• خانه
  • اخبار
  • قانونگذاران سیاتل بودجه ای را برای فناوری تشخیص گلوله به عنوان بخشی از تلاش شهردار برای امنیت عمومی کنار گذاشتند.

قانونگذاران سیاتل بودجه ای را برای فناوری تشخیص گلوله به عنوان بخشی از تلاش شهردار برای امنیت عمومی کنار گذاشتند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قانونگذاران سیاتل بودجه ای را برای فناوری تشخیص گلوله به عنوان بخشی از تلاش شهردار برای امنیت عمومی کنار گذاشتند.

قانونگذاران سیاتل بودجه ای را برای فناوری تشخیص گلوله به عنوان بخشی از تلاش شهردار برای امنیت عمومی کنار گذاشتند.
هدف فناوری تشخیص اسلحه ShotSpotter کمک به پلیس برای ردیابی بهتر محل تیراندازی در محله ها است. (عکس از ShotSpotter)

تصویب این هفته شورای شهر سیاتل از بودجه 7.4 میلیارد دلاری شهر در سال 2023 شامل بودجه مورد نظر شهردار بروس هارل برای فناوری تشخیص گلوله نمی شود.

در حال حاضر، پایان تلاش هارل برای چندین دهه، ابتدا به عنوان عضو شورای شهر و اکنون به عنوان شهردار، برای معرفی سیستمی با هدف کمک به پلیس برای ردیابی و واکنش به تیراندازی ها است.

طبق گفته تالار شهر، بودجه پیشنهادی هارل – از جمله 1 میلیون دلار برای فناوری تیراندازی – بر ایمنی عمومی متمرکز شده است، زیرا این مسئولیت اصلی منشور شهر است و نگرانی‌هایی است که هارل از مردم شنیده است در میان افزایش خشونت با استفاده از سلاح در 2021

این فناوری مورد توجه که توسط شرکت‌هایی مانند Fremont در کالیفرنیا ShotSpotter توسعه یافته است، با نصب میکروفون‌هایی در محله‌ها کار می‌کند که برای شناسایی صدای شلیک گلوله و مثلث‌سازی محل شلیک‌ها استفاده می‌شود.

هارل در جریان حضور در نشست brooztechnology در ماه اکتبر، ShotSpotter را یک ابزار گردآوری شواهد خواند و نه ابزاری برای پیشگیری از جرم و گفت که آن را “فناوری خوب در زمینه های خاص” می داند. اما او اعتراف کرد که “با سطح مشخصی از بحث و جدل همراه است، زیرا مردم نمی خواهند تماشا کنند.”

قانونگذاران سیاتل بودجه ای را برای فناوری تشخیص گلوله به عنوان بخشی از تلاش شهردار برای امنیت عمومی کنار گذاشتند.
بروس هارل شهردار سیاتل در نشست brooztechnology در 6 اکتبر. (عکس از brooztechnology/Dan DeLong)

ShotSpotter که در بیش از 135 شهر در سراسر کشور استفاده می شود، انتقادهایی را از سوی محققان، طرفداران حریم خصوصی و دیگر رهبران شهر دریافت کرده است.

brooztechnology قبلاً در مورد مطالعه ای توسط مرکز عدالت مک آرتور در دانشگاه نورث وسترن گزارش داده بود. بررسی داده ها توسط بازرس کل شیکاگو؛ و تحقیقات طولانی در سال 2021 توسط آسوشیتدپرس همگی کارایی ShotSpotter را زیر سوال بردند.

اداره پلیس آتلانتا هفته گذشته اعلام کرد که این فناوری را پس از یک آزمایش شش ماهه تغییر می دهد، زیرا در بودجه خود برای سیستم جا ندارد. در طول آزمایش قبلی در سال 2018، بخش نقایصی در این سرویس پیدا کرد و گفت که ارزش هزینه کردن را ندارد.

هارل در سال 2023 به دنبال 1 میلیون دلار بود تا اداره پلیس سیاتل را برای خرید یک سیستم تشخیص گلوله، از جمله برنامه ریزی لازم، اطلاع رسانی به جامعه، تهیه گزارش تاثیر نظارت و تعیین یک مشاور برای انجام ارزیابی سیستم، آماده کند. یک میلیون دلار دیگر برای خرید این سیستم برای سال 2024 در نظر گرفته شده بود.

تمام بودجه پیشنهادی در نهایت از بودجه حذف شد.

در طول جلسه کمیته بودجه در 27 اکتبر، کشما ساوانت، عضو شورای شهر سیاتل، با حمایت لیزا هربولد و ترزا مسکودا، اعضای شورا، از اصلاحیه ای برای حذف بودجه حمایت کرد. ویدئوی زیر اعتراض ساوانت به این فناوری و ابزار را توضیح می‌دهد (با برخی مشکلات صوتی):

ساوانت به برخی از مطالعات بررسی شده اشاره کرد که قبلا ذکر شد به عنوان شواهدی مبنی بر اینکه نشان داده شده است که ShotSpotter در یافتن شواهدی مبنی بر فعالیت مرتبط با اسلحه شکست خورده است. او ShotSpotter را «اساساً روغن مار» نامید.

«ShotSpotter به سادگی یک شرکت است که از رنج جوامع سود می برد [impacted] از طریق خشونت با اسلحه که به راه حل های واقعی نیاز دارد. او در این جلسه گفت که هیچ خدمات معناداری ارائه نخواهد کرد.

ساوانت در آن زمان گفت که ترجیح می دهد 1 میلیون دلار صرف خدمات انسانی اولیه شود که بدون بودجه یا کمبود بودجه بوده است.

ShotSpotter که به ادعاهای نادرست در مورد فناوری خود از یک صفحه اختصاصی در وب سایت خود پاسخ می دهد، در بیانیه ای به brooztechnology گفت که تصمیم بودجه شورای شهر سیاتل “اثربخشی ShotSpotter را نفی نمی کند.”

بیانیه این شرکت ادامه داد: “ShotSpotter مفتخر است که به بیش از 135 شهر در سراسر کشور با نرخ تجدید مشتری 99٪ خدمات ارائه می دهد.” ما مطمئن هستیم که فناوری ما با اطلاع رسانی به پلیس در مورد حوادث اسلحه گرم که هرگز از آن مطلع نیستند، به ایمن‌تر کردن جوامع کمک می‌کند و امکان واکنش سریع‌تر و دقیق‌تر برای کمک به نجات جان قربانیان و بازیابی شواهد حیاتی را فراهم می‌کند.»

قانونگذاران سیاتل بودجه ای را برای فناوری تشخیص گلوله به عنوان بخشی از تلاش شهردار برای امنیت عمومی کنار گذاشتند.
(گرافیک شات‌پاتر)

ساوت سیاتل امرالد ماه گذشته گزارش داد که هارل در سال 2013 و امسال کمک های مالی شخصی کوچکی از مدیر عامل ShotSpotter و یکی دیگر از مدیران شرکت دریافت کرده است.

شهر سیاتل با کسری بودجه بزرگ مواجه است. کسری عملیاتی 141 میلیون دلاری برای سال 2023 و 152 میلیون دلاری برای سال 2024 قبل از شروع فرآیند برنامه ریزی بودجه در پاییز امسال مشخص بود. علاوه بر این، شهر پیش‌بینی‌هایی را در ماه نوامبر منتشر کرد که کاهش خالص 64 میلیون دلاری مالیات غیر مستقیم املاک، 9.4 میلیون دلار از صندوق عمومی و 4.5 میلیون دلار از مالیات سودا را طی دو سال آینده پیش‌بینی می‌کرد.

brooztechnology در روز سه‌شنبه برنامه استفاده از وجوه مازاد ناشی از مالیات کسب‌وکار را برای اشتباهات برای پر کردن شکاف‌های صندوق عمومی طی دو سال آینده گزارش داد.

حتی بدون فناوری تشخیص گلوله، بودجه نهایی برخی از اولویت‌های ایمنی عمومی را که او به دنبال آن بود، به هارل داد، از جمله، او در بیانیه‌ای گفت: «اطمینان از اینکه طرح استخدام پلیس ما تامین می‌شود و به درخواست‌های کارکنان در مورد کنترل پارکینگ برای اقامت در SPD احترام می‌گذارد. “

جیمی هاوسون از شهرداری هال در ایمیلی به brooztechnology گفت: “در حالی که این بودجه کاملی نیست، اما چیزی را به ما می دهد تا بتوانیم بر روی آن بسازیم.” کار شهردار اجرای بودجه و حفظ امنیت مردم است و ما همچنان در بحث بودجه آینده از این تصمیمات دفاع خواهیم کرد.»