• خانه
  • اخبار
  • قابلیت ماهواره 14 در آیفون 14 یکی از مهم ترین ویژگی های این دستگاه است

قابلیت ماهواره 14 در آیفون 14 یکی از مهم ترین ویژگی های این دستگاه است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قابلیت ماهواره 14 در آیفون 14 یکی از مهم ترین ویژگی های این دستگاه است

مدت هاست که صحبت از ویژگی های عجیب آیفون اپل می شود. یکی از این موضوعات بحث ارتباطات و اتصالات ماهواره ای برای بهبود پوشش آنتن در مناطق خاصی با پوشش شبکه ضعیف است. همانطور که مشخص است، قابلیت ارتباط ماهواره ای در آیفون 14 یکی از مهم ترین ویژگی های این دستگاه است. اس ترنجی با من باش.

قابلیت ارتباط ماهواره ای در آیفون 14 می تواند این دستگاه را بیش از رقبای خود محبوب کند…!

به نظر می رسد اپل قصد دارد ارتباطات ماهواره ای را در آیفون 14 و نسل بعدی اپل واچ را معرفی کرد. این بدان معناست که کاربران همچنان می توانند از آیفون یا اپل واچ خود برای ارسال پیامک فوری و درخواست کمک بدون اتصال به شبکه های اپراتور استفاده کنند. سال گذشته، شایعه شده بود که اپل ارتباطات ماهواره‌ای مدار پایین LEO یا ویژگی‌های اتصال ماهواره‌ای را در آیفون جدید راه‌اندازی خواهد کرد.

بدیهی است که این قابلیت نیازی به استفاده از اپراتور ندارد و در عوض اطلاعات را از طریق شبکه ماهواره ای به مخاطبین اضطراری ارسال می کند. این ویژگی می تواند توانایی کاربران آیفون را برای درخواست کمک در زمینه های خاص بهبود بخشد. در واقع او حتی می تواند در مواقع حساس به عنوان یک ناجی عمل کند.

قابلیت ارتباط ماهواره ای آیفون 14

اما اپل به دلایل مختلف این ویژگی را در سری آیفون 13 قرار نداده است، در صورت آماده بودن فناوری، اپل از نمایش نوآوری در محصولات خود امتناع نخواهد کرد. بنابراین دلیل اصلی این ویژگی مهم در سریال نبود آیفون 13 این ویژگی احتمالاً در حال حاضر در دسترس نیست. طبق گزارش جدید بلومبرگ، اپل این ویژگی را در سری آیفون 14 معرفی خواهد کرد.سری آیفون 14 اواخر سال جاری وارد بازار خواهد شد. با توجه به اینکه برخی از کاربران از اپل واچ برای برقراری تماس استفاده خواهند کرد، این قابلیت را در اپل واچ نیز ارائه خواهد کرد.

دلیل مخالفت مصرف کنندگان با اپل با استفاده از یک ویژگی خاص و مفید چیست؟

برخی از کاربران معتقدند که این یک نوآوری نیست که اپل باید روی آن کار کند. اگر وجود چنین ویژگی باعث افزایش قیمت این محصول شود، مصرف کنندگان و خریداران علاقه ای به آن ندارند. در واقع، کاربران عادی گوشی های هوشمند به چنین ویژگی خاصی نیاز ندارند. به همین دلیل است که ارزش پرداخت هزینه بیشتر برای یک ویژگی که به آن نیاز ندارید را ندارد.

همچنین نگرانی هایی در مورد تاثیر این ویژگی بر عمر باتری دستگاه وجود دارد. نگرانی اصلی کاربران این دستگاه این است که آیا استفاده از ارتباطات ماهواره ای در آیفون باعث تخلیه سریعتر باتری می شود یا خیر. همچنین این نگرانی وجود دارد که ارتباطات ماهواره ای بتواند حفره های امنیتی بیشتری را برای هکرها ایجاد کند. به همین دلیل است که برخی از کاربران برای کاهش خطر نشتی و همچنین کاهش هزینه دستگاه، به اپل پیشنهاد داده اند که استفاده از این قابلیت را در آیفون 14 کنار بگذارند.

تصویر CAD آیفون 14 پرو اپل با طراحی سوراخ + نمایشگر کپسولی منتشر شد

به گزارش سایت خبری GizChinaاگر یک ماجراجو، گردشگر یا کارکنان مرتبط با شرکت مجبور به سفر و سفر به مکان های خاصی شوند، یک تلفن ماهواره ای اختصاصی ایده بدی نخواهد بود. البته اپل هیچ چیز دیگری در مورد این ویژگی فاش نکرده است. با این حال، بلومبرگ استدلال می کند که دسترسی به این ویژگی ممکن است در نقاط مختلف جهان متفاوت باشد.

این به این دلیل است که مناطق مختلف قوانین متفاوتی دارند و با این حال ممکن است این ویژگی در هر منطقه ای از جهان در دسترس نباشد. نظر شما در مورد ویژگی ارتباط ماهواره ای آیفون 14 چیست؟ آیا چنین قابلیتی را مفید و کاربردی می دانید؟ به نظر شما آیفون های اپل بیشتر به چه ویژگی هایی نیاز دارند؟!