ادغام با SPAC عمومی می کند، از بین رفت.

قرارداد SPAC که در ماه اکتبر اعلام شد، استارت‌آپ‌ها را از طریق ادغام با شرکت پوسته Phoenix Biotech Acquisition Corp عمومی می‌کرد. انتظار می رفت این ادغام 178.8 میلیون دلار جمع آوری کند.

اما در بیانیه ای در روز سه شنبه، Intrinsic Medicine و Phoenix اعلام کردند که این معامله متوقف شده است.

کریس ارلیش، مدیرعامل و مدیر فینیکس در بیانیه‌ای گفت: پس از بررسی و بررسی دقیق، ما متقابلاً تصمیم گرفتیم که این اقدام با توجه به شرایط فعلی بازار به نفع همه طرف‌ها باشد.

brooztechnology برای نظر بیشتر با Intrinsic Medicine تماس گرفته است و پس از شنیدن خبر، داستان را به‌روزرسانی خواهد کرد.

شرکت‌های خرید با هدف ویژه (SPAC) مانند فونیکس در طول همه‌گیری همه‌گیر دوباره به شکل گسترده‌ای ظهور کرده‌اند، زیرا جریان سرمایه به سوی استارت‌آپ‌ها و کارآفرینان از SPAC‌ها برای ورود سریع‌تر به بازارهای عمومی استفاده می‌کنند.

اما عملکرد SPAC پس از ادغام به طور پیوسته در حال کاهش بوده است، به خصوص از ژانویه در بحبوحه کاهش بیشتر بازار. بیش از 55 تراکنش SPAC در سال جاری لغو شده است و بازار سنتی IPO نیز نرم شده است.

Intrinsic Medicine در ماه آوریل از طریق یک IPO سنتی برای عرضه عمومی ثبت نام کرد، اما در ماه جولای پرونده خود را پس گرفت.

بر اساس ردیاب IPO Endpoints News، 147 شرکت بیوتکنولوژی در سال 2021 عمومی شدند. 48 مورد از این ادغام SPAC بود. تا کنون در سال جاری، تنها 25 شرکت بیوتکنولوژی، 12 شرکت از طریق ادغام SPAC به صورت عمومی درآمده اند.

Intrinsic Medicine در سال 2018 با هدف توسعه مولکول‌های مبتنی بر قند و مطابقت با مولکول‌های موجود در شیر انسان تأسیس شد. تصور می شود که چنین الیگوساکاریدهایی به تعدیل سیستم ایمنی کمک می کنند و بر میکروبیوم روده، مجموعه ای از میکروب ها در روده تأثیر می گذارند.

ادغام SPAC به فاز 2 کارآزمایی بالینی کمک می کند که الیگوساکارید را برای بیماران مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر آزمایش می کند و از برنامه های بالینی برای درماتیت آتوپیک، اختلال طیف اوتیسم و ​​آرتریت روماتوئید پشتیبانی می کند.

“Intrinsic با بازخورد مثبت سرمایه گذاران آینده نگر در مورد جذابیت رویکرد نوآورانه و سرمایه کارآمد ما برای توسعه درمان های جدید تحول آفرین تشویق شده است. الکس مارتینز، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران، در بیانیه روز سه شنبه گفت: ما همچنان بر توسعه این داروهای بالقوه مهم متمرکز هستیم.

طبق ثبت اولیه IPO در آوریل، Intrinsic Medicine تقریباً 9.5 میلیون دلار سرمایه خصوصی جذب کرده و در سال گذشته 11.9 میلیون دلار ضرر داشته است. مارس امسال، هشت کارمند تمام وقت وجود داشت.

یکی از بنیانگذاران Jason Ferrone که مدیر ارشد اجرایی بود، اکنون مشاور عمومی و رئیس توسعه شرکتی در یک شرکت داروسازی مستقر در سن دیگو است، اما طبق پروفایل LinkedIn خود همچنان یکی از مدیران اصلی در Intrinsic Medicine است.