قابلیت اعلام برنامه های پرقدرت در اندروید 13 در دسترس خواهد بود

قابلیت اعلام برنامه های پرقدرت در اندروید 13 در دسترس خواهد بود

مشکل مصرف بیش از حد باتری در دستگاه های اندرویدی مشکل جدیدی نیست. با وجود راه حل هایی که حتی با اندرویدهای قدیمی مانند نسخه 6 دیده ایم، اما یک نقص در ویژگی وجود دارد که می تواند به طور خودکار کاربر را از مصرف زیاد و برنامه های فعال در پس زمینه مطلع کند، خالی است. اما طبق اخبار منتشر شده به نظر می رسد امکان اعلام برنامه های پرقدرت در اندروید 13 نیز وجود داشته باشد. ترنجی با من باش.

امکان اعلام برنامه های پرقدرت در اندروید 13

کدوم برنامه رو فراموش کردم ببندم؟ الان که باتریم خیلی سریع تموم میشه باید خاموشش کنم؟ اگر شما هم مانند بسیاری از کاربران دیگر هستید، احتمالا هر بار که باتری گوشی شما به طور ناگهانی و بدون استفاده خاصی تمام می شود، این سوال را از خود خواهید پرسید. در کمال تعجب، آخرین نسخه اندروید، اندروید 13، می تواند زمانی که یک برنامه پس زمینه باتری بیش از حد مصرف می کند، به شما اطلاع دهد.

اندروید 13 یکی از ویژگی های اندروید 12 را متعادل تر می کند

همانطور که گوگل در پستی در مورد آخرین ویژگی های اندروید 13 نوشته است، در این نسخه زمانی که گوشی شما اپلیکیشنی را شناسایی می کند که در عرض 24 ساعت باتری زیادی مصرف کرده است، از مصرف بیش از حد باتری مطلع می شوید. این ویژگی جدید مبتنی بر اعلان‌های هوشمند برای همه برنامه‌ها فعال می‌شود (خواه این برنامه به طور خاص برای اندروید 13 بهینه شده باشد یا خیر). تنها شرط لازم برای عملکرد این ویژگی نوتیفیکیشن جدید این است که گوشی شما دارای اندروید 13 باشد.

وقتی دستگاه شما اعلان برنامه ای را با مصرف بیش از حد باتری در پس زمینه نمایش می دهد، اگر حداقل 24 ساعت گذشته باشد، اعلان دوباره ظاهر نمی شود. هر بار که این اعلان ظاهر می شود، سیستم منتظر است تا پیام را رد کنید یا تخلیه باتری را متوقف کنید. اما اگر برنامه همچنان باتری شما را خالی می کند، گوشی شما پس از 24 ساعت دوباره این اعلان را نمایش می دهد.

مطابق با PhoneArena، گوگل در اندروید 13 نیز یک اعلان سرویس طولانی مدت برای اپلیکیشن پس زمینه معرفی خواهد کرد. با استفاده از این قابلیت، اگر گوشی شما اپلیکیشنی را شناسایی کند که حداقل 20 ساعت در صفحه اصلی اجرا شده است، دستگاه پیغامی مبنی بر اجرای طولانی مدت اپلیکیشن در پس زمینه ارسال می کند. برای دیدن برنامه باید روی اعلان ضربه بزنید. وقتی روی پیام ضربه می زنید، دستگاه شما بخش Task Manager and Background Services (FGS) را باز می کند. نظر شما در مورد این ویژگی چیست؟ آیا این ویژگی را مفید و کاربردی می دانید؟