• خانه
  • اخبار
  • قبایل هندی، گروه های حفاظت از حیات وحش از فناوری برای کمک به مطالعه و نجات گربه ها استفاده می کنند

قبایل هندی، گروه های حفاظت از حیات وحش از فناوری برای کمک به مطالعه و نجات گربه ها استفاده می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قبایل هندی، گروه های حفاظت از حیات وحش از فناوری برای کمک به مطالعه و نجات گربه ها استفاده می کنند

قبایل هندی، گروه های حفاظت از حیات وحش از فناوری برای کمک به مطالعه و نجات گربه ها استفاده می کنند
پوما در شبه جزیره المپیک غربی واشنگتن. (مارک البروک / عکس پانترا)

یک کوگار جوان قرار است مادرش را ترک کند و جرأت کند قلمرو جدیدی ایجاد کند. اما کوگوهایی که در شبه جزیره المپیک در واشنگتن متولد می شوند، توانایی های محدودی دارند. بین ایالتی 5 در امتداد ایالت قرار دارد و مانعی به سمت شرق ایجاد می کند. رودخانه کلمبیا آنها را از جنوب جدا می کند. و اقیانوس همه جا آنها را احاطه کرده است.

گربه های بزرگ هنوز در تلاش برای فرار هستند.

یک کوگار بخشی از Budget Sound را شنا کرد و به یک پله در جزیره رسید و به مکان های جدید رسید، اما در آنجا مورد اصابت گلوله قرار گرفت و کشته شد. یک کوگار دیگر با پنجه خود I-5 را لمس کرد و عقب رفت. یک کوگار دیگر موفق شد از I-5 عبور کند و در قطعه کوچکی از جنگل بین یک شرکت خدمات شهری و یک پارک خانه متحرک مخفی شده بود، قبل از عقب نشینی، شب بعد از بزرگراه عبور کرد.

اکنون همکاری بین شش قبیله هندی و یک سازمان جهانی حفاظت از حیات وحش امیدوار است که کوگارها را با بقیه شمال غربی اقیانوس آرام پیوند دهد.

پروژه Olympic Cougar از یقه‌های GPS، دوربین‌های نصب شده در ده‌ها مکان نزدیک بزرگراه‌ها، و یک پلتفرم برای یکپارچه‌سازی داده‌ها برای ردیابی حرکات کوگار و شناسایی مکان‌هایی استفاده می‌کند که به احتمال زیاد از I-5 و سایر جاده‌های اصلی عبور می‌کنند.

این پروژه که توسط Panthera و Lower Elwha Klallam رهبری می شود، از نظر فنی توسط EarthRanger، یک ابتکار بشردوستانه مستقر در سیاتل که بخشی از موسسه آلن برای هوش مصنوعی (AI2) است، پشتیبانی می شود.

تلاش دوم توسط Elva Clalam پایین و سایر قبایل قصد دارد 450 دوربین را در شبه جزیره مستقر کند تا تخمینی از جمعیت برای گربه ها، سیاهگوش ها، گوزن ها، گوزن ها، کایوت ها و خرس ها ایجاد کند. این پروژه از نرم افزار مجهز به هوش مصنوعی Panthera استفاده می کند تا به طور خودکار وجود این گونه های کلیدی را در تصاویر تشخیص دهد. این مطالعه همچنین شامل تجزیه و تحلیل ژنتیکی پشم و پیراهن برای تایید داده های جمعیت خواهد بود.

قبایل هندی، گروه های حفاظت از حیات وحش از فناوری برای کمک به مطالعه و نجات گربه ها استفاده می کنند
سارا چندهاس زارلی (سمت چپ) و قلعه ونسا، دانشمندان قبیله پایین الوا کلام، تله ای در شبه جزیره المپیک برای مشاهده گربه ها گذاشتند. (عکس از پانترا)

محققان از زرادخانه ای از ابزارهای فناوری برای پاسخ به سؤالات مهم در مورد سلامت حیات وحش شبه جزیره المپیک استفاده می کنند که به نوبه خود بر اعضای قبیله و سایر ساکنان تأثیر می گذارد.

کیم ساگر-فرادکین، مدیر برنامه حیات وحش Lower Elva Clalam گفت: «ما می خواهیم فوراً بفهمیم که چگونه این گونه ها می توانند در چشم انداز تغییر کنند.

پمکا یکی از آن گونه‌هایی است که با بسیاری از اشکال زندگی مرتبط است.

چرا تمرکز کوگار؟ یک مطالعه اخیر توسط Panthera و همکاران نشان می دهد که کوگرها – که در سایر نقاط جهان به عنوان کوگر و شیر کوهی شناخته می شوند – نقش مهمی در تقویت انعطاف پذیری و تنوع زیستی اکوسیستم ها ایفا می کنند.

مارک البروک، مدیر برنامه پوما برای پانترا، می گوید: پوما یکی از آن گونه هایی است که با بسیاری از اشکال حیات دیگر، از بی مهرگان گرفته تا گیاهان و حیوانات مرتبط است.

به عنوان مثال، کوگ می تواند به کنترل جمعیت گوزن کمک کند، که به چرای بی رویه کمک می کند و برخورد گوزن و وسیله نقلیه را کاهش می دهد. بقایای غذای کشته شده آنها برای غذای پاک کننده ها و حشرات.

او گفت که این “نوعی است که باید به دلیل سود خالص در اولویت قرار گیرد.”

اما نشانه‌هایی وجود دارد که گربه‌های پشمالو در شبه جزیره در حال از دست دادن تنوع ژنتیکی خود هستند، که در نهایت می‌تواند به سلامت و شانس بقای آنها آسیب برساند.

برای گسترش قلمرو خود، پروژه Olympic Cougar با وزارت حمل و نقل واشنگتن همکاری می کند تا ایده ساخت پل ها یا تونل های حیات وحش را برای ایجاد مسیرهای امن برای مهاجرت کوگار از طریق بزرگراه ها بررسی کند.

پروژه های تحقیقاتی زمان بر هستند. دوربین‌ها و یقه‌های جی‌پی‌اس اطلاعات کلیدی را ارائه می‌کنند، اما محققان نیز تقریباً روزانه در زمین هستند و داده‌های بیشتری را در مورد کوگوار جمع‌آوری می‌کنند. این به معنای هماهنگی تجهیزات و 30 نفر در پانترا و شش قبیله است: Elwha Klallam پایین، Jamestown S’Klallam، Lower Elwha Klallam، Quinault Nation، Makah، Port Gamble S’Klallam و Skokomish.

قبایل هندی، گروه های حفاظت از حیات وحش از فناوری برای کمک به مطالعه و نجات گربه ها استفاده می کنند
محققان پروژه Olympic Cougar بر اساس داده‌های ردیابی که نشان دهنده جفت‌گیری کوگر است، بستری را که شامل این بچه گربه می‌شود، پیش‌بینی کردند. (آنجلا آمبروسینی / عکس پانترا)

در ابتدا این کار و ورود و تحلیل داده ها به صورت دستی انجام می شد. سپس، در سال 2020، EarthRanger به پروژه ای رسید که در حال حاضر در حال انجام است و پلتفرم خود را ارائه کرد. این سیستم می تواند داده ها را از 70 نوع دوربین مختلف، یقه های ردیابی GPS، ماهواره ها و سایر دستگاه ها دریافت کند و همه چیز را مدیریت و معنا کند.

جس لفکورت، مدیر ارشد فناوری حفاظت AI2، گفت: نقطه قوت منحصر به فرد EarthRanger، “ادغام همه منابع مختلف داده در یک مکان است.”

پروژه Olympic Cougar پیشنهاد Lefcourt را پذیرفت و برنامه AI2 ماه ها صرف سفارشی سازی پلت فرم شد. Tableau همچنین نرم افزار تجسم داده های خود را به کاربران EarthRanger اهدا می کند.

EarthRanger عملیات روزانه و پردازش داده ها را برای محققان پشمالو بسیار آسان کرده است، اما کار دیگری انجام داده است که ممکن است حتی مهمتر باشد.

قبل از اتخاذ این پلتفرم، Panthera بیشتر نقش سازمانی را برای پروژه ایفا می کرد. البروک گفت که اکنون همه محققان قبیله ای و پلنگ ها فرصت یکسانی دارند تا هر زمان که بخواهند وارد سکو شوند. می توانید ببینید که سطح اشتیاق به طور قابل توجهی در حال افزایش است زیرا دسترسی همه مردم را فراهم می کند.

قبایل هندی، گروه های حفاظت از حیات وحش از فناوری برای کمک به مطالعه و نجات گربه ها استفاده می کنند
مارک البروک، مدیر برنامه Panthera Puma، یک یقه جی‌پی‌اس در دست دارد که بعداً به یک کوگار مرد معروف به عمر متصل شد. (عکس پانترا)

ساگر-فرادکین تکرار کرد: “این قطعا زمین بازی را یکنواخت می کند.”

در سراسر جهان، EarthRanger توسط بیش از 200 سازمان حفاظت از محیط زیست در 40 کشور استفاده می شود. نرم افزار و پشتیبانی فنی رایگان است. اکثر مصرف کنندگان در آفریقا هستند. (آلن، یکی از بنیانگذاران فقید مایکروسافت و AI2، با علاقه خاصی به فیل ها، علاقه زیادی به حفاظت از محیط زیست داشت.)

البروک گفت: در شمال غربی اقیانوس آرام، فناوری به پاسخ به این سوال کمک می‌کند: «چگونه می‌توانیم به همزیستی انسان‌ها و گربه‌ها کمک کنیم؟» ما می دانیم که کار ما اطلاعاتی در مورد فرآیند تصمیم گیری ارائه می دهد.