• خانه
  • اخبار
  • قابلیت ذخیره پیام های گمشده در واتس اپ غیرفعال است

قابلیت ذخیره پیام های گمشده در واتس اپ غیرفعال است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قابلیت ذخیره پیام های گمشده در واتس اپ غیرفعال است

متا قابلیت جدیدی را به اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ اضافه کرده است که طی آن کاربران نمی توانند فایل های مربوط به پیام های از دست رفته را ذخیره کنند. هدف از این ویژگی بهبود حریم خصوصی اپلیکیشن پیام رسان واتس اپ است.

به گزارش سرویس اخبار و فناوری تکنا و به نقل از WABetaInfo، واتس اپ در نسخه جدید خود قابلیت ذخیره فایل ها در حالت پیام ناپدید شدن را غیرفعال کرده است. پیش از این، در صورت فعال بودن این ویژگی، کاربران می توانستند فایل های دریافتی را ذخیره کنند. اما در آپدیت جدید این اپلیکیشن دیگر امکان ذخیره محتوای ارسال شده برای کاربران وجود نخواهد داشت.

در نسخه اندروید آپدیت جدید واتس اپ، گزینه Media Visibility به طور خودکار غیرفعال می شود. همچنین در نسخه iOS این قابلیت Save to camera roll نام دارد که دیگر فعال نخواهد شد. اگرچه واتس‌اپ این گزینه‌های پیش‌فرض را در نسخه جدید غیرفعال می‌کند، اما کاربران می‌توانند تنظیمات را دوباره از منو فعال کنند و به سایر کاربران اجازه دهند فایل‌های به اشتراک گذاشته شده را ذخیره و دانلود کنند. این ویژگی امنیتی اکنون در نسخه بتا در دسترس است. پیش از این، واتس اپ امکان مراجعه به مخاطبین را برای عدم انتشار اخبار جعلی محدود کرده بود.