• خانه
  • اخبار
  • قانون جدید حقوق و دستمزد واشنگتن می تواند تفاوت بزرگی برای شرکت های فناوری ایجاد کند

قانون جدید حقوق و دستمزد واشنگتن می تواند تفاوت بزرگی برای شرکت های فناوری ایجاد کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قانون جدید حقوق و دستمزد واشنگتن می تواند تفاوت بزرگی برای شرکت های فناوری ایجاد کند

قانون جدید حقوق و دستمزد واشنگتن می تواند تفاوت بزرگی برای شرکت های فناوری ایجاد کند
(تصویر بزرگ)

این سوالی است که تعداد بی شماری از جویندگان کار را به عرق سرد واداشته است.

به من بگویید حقوق شما چقدر است؟

سوالی که اغلب توسط مدیران استخدام و استخدام می پرسند ممکن است قبل از اینکه تصوری از میزان پرداخت یک شغل داشته باشید مطرح شود. و تا زمانی که مرحله پیچیده را از نظر حقوق مورد نیاز تکمیل نکرده باشید، هیچ راهی برای دانستن اینکه آیا عدد خیلی کم داده اید و سودهای بالقوه را روی میز گذاشته اید وجود ندارد.

این درباره ی تغییر است. لایحه‌ای که ماه گذشته توسط فرماندار جی اینسلی امضا شد، شرکت‌های دولتی در واشنگتن با بیش از 15 کارمند – از استارت‌آپ‌های با رشد سریع گرفته تا غول‌های فناوری مانند مایکروسافت و آمازون – را ملزم می‌کند تا مجموعه‌ای از اطلاعات حقوق و درآمد را در آگهی‌های شغلی افشا کنند. . از 1 ژانویه 2023 قابل اجرا است

این قانون می تواند منجر به تغییرات عمده ای برای صنعت فناوری شود، جایی که غیر معمول نیست که متقاضیان قبل از شنیدن در مورد بسته غرامت بالقوه چندین دور مصاحبه را پشت سر بگذارند. و کسانی که ناآگاهانه تعداد کمی را در طول فرآیند مصاحبه ذکر کردند، به طور قابل توجهی کمتر از همتایان خود درآمد دارند.

نمی توانم تصور کنم که هیچ یک از بازیکنان بزرگتر از این موضوع خوشحال باشند.

شر اسکارلت، مهندس نرم افزار از کرکلند، از لایحه 5761 سنا در جریان قانونگذاری امسال حمایت کرد و گفت که شرکت های فناوری عمداً کارمندان را تا حد امکان از پرداخت غرامت بی خبر نگه می دارند.

اسکارلت به قانونگذاران گفت: «در نقش‌هایم در استارباکس و اپل، دستمزدم کمتر بود، زیرا از من در مورد انتظارات دستمزدم پرسیده شد، به جای اینکه از قبل بدانم استارباکس یا اپل چقدر ارزش کار من را در نظر می‌گیرند.

داگ سید، بنیانگذار Applied HR Strategies، گفت که شرکت های فناوری نیز در مورد شیوه های جبران خسارات مخفی هستند، زیرا نمی خواهند رقبا بدانند چه چیزی را ارائه می دهند.

وی گفت: شرکت های فناوری در بازار کار بسیار رقابتی به ویژه در سال گذشته یا بیشتر در حال فعالیت هستند.

سید گفت که هنگام صحبت با رهبران فناوری، حمایت زیادی از قانون جدید نشنیده است، اگرچه برخی از اطلاعات مربوط به محدوده حقوق رقبا برای اطلاع رسانی درباره تصمیمات استخدامی خود استفاده می کنند.

سید گفت: “من نمی توانم تصور کنم که هیچ یک از بازیکنان بزرگتر از این موضوع خوشحال باشند، اگرچه شاید برخی از بازیکنان کوچکتر از دیدن اینکه برای چه چیزی با هم رقابت می کنند هیجان زده باشند.”

علاوه بر این، اطلاعات بیشتر در مورد غرامت تا حد زیادی یک مزیت برای کارگران است، اگرچه مشخص نیست که شرکت های اولیه با محدوده دستمزد چگونه خواهند بود.

قانون جدید حقوق و دستمزد واشنگتن می تواند تفاوت بزرگی برای شرکت های فناوری ایجاد کند
داگ سید، بنیانگذار استراتژی های منابع انسانی کاربردی. (عکس پیوست شده)

سید گفت: «این کار را برای جویندگان کار شفاف‌تر می‌کند. “علاوه بر این، کارفرمایان کوچکتر در مورد آنچه که بزرگترین رقبای آنها در بازار کار ارائه می دهند شفافیت خواهند داشت، اگرچه من گمان می کنم که برخی به دنبال راه هایی برای خروج از بازار کار هستند.”

قبل از اجرایی شدن این قانون، وزارت کار و صنعت ایالت واشنگتن سیستمی را برای بررسی اختلافات و شکایات ایجاد خواهد کرد.

مولی جونز، معاون سیاست‌گذاری عمومی در انجمن صنعت فناوری مستقر در واشنگتن، گفت: قانون جدید می‌تواند رقابت استارت‌آپ‌ها با کارفرمایان فناوری بزرگ را برای استخدام‌های جدید سخت‌تر کند، زیرا «علی‌رغم اینکه دستمزدهای راه‌اندازی معمولاً پایین‌تر است. استارت‌آپ‌ها می‌توانند سهام و گزینه‌های سهامی را ارائه دهند که در یک شرکت بزرگ پیدا نمی‌کنید.»

با این حال، او معتقد است که این قانون تا حد زیادی مثبت است، به ویژه برای کارگران فناوری، که در طول تاریخ در صنعت کمتر نمایندگی شده اند و دستمزد کمتری دریافت کرده اند.

جونز گفت: “WTIA موضع رسمی در مورد این لایحه در جلسه قانونگذاری اتخاذ نکرد، اگرچه ما از قصد این لایحه برای اطمینان از شفافیت دستمزد و افزایش عدالت برای زنان، BIPOC و افراد دارای معلولیت در بخش فناوری حمایت می کنیم.” “اطلاعات بیشتر و افزایش شفافیت دستمزدها کلید پر کردن شکاف دستمزدها است.”

کلرادو اولین کشوری بود که سال گذشته پوشش دستمزد را با قانون جدید اجباری کرد. قانون افشای مشابهی به زودی در نیویورک اجرایی خواهد شد و چندین ایالت دیگر – از جمله نیویورک و کالیفرنیا – در حال بحث در مورد برنامه های خود برای الزام شرکت ها به شفافیت بیشتر در مورد غرامت هستند.

منتقدان لایحه واشنگتن به کراس‌کات گفتند که در واقع می‌تواند برای عموم بد باشد، به خصوص اگر باعث شود کارفرمای بعدی آنها پول کمتری به آنها بدهد. منتقدان همچنین استدلال می کنند که این نوع قوانین می تواند احتمال استخدام کارفرمایان از کشورهای دیگر را کاهش دهد.

برخی می گویند در حال حاضر شواهدی از کلرادو وجود دارد که کار از راه دور در حال تعطیل شدن است. وب سایت کلرادو Excluded شامل آگهی های شغلی آنلاین از سراسر کشور – برخی از شرکت های معروف مانند eBay، Spotify و Eventbrite – است که به طور خاص متقاضیان ساکن در کلرادو را مستثنی می کند.

لیست منقضی شده مهندسین نرم افزار در Shutterfly می گوید: “این یک موقعیت از راه دور است که می تواند در هر نقطه ای از ایالات متحده به جز کلرادو انجام شود.”

پس از اینکه اینسلی قانون جدید واشنگتن را امضا کرد، اسکارلت، فعال حقوق کارگری توییت ها: “کلرادو به دلیل این قانون با محرومیت از مشاغل نرم افزاری مواجه است، اما موفق شده است همین کار را برای مهندسان مطلوب گوگل، مایکروسافت، آمازون، متا و اپل انجام دهد.”

جونز از JTIA گفت که تمرکز بالای کارکنان فناوری در واشنگتن باید به کارفرمایان در سراسر کشور کمک کند تا محدوده دستمزد را منتشر کنند.

جونز گفت: “با استعدادهای بسیار در ایالت ما، هیجان انگیز است که واشنگتن ممکن است اولین پیرو باشد که در این موضوع در سراسر کشور حرکت واقعی ایجاد کند.”

“فقط قبل از اینکه مجبور به انجام این کار شوید محدوده پرداخت خود را ارسال کنید، زیرا مجبور خواهید شد این کار را انجام دهید.”

برخی از شرکت ها تا سال 2023 منتظر نیستند تا محدوده پرداختی را به شرح شغل اضافه کنند.

پلتفرم نوشتاری مبتنی بر هوش مصنوعی مبتنی بر هوش مصنوعی مستقر در سیاتل که در ایجاد منصفانه‌تر کردن شرح وظایف تخصص دارد، محدوده‌های پرداختی را برای موقعیت‌های باز در همه مکان‌ها منتشر می‌کند.

کیران اسنایدر، مدیرعامل Textio، هفته گذشته در پادکست brooztechnology گفت که شرکت‌ها باید جلوتر باشند و «فقط کار درست را انجام دهند».

اسنایدر گفت: “قبل از اینکه مجبور به انجام آن شوید، فقط محدوده دستمزد خود را ارسال کنید، زیرا مجبور خواهید شد این کار را انجام دهید.” و اضافه کرد که برای کارمندان بالقوه مهم است که بدانند چقدر سخت بازی می کنند.

Textio خارج از این محدوده دستمزد مذاکره نمی کند، بخشی از تلاش برای عادلانه تر کردن محل کار.

اسنایدر که 120 نفر را در 9 ایالت استخدام می کند، گفت: “ما به نوعی به شما نشان می دهیم که کجا باید بایستید.” یکی از مهم ترین کارهایی که شرکت ها می توانند برای سرمایه و کار فراگیر خود انجام دهند، شفافیت در اینجا است.

سید از استراتژی‌های منابع انسانی کاربردی گفت: نگرانی‌هایی در مورد اثربخشی قانون جدید وجود دارد، به‌ویژه از آنجایی که مشخص نیست که آیا شرکت‌ها باید دامنه کامل این موقعیت را منتشر کنند یا فقط برای اجاره جدید چه چیزی را مایل به پرداخت هستند. و برخی از شرکت های کوچک ممکن است محدوده حقوق رسمی برای موقعیت ها نداشته باشند، که می تواند کار را برای جویندگان کار پیچیده کند.

“کسانی که تجزیه و تحلیل رسمی جبران خسارت و توسعه برنامه ریزی را انجام نداده اند، می توانند به سادگی آن را ببندند یا محدوده بسیار محدودی را منتشر کنند، که دقیقاً همان چیزی است که آنها مایلند برای اجاره جدید ارائه دهند، نه لزوماً طیف کامل مکان ها. جایی که مردم می توانند به کسانی که مدتی در شرکت بوده اند پرداخت شود.»

با این حال، او معتقد است که با حرکت نیروگاه هایی مانند کالیفرنیا به سمت ایجاد نیازمندی های مشابه، این استانداردتر می شود – به خصوص اگر متر را برای حمایت از تنوع، برابری و گنجاندن (که اغلب DEI نامیده می شود) حرکت دهد.

سید گفت: “من مطمئن نیستم که استدلال های منصفانه را بپذیرم، اما می دانم که چرا این کار انجام می شود.” «اکثر شرکت‌های فناوری، به‌ویژه بازیگران بزرگ‌تر، بر تلاش برای افزایش تنوع و برابری جنسیتی در فناوری متمرکز هستند. تاکنون تلاش‌های DEI کم بوده است، اما نه لزوماً به این دلیل که اصلاً تلاش نمی‌کنند.»