• خانه
  • اخبار
  • قبل از سفر به ترکیه این 10 کتاب را بخوانید

قبل از سفر به ترکیه این 10 کتاب را بخوانید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قبل از سفر به ترکیه این 10 کتاب را بخوانید

سفر به خارج از کشور با سفر به خارج بسیار متفاوت است. وقتی به کشور دیگری سفر می کنید، فرهنگ و ملیت متفاوتی را خواهید دید. به همین دلیل است که باید قبل از سفر خود را برای بازدید از این کشور آماده کنید.

ترکیه از نظر فرهنگی بسیار شبیه ایران است. با این حال، باید اطلاعات کافی در مورد آن به دست آورید. خواندن کتاب یکی از بهترین راه ها برای درک فرهنگ، زبان، آداب و رسوم و سنت های یک کشور دیگر است. پس اگر قصد خرید تور ترکیه (https://www.alibaba.ir/tour/turkey) را دارید در این مقاله با ما همراه باشید تا قبل از سفر به ترکیه چند کتاب در مورد ترکیه مطالعه کنیم.

استانبول: خاطرات و شهر

قبل از خرید پرواز تهران-استانبول، حتما رمان استانبول: خاطرات و شهر یکی از بهترین نویسندگان ترکیه را بخوانید. اورهان پاموک، نویسنده کتاب استانبول: خاطرات و شهر، برنده جایزه نوبل ادبیات است. بسیاری از آثار او به زبان های مختلف ترجمه شده و طرفداران زیادی دارد. کتاب استانبول: خاطرات و شهر را می توان مشهورترین کتاب او دانست. در این کتاب به گفته منتقدان، تاریخچه آن با تغییراتی به چشم می خورد. در این کتاب می توانید با فرهنگ اصیل مردم ترکیه آشنا شوید. هر وقت مستند تماشا می کنید، می توانید تصویری سطحی از یک شهر ببینید. اما این کتاب نگاهی بسیار عمیق و جامع به شما می دهد.

مجموعه کتاب کتاب های درسی استانبول

مجموعه کتاب های درسی استانبول از پنج کتاب مختلف در 5 سطح تشکیل شده است. این کتاب ها یک مجموعه کامل را تشکیل می دهند. در این بسته می توانید از دفترچه یادداشت و سی دی مالتی مدیا برای آموزش زبان ترکی استفاده کنید. استفاده از این پنج کتاب کار سختی نیست. با این پنج کتاب می توانید در کمتر از دو ماه ترکی را به طور کامل یاد بگیرید. البته نباید انتظار داشته باشید که به عنوان مقیم ترکیه با کمک کتاب های درسی استانبول به زبان ترکی تسلط پیدا کنید. اما می توانید تا حدی با مردم ارتباط برقرار کنید.

مجموعه کتابهای آموزش ترکی در استانبول جدی اکلیم

قبل از سفر به ترکیه این 10 کتاب را بخوانید

اگر با مجموعه کتاب های قبلی رابطه خوبی ندارید می توانید مجموعه کتاب های آموزش ترکی یدی اکلیم استانبولی را انتخاب کنید. این مجموعه کتاب نیز بسته به سطح به 5 سطح مختلف تقسیم می شود. کتاب های این مجموعه شامل A1 و A2 برای مبتدیان، B1 و B2 برای متوسط ​​و C1 و C2 برای پیشرفته می باشد. بنابراین می توانید دانش خود را با هر سطح تکمیل کنید. به خاطر داشته باشید که این کتاب از نظر تخصصی عملکرد بهتری دارد. جالب است بدانید که در اروپا می گذرد. به همین دلیل است که سیستم آموزشی بسیار خوبی وجود دارد.

اگر فکر می کنید که یادگیری ترکی در مجموعه های قبلی بسیار طولانی خواهد بود، می توانید از مجموعه کتاب های ینی-هیتیت استفاده کنید. جالب است بدانید این مجموعه کتاب حاصل 20 سال تلاش دانشگاه آنکارا ترکیه و مطالعات مختلف در این زمینه است. بنابراین می توانید به صورت علمی در آن حساب باز کنید. مجموعه کتاب Yeni-Hitit نیز شامل سه کتاب در سه سطح مقدماتی، متوسط ​​و پیشرفته است. با مجموع 12 درس، می توانید تا حد زیادی با ساکنان ترکیه ارتباط برقرار کنید.

فرهنگ لغت ترکی استانبولی فرهنگ لغت ترکی برای انگلیسی زبانان – 9000 کلمه

دیکشنری ترکی استانبولی برای ترک زبانان – 9000 کلمه یکی از کتاب هایی است که قبل از خرید تور ترکیه باید بخرید. این کتاب ممکن است آن چیزی نباشد که می خواهید خط به خط مرور کنید. اما این یک فرهنگ لغت رسمی نیست. البته به خاطر داشته باشید که این کتاب برای کسانی که انگلیسی صحبت می کنند مناسب خواهد بود. با کمک فرهنگ لغت ترکی برای ترکی زبانان – 9000 کلمه، می توانید تا حدودی با مردم ترکیه ارتباط برقرار کنید.

فرهنگ مردم ترکیه

در سال 2010 کتابی به نام فرهنگ مردم ترکیه در مجله پروژه های منطقه ای منتشر شد. در این کتاب می توانید با فرهنگ مردم ترکیه آشنا شوید. این کتاب بخش‌های مختلفی از جمله وضعیت سیاسی، طبقات اجتماعی، روابط قومی، رفاه اجتماعی، آداب و رسوم و سنت‌های مردم ترکیه را پوشش می‌دهد. خواندن این کتاب چند ساعت بیشتر طول نمی کشد. اما شما را برای سفر به ترکیه آماده می کند.

تاریخچه مختصری از ترکیه

کتاب تاریخ مختصر ترکیه نوشته کمال هاشم کارپات یکی از کتاب هایی است که قبل از سفر به ترکیه باید بخوانید. این کتاب شما را با تاریخ امپراتوری عثمانی و ترکیه مدرن آشنا می کند. در این کتاب می توانید معرفی مختصری از تاریخ این کشور داشته باشید. این کتاب مخصوصا اگر به استانبول سفر می کنید و می خواهید از مکان های تاریخی دیدن کنید توصیه می شود.

کتاب تاریخ امپراتوری عثمانی و ترکیه جدید

اگر به تاریخ علاقه زیادی دارید و دوست دارید هنگام بازدید از اماکن تاریخی ترکیه، تاریخچه پشت آن را بدانید، بهتر است به سراغ کتاب تاریخ امپراتوری عثمانی و ترکیه جدید نوشته استنفورد جی بروید. نمایش. این کتاب توسط مجمود رمضان زاده در دو جلد ترجمه شده است. خواندن این کتاب ممکن است کمی طول بکشد. اما قطعا کیفیت سفر شما به ترکیه را افزایش می دهد.

حرامزاده اهل استانبول

حرامزاده استانبول کتابی بسیار بحث برانگیز بود که در سال 2006 منتشر شد. این کتاب مشکلات زیادی را برای نویسنده آن ایجاد کرد. این کتاب به شرح وقایع نسل کشی آرامی ها در سال 1915 می پردازد.در این داستان شخصیت اصلی کتاب به استانبول سفر می کند و داستان شروع می شود. این کتاب داستان عجیبی است. پس حتما قبل از سفر به ترکیه آن را بررسی کنید.

قبل از سفر به ترکیه این 10 کتاب را بخوانید

تور استانبول: راهنمای کلاسیک شهر

تور استانبول: راهنمای شهر کلاسیک توسط جان فرالی و هیلاری سامنر بوید. تور استانبول: راهنمای شهر کلاسیک یک کتاب معمولی نیست. در این کتاب می توانید به روش های مختلف ترکیه را بشناسید. در تور استانبول: راهنمای کلاسیک شهر، سفر به ترکیه با توضیحات علمی و تاریخی همراه است. بنابراین برای خواننده جذابیت خاصی خواهد داشت. اگر از راهنمای سفر به ترکیه خسته شده اید، آنها را بررسی کنید.

موزه بیگناهان

موزه معصومیت یکی از معروف ترین رمان های ترکی است که داستان آن نیز در استانبول می گذرد. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که چرا قبل از تور ترکیه باید این کتاب را بخوانیم؟ خب بد نیست بدانید موزه ای به همین نام در ترکیه و شهر استانبول وجود دارد. در اطراف این موزه رمان موزه معصومیت نیز روایت می شود. پس اگر قصد بازدید از این موزه را دارید، بهتر است کتاب موزه معصوم را مطالعه کنید.

خوب حالا که با این 10 کتاب آشنا شدید، می توانید با کوله باری پر از اطلاعات به ترکیه سفر کنید و یک سفر پربار و فوق العاده را تجربه کنید. به یاد داشته باشید که هرچه اطلاعات بیشتری به ترکیه سفر کنید، سفر بهتری خواهید داشت.