• خانه
  • اخبار
  • قانونگذاران در واشنگتن در حال بررسی قوانینی برای محدود کردن تماس های رباتیک و پاسخگو نگه داشتن مخابرات هستند

قانونگذاران در واشنگتن در حال بررسی قوانینی برای محدود کردن تماس های رباتیک و پاسخگو نگه داشتن مخابرات هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قانونگذاران در واشنگتن در حال بررسی قوانینی برای محدود کردن تماس های رباتیک و پاسخگو نگه داشتن مخابرات هستند

قانونگذاران در واشنگتن در حال بررسی قوانینی برای محدود کردن تماس های رباتیک و پاسخگو نگه داشتن مخابرات هستند
تصویر از برنامه مسدود کردن هرزنامه Hiya.

قانونگذاران ایالت واشنگتن در حال بررسی قوانین جدیدی هستند که با هدف محدود کردن تماس های رباتیک و دادن امکان شکایت به ساکنان از شرکت ها به دلیل تماس های ناخواسته انجام می شود.

این قانون بخشی از تلاش گسترده‌تری است که سال گذشته توسط دادستان کل ایالت باب فرگوسن برای مبارزه با تماس‌های اغلب آزاردهنده و کمک به قربانیان هدف کلاهبرداری آغاز شد.

طبق گفته شرکت ضد کلاهبرداری YouMail، تماس گیرندگان رباتیک در سال 2021 حدود 616 میلیون تماس را در ایالت واشنگتن انجام دادند و حدود 260 میلیون از آن ها تلاش هایی برای فریب دادن افراد با پول یا اطلاعات شخصی بود.

HB 1051، یا قانون محافظت از کلاهبرداری رباتیک، این موارد را غیرقانونی می کند:

  • برقراری تماس خودکار با شخصی در ثبت نام ملی تماس نگیرید.
  • پوشاندن عمدی هویت تماس گیرنده به طوری که شماره در شناسه تماس گیرنده محلی به نظر برسد.
  • اگر شما یک ارائه دهنده خدمات مخابراتی هستید، آگاهانه تماس های غیرقانونی غیرقانونی را از طریق شبکه خود تسهیل کنید.

این قانون «کسانی را هدف قرار می دهد که فهمیده اند چگونه برای آسیب پذیرترین افراد ما دعا کنند [residents] ماری لیویت، نماینده کنگره، در یک جلسه استماع عمومی در اوایل این ماه گفت: و ما وظیفه داریم از آنها محافظت کنیم.

لویت، یک دموکرات دانشگاه، حامی اصلی HB 1051 است.

این قانون به افراد خصوصی و دفتر AG این امکان را می‌دهد تا از شرکت‌هایی که قوانین را نقض می‌کنند، خسارت بخواهند.

این لایحه به شرکت‌ها و سازمان‌هایی که قبلاً با مشتری یا مشتری رابطه دارند، اجازه می‌دهد از طریق تماس خودکار با آنها تماس بگیرند.

جف گومبوسکی، لابی‌گر انجمن تجارت ارتباطات بی‌سیم CTIA، در میان شاهدان جلسه اخیر در المپیا بود.

گومبوسکی خاطرنشان کرد که شرکت های مخابراتی شبکه های خود را از نظر الگوهایی مانند حجم بالا و تماس های کوتاه برای شناسایی و گزارش “بازیگران بد” به سازمان های مجری قانون نظارت می کنند. او گفت که شرکت های تلفن همراه همچنین در حال اجرای فناوری شناسایی تماس گیرنده هستند.

گومبوسکی گفت: «ما معتقدیم که تعداد زیادی از تماس‌های رباتیک موجود غیرقانونی، مزاحم و آزاردهنده هستند. اما برخی از آنها اطلاعاتی را که مردم می خواهند ارائه می دهند، از جمله جزئیات مربوط به تاخیرهای پرواز خطوط هوایی، تعطیلی مدارس و پر کردن مجدد نسخه ها.

او گفت که CTIA خواهان برخی “تغییرات زبانی کوچک” در قانون است تا از انواع نادرست مکالمات جلوگیری کند و در عین حال مکالمات خوب را مجاز کند.

همچنین شرکت های فناوری متعددی وجود دارند که ابزارهایی را برای محدود کردن تماس های ناخواسته به کاربران ارائه می دهند. این شامل Hiya، یک استارت آپ مستقر در سیاتل است که از Whitepages پدید آمد، و همچنین YouMail، Truecaller و Whoscall.

چندین سازمان ایالتی واشنگتن حمایت خود را از این لایحه ثبت کرده اند. این گروه‌ها شامل گروه‌هایی می‌شوند که به طور بالقوه اهداف آسیب‌پذیر برای کلاهبرداری هستند، مانند AARP واشنگتن، قبایل کنفدراسیون کولویل رزرواسیون، و گروه‌هایی که از ساکنان کم‌درآمد و جوامع رنگین پوست حمایت می‌کنند.

سال گذشته، قانونگذاران قانونی را تصویب کردند که محدودیت هایی را برای وکلای تلفنی اعمال می کرد. این خط‌مشی‌ها تماس‌های شماره‌گیری را قبل از ساعت ۸ صبح و بعد از ۸ بعد از ظهر ممنوع می‌کند و از تماس‌گیرندگان می‌خواهد سازمان خود را شناسایی کنند و به تماس‌گیرندگان این امکان را می‌دهند که به فهرست عدم تماس بپیوندند.

HB 1051 در انتظار رای کمیته مجلس است. جلسه قانونگذاری واشنگتن قرار است تا 23 آوریل ادامه یابد.