• خانه
  • اخبار
  • قانونگذاران ایالت واشنگتن به دنبال این هستند که کیت های تست تجاوز در خانه را پس از هدف قرار دادن استارتاپ توسط AG ممنوع کنند

قانونگذاران ایالت واشنگتن به دنبال این هستند که کیت های تست تجاوز در خانه را پس از هدف قرار دادن استارتاپ توسط AG ممنوع کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قانونگذاران ایالت واشنگتن به دنبال این هستند که کیت های تست تجاوز در خانه را پس از هدف قرار دادن استارتاپ توسط AG ممنوع کنند

قانونگذاران ایالت واشنگتن به دنبال این هستند که کیت های تست تجاوز در خانه را پس از هدف قرار دادن استارتاپ توسط AG ممنوع کنند
از بنیانگذاران Leda Health، مدیسون کمبل، مدیرعامل (سمت چپ)، و لیزل وایدیا، مدیر ارشد فناوری. (عکس سلامت لدا)

قانونگذاران ایالت واشنگتن در حال بررسی لایحه ای برای ممنوعیت کیت های تست تجاوز جنسی بدون نسخه هستند که به گفته منتقدان به قربانیان امید کاذب می دهد.

قانون پیشنهادی لدا هلث، یک استارتاپ نیویورکی را تحت تأثیر قرار می‌دهد که می‌گوید «کیت‌های شواهد اولیه» آن جایگزینی برای جمع‌آوری مدارک حضوری برای قربانیان تجاوز می‌کند.

مدیسون کمبل، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران این استارت آپ 3 ساله، گفت که لدا در حال حاضر بازاریابی در ایالت واشنگتن را متوقف کرده است. بیش از 12 دادستان کل ایالت، از جمله دادستان کل واشنگتن، باب فرگوسن، دستورات توقف و توقف را به Leda Health صادر کرده اند.

فرگوسن در اکتبر گفت: کیت های شواهد اولیه Leda برای آزمایش توسط آزمایشگاه جنایی ایالت واشنگتن واجد شرایط نیستند، زیرا آنها توسط خود اداره می شوند و با موانع متعددی برای پذیرش به عنوان مدرک روبرو هستند، از جمله بر اساس آلودگی متقابل احتمالی، فساد و اعتبار. 31 نامه به Leda Health مبنی بر اینکه این شرکت قانون حمایت از مصرف کننده ایالت را نقض کرده است.

کیت لدا به کاربران دستور می دهد که پس از تجاوز جنسی در خانه نمونه DNA بگیرند و شامل یک تیم مراقبتی برای پشتیبانی مجازی زنده است. نمونه ها به آزمایشگاه های خصوصی ارسال می شود. Leda همچنین دسترسی آنلاین به گزینه های Plan B را به همراه کیت های آزمایش HIV و سایر عفونت های مقاربتی فراهم می کند.

کمپبل گفت که او یک بازمانده از تجاوز جنسی است و به دنبال جمع آوری شواهد حرفه ای از یک متخصص پزشکی نیست. او این گزینه را می دانست، اما پس از ضربه روحی ناشی از حمله، حوصله لمس کردن یا رفتن به امتحان را نداشت.

کمبل گفت که او تنها نیست. او گفت که قربانیان تجاوز جنسی زیادی وجود دارند که خواهان جایگزینی برای معاینه حضوری هستند.

کمپبل گفت: “بازماندگان باید توانایی جمع آوری شواهد در آسایش خانه خود، صحبت با یک پرستار در آسایش خانه خود، پیشگیری اورژانسی از بارداری، آزمایش بیماری های مقاربتی و همه اینها را داشته باشند.”

مدیرعامل گفت که از بحث و جدل پیرامون شرکتش شگفت زده شده است. او این هفته در المپیا، واشنگتن بود و علیه لایحه HB 1564 شهادت داد.

دانشگاه واشنگتن دیلی سال گذشته گزارش داد که یکی از انتقادات به کیت های بدون نسخه این است که یک وکیل مدافع می تواند ادعا کند که قربانی DNA یک مظنون را روی سواب قرار داده است.

این شرکت در بیانیه‌ای که به brooztechnology ارائه شده است، گفت: «فقط به این دلیل که فرآیند با نحوه رسیدن شواهد تاریخی به مجریان قانون متفاوت است، به این معنی نیست که شواهد غیرقابل قبول، آلوده یا بی‌ارزش هستند». لدا همچنین به بیماران می گوید که محصولش جایگزینی برای مراقبت شخصی نیست.

Leda قبلاً با یک انجمن وابسته به UW قرارداد بسته بود و کیت های آن را به همراه جعبه کلید به عنوان یک سرویس اشتراک به گروه ها فروخت. برای فروش به افراد نیست.

شانون بیلی، مدیر مرکز LiveWell UW برای حمایت، آموزش و ارتقای سلامت، گفت UW Medicine و بیمارستان‌ها در بسیاری از کشور دسترسی به پرستاران تجاوز جنسی (SANEs) را فراهم می‌کنند.

SANEها پشتیبانی جامع رایگان و جمع آوری شواهد، از جمله معاینه سر تا پا، جمع آوری شواهد عکاسی، سواب های متعدد بدن، و نمونه های ادرار و خون را ارائه می دهند که می توانند در آزمایش سم شناسی نیز استفاده شوند. بازماندگان می توانند وضعیت کیت های خود را به صورت آنلاین پیگیری کنند.

بیلی گفت: «ما نگران این هستیم که کیت‌های خانگی از مردم در مواقع بحران سوء استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند از فروش چیزی که هنوز قابل قبول یا مؤثر بودن آن ثابت نشده است سود ببرند.

داده‌های کیت‌های جمع‌آوری‌شده توسط SANE نیز واجد شرایط آپلود در پایگاه‌داده سیستم فهرست ترکیبی DNA فدرال (CODIS) هستند، که حاوی داده‌های DNA از مجرمان محکوم و کسانی است که برای جرایم خاص دستگیر شده‌اند. به گفته این شرکت، لدا به CODIS دسترسی ندارد.

SANE ها برای اطمینان از جمع آوری شواهد به گونه ای آموزش دیده اند که می تواند منجر به پیگرد قانونی شود. آنها از شما حمایت قانونی می کنند تا بتوانید مسیری واقعی به سوی عدالت پیدا کنید. او روز سه‌شنبه با کمیته امنیت عمومی، عدالت و ورود مجدد درباره این لایحه صحبت کرد که قرار است در 16 فوریه در کمیته رای‌گیری شود.

ما نگران این هستیم که کیت‌های خانگی از مردم در مواقع بحران سوء استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند از فروش چیزی سود ببرند که هنوز قابل قبول یا مؤثر بودن آن ثابت نشده است.»

لیا گریفین، یک بازمانده از تجاوز جنسی و مدافعی که در حال مبارزه برای قوانینی برای پاکسازی مجموعه های انباشته تجاوز جنسی در ایالت واشنگتن است، شهادت داد که مشکلی که لدا در تلاش برای حل آن است “واقعی” است. او گفت که قربانیان نیاز به دسترسی بیشتری به پرستاران تجاوز جنسی دارند.

در حالی که او خدمات دیگر لدا را تحسین کرد، گریفین گفت که دادستان کل بعدی می تواند نظارت کمتری بر آزمایش تجاوز جنسی خانگی داشته باشد و از کمیته خواست تا این لایحه را تصویب کند.

لدا در سال 2019 به عنوان شرکت MeToo Kits تأسیس شد و 9.4 میلیون دلار از سرمایه گذارانی از جمله Wildcat Capital Management، Acme Venture Capital، 7Wire Ventures، NYStateFund، Backstage Capital و مدیرعامل سابق Reddit، Ishan Wong، جمع آوری کرده است. لیزل وایدیا، بنیانگذار کمپبل و لدا، در فهرست مراقبت های بهداشتی در فهرست 30 زیر 30 سال فوربس قرار گرفت.

شرکت‌های دیگر کیت‌های مشابهی را فروخته‌اند، اما لدا گفت که اکنون تنها شرکتی است که خدمات خانگی ارائه می‌کند. کیت های لدا نیز در اوکراین برای حمایت از عدالت برای قربانیان خشونت جنسی استفاده می شود.

در شهادت در مقابل کمیته، کمپبل گفت که شرکت او در طول توسعه خود با کارشناسان بهداشت و پزشکی قانونی مشورت کرده و منافع بازماندگان را در نظر داشته است. او گفت که این شرکت آماده رشد با ورودی است، و از کمیته خواست تا سال آینده پس از بحث های بیشتر این موضوع را بررسی کند.

کمپبل گفت: “من فکر می کنم هنوز فرصتی برای همکاری با یکدیگر وجود دارد.”

در همین حال، برخی از مناطق روستایی از سلامت از راه دور برای دسترسی به پرستاران تجاوز جنسی استفاده می کنند که می توانند ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در کلینیک ها یا بیمارستان ها را در روش های صحیح راهنمایی کنند. وزارت بهداشت عمومی ماساچوست در حال راه اندازی مرکزی برای ارائه پشتیبانی تخصصی به کارکنان صحی که غربالگری های تجاوز جنسی را انجام می دهند، توسط دفتر قربانیان جنایت وزارت دادگستری ایالات متحده تامین می شود.

در شهرستان مونتری کالیفرنیا، مقامات در طول COVID-19 پا را فراتر گذاشتند و یک سیستم موقت بحث‌برانگیز را پیاده‌سازی کردند که به قربانیان اجازه می‌داد تا داده‌های DNA را خودشان در خانه با استفاده از کیت ارائه شده توسط شرکت دیگری به نام Preserve Group جمع‌آوری کنند. در آن زمان، این سیستم سوالاتی را در مورد کیفیت شواهد و زنجیره بازداشت در میان کارشناسان جرم مطرح کرد.

هایدی زینزو، استاد روانشناسی در دانشگاه کلمسون، مطالعه ای را منتشر کرد که توسط لدا استناد شده است که نشان می دهد تنها حدود 21 درصد از قربانیان تجاوز جنسی به دنبال خدمات پزشکی هستند. زینزو خاطرنشان کرد که این داده ها در سال 2006 جمع آوری شده و تاریخ آن مشخص شده است، اما حتی در حال حاضر نیز قربانیان احتمالی باید درباره خدمات موجود بیشتر بدانند.

زینزوف گفت: «ابتکارات سیاست و برنامه بهتر است در جهت تشویق بازماندگان به جستجوی سریع خدمات رسمی، از جمله مراقبت های پزشکی و معاینات پزشکی قانونی باشد. “ما به آموزش بیشتر در مورد منابع موجود، نحوه محافظت از حریم خصوصی، محل دسترسی به منابع و آنچه در طول جلسات ارائه دهندگان اتفاق می افتد نیاز داریم.”