• خانه
  • اخبار
  • قانون ربات: سیاست عمومی، مسئولیت قانونی، و دنیای جدید سیستم های خودمختار

قانون ربات: سیاست عمومی، مسئولیت قانونی، و دنیای جدید سیستم های خودمختار

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قانون ربات: سیاست عمومی، مسئولیت قانونی، و دنیای جدید سیستم های خودمختار

قانون ربات: سیاست عمومی، مسئولیت قانونی، و دنیای جدید سیستم های خودمختار

تخلیه الگوریتمی ممکن است مانند عبارتی از یک فیلم ترسناک علمی تخیلی به نظر برسد. در واقع، این ابزار جدیدی برای تنظیم‌کننده‌ها است تا با دستور دادن به شرکت‌ها برای حذف یا نابود کردن الگوریتم‌ها و مدل‌های محصولاتشان بر اساس داده‌های غیرصادقانه یا تقلبی، با پیامدهای سیستم‌های مستقل مقابله کنند.

این یکی از موضوعات و مقالاتی است که در کنفرانس سالانه We Robot، که در آن دانشمندان و فن‌آوران در مورد مسائل حقوقی و سیاستی مرتبط با ربات‌ها و هوش مصنوعی بحث می‌کنند، ارائه و مورد بحث قرار خواهد گرفت. We Robot هفته آینده 14 تا 16 سپتامبر در دانشگاه واشنگتن در سیاتل با یک گزینه مجازی برگزار می شود.

قانون ربات: سیاست عمومی، مسئولیت قانونی، و دنیای جدید سیستم های خودمختار
رایان کالو، استاد حقوق در دانشگاه واشنگتن. (عکس UW)

همچنین نمونه‌ای از این است که چگونه چشم‌انداز قانونی و مقرراتی برای روبات‌ها، هوش مصنوعی و سیستم‌های مستقل در دهه‌ای که کنفرانس برای اولین بار در دانشگاه میامی در سال 2012 برگزار شد، تغییر کرده است.

رایان کالو، یکی از برگزارکنندگان کنفرانس، استاد حقوق دانشگاه واشنگتن که در زمینه‌هایی مانند حریم خصوصی، هوش مصنوعی و روبات‌ها تخصص دارد، گفت: ما راه زیادی را پیموده‌ایم.

اول از همه، قوانین ایالتی زیادی در رابطه با روبات‌ها وجود دارد، با هواپیماهای بدون سرنشین، ماشین‌های بدون راننده، ربات‌های تحویل‌دهنده، قوانین فدرال بر برخی از همین فناوری‌ها حاکم است. خود این صنعت سال به سال رشد کرده است. این یک صنعت جهانی میلیارد دلاری است. و بسیاری از انواع سوالاتی که ما در طول سال ها پیش بینی می کردیم در واقع به وجود آمده اند.

به عنوان مثال می توان به مسائل مربوط به حق نسخه برداری مربوط به ابزارهای هوش مصنوعی که هنر تولید می کنند، مانند Open AI’s DALL-E اشاره کرد. و مسئله مسئولیت قانونی در انتقال از انسان به سیستم‌های خودمختار، که یک موضوع کلیدی در یک تصادف رانندگی مرگبار با یکی از خودروهای خودران اوبر در آریزونا در سال 2018 بود. این مسائل در WeRobot پیش‌بینی شده بود.

کالو در شروع بحث پادکست brooztechnology در این هفته گفت: «بارها و بارها، انواع مشکلاتی که در We Robot در چند سال گذشته به آنها پرداخته‌ایم، در واقعیت ظاهر شده‌اند.

با در نظر گرفتن این موضوع، پیش‌نمایش کنفرانس امسال را از کالو دریافت می‌کنیم که به مسائلی از جمله مسئولیت قانونی در قبال پیامدهای ناخواسته سیستم‌های خودمختار می‌پردازیم. نقش در حال تحول شرکت ها و صنایع در شکل دادن به قوانینی که در نهایت بر آنها حاکم است. و مسائل ایمنی، برابری و گنجاندن در دنیای الگوریتم محور.

ربات ها با همه پیشرفت هایشان هنوز راه زیادی در پیش دارند. کالو پس از دیدن دموی بی‌شماری که در اولین تلاش شکست می‌خورد، به شوخی می‌گوید که نگران بیدار شدن روبات‌ها و تصرف جهان تا زمانی که یکی را ببیند که بدون راه‌اندازی مجدد کار می‌کند، نخواهد بود.

با این حال، او همچنان به پتانسیل آنها برای تغییر جهان و سؤالاتی که آنها برای قانون و سیاست عمومی مطرح می کنند جذب می کند.

کالو گفت: «ما همیشه به ربات‌ها به‌عنوان چیزی که در راه است، در آینده فکر می‌کنیم، حتی اگر با آن‌ها زندگی کنیم». آنها در کارخانه‌های ما، در آسمان، روی زمین، دهه‌ها و دهه‌ها و دهه‌ها بوده‌اند. … اما چیزی در مورد آنها آینده را به ما نشان می دهد، و من آن را بی نهایت جذاب می دانم.

در بالا گوش دهید یا در brooztechnology در پادکست های اپل، پادکست Google، Spotify یا هر جایی که گوش می دهید مشترک شوید.

این قسمت توسط کورت میلتون تدوین و تهیه شده است.