• خانه
  • اخبار
  • قرارداد توییتر با ایلان ماسک به حالت تعلیق درآمد

قرارداد توییتر با ایلان ماسک به حالت تعلیق درآمد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قرارداد توییتر با ایلان ماسک به حالت تعلیق درآمد

ایلان ماسک بدون شک پرحاشیه ترین فرد در دنیای تکنولوژی امروز است. قهرمانی که در دنیای واقعی با نام تونی استارک (مرد آهنی) شناخته می شود، توییتر را در اقدامات مختلفی تحت کنترل خود درآورد. اما حالا به نظر می رسد که قرارداد خرید توییتر توسط ایلان ماسک به حالت تعلیق درآمده است. اس ترنجی با من باش.

قرارداد خرید توییتر فسخ شد…!

طبق گزارش وال استریت ژورنال، ایلان ماسک برای جزئیات خرید احتمالی خود در توییتر تحت بررسی است و قانونگذاران و قانونگذاران فدرال می گویند که او در پر کردن فرم کلیدی در این فرآیند کند بوده است. بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، کمیسیون بورس و اوراق بهادار در حال تحقیق در مورد شکست ایلان ماسک در افشای خرید سهام خود در توییتر در ماه مارس گذشته است. یادآوری می‌کنیم که این میلیاردر در ارائه فرم عمومی لازم بسیار کند است، زیرا 9.2 درصد از سهام توییتر را دوباره خریداری می‌کند و بزرگترین سهامدار شرکت می‌شود.

این تأخیر به ویژه به او اجازه می دهد تا بدون هشدار به سایر سهامداران، سهام بیشتری را خریداری کند و در نتیجه مقدار قابل توجهی پول در این فرآیند صرفه جویی کند. این ماسک همچنین موضوع شکایات سهامداران در توییتر و تحقیقات جداگانه توسط FTC (در مورد همان موضوع) بود.

قرارداد خرید توییتر

سهام توییتر پس از اولین پیشنهاد ایلان ماسک به دلیل این مطالعه تراکنش جدید بیش از 10 درصد سقوط کرد. سهام در پایان معاملات روز پنجشنبه در قیمت 45.98 دلار بسته شد که بسیار کمتر از 54.20 دلاری بود که ایلان ماسک در 27 آوریل با آن موافقت کرد. این تفاوت در ارزش بیش از 9 میلیارد دلار از ارزش بازار شرکت است. اکنون که ایلان ماسک کنترل توییتر را متوقف کرده است، سهام این شرکت نیز کاهش یافته است.

یک شرکت سرمایه گذاری به میلیاردر توصیه کرده بود که معامله را کنار بگذارد و یک میلیارد دلار جریمه برای نقض قرارداد بپردازد تا بتواند پیشنهاد جدید و کوچکتری ارائه دهد که با ارزش فعلی کسب و کارش مناسب تر است. البته هیئت مدیره توییتر قبلا خرید این شبکه اجتماعی را تایید کرده بود. اما انعقاد قرارداد ممکن است ماه ها طول بکشد و هیچ تضمینی برای نهایی شدن آن وجود ندارد.

این مطالعه باید مشخص کند که آیا اقدامات ایلان ماسک تأثیر قابل توجهی بر سایر سرمایه گذاران داشته است یا خیر. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. خود ایلان ماسک اخیرا در حساب شخصی خود اعلام کرده که خرید این شبکه اجتماعی را متوقف کرده است.

وعده های ایلان ماسک برای خرید توییتر چیست؟

این باعث می شود توییتر 25 درصد از هزینه های اضافی تراکنش های قبل از بازار را از دست بدهد. مدیر عامل تسلا در حال حاضر منتظر جزئیات بیشتر در مورد حجم حساب های تقلبی در این پلتفرم است. به گفته وی، اکانت هایی که اسپم منتشر می کنند و کلاهبرداری اختراع می کنند، کمتر از 5 درصد از کل کاربران روزانه این پلتفرم را تشکیل می دهند، اما این رقم باید ثابت شود.

به گفته ایلان ماسک، معامله توییتر برای افشای جزئیات محاسباتی حساب‌های جعلی که در واقع کمتر از 5 درصد از کل کاربران را تشکیل می‌دهند، به حالت تعلیق درآمده است. مدیر عامل توییتر پاراگ آگراوال از تغییر در کارمندان جدید و کاهش هزینه‌ها به طور کلی در بحبوحه رکود جهانی خبر داد و یک دوره عدم اطمینان باعث شد که ایلان ماسک این شبکه اجتماعی را بخرد. علاوه بر این، این شرکت به طور غیرمنتظره دو مدیر ارشد خود را از دست داد.

مطابق با GizChinaعلاوه بر تعطیلی، شرکت ممکن است طبق دستورالعمل های داخلی دریافتی از بلومبرگ از طریق منابع خود، پیشنهادات شغلی موجود را لغو کند. این در شرایط بحرانی کسب و کار صدق نمی کند. علاوه بر این، خدمات مشاوره و بازاریابی برای صرفه جویی در سفرهای کاری برنامه ریزی شده است.