• خانه
  • اخبار
  • قابلیت ارتباط ماهواره ای در اپل واچ سری 8 نیز مانند آیفون 14 وجود دارد

قابلیت ارتباط ماهواره ای در اپل واچ سری 8 نیز مانند آیفون 14 وجود دارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قابلیت ارتباط ماهواره ای در اپل واچ سری 8 نیز مانند آیفون 14 وجود دارد

به نظر می رسد اپل قصد دارد به دنبال قابلیت های سخت افزاری مهمی برای نسل بعدی گوشی های هوشمند و ساعت های هوشمند باشد. چند وقت پیش این را در ترنجی خواندیم قابلیت ارتباط ماهواره ای آیفون 14 یکی از مهم ترین ویژگی های این دستگاه این است که اکنون به نظر می رسد قابلیت ارتباط ماهواره ای در اپل واچ سری 8 نیز مانند آیفون 14 وجود دارد. ترنجی با من باش.

دلایل استفاده از قابلیت ارتباط ماهواره ای در اپل واچ سری 8

امروزه اپل واچ به یکی از لوازم اصلی بسیاری از کاربران تبدیل شده است و بارها شنیده ایم که ساعت های هوشمند به معنای واقعی کلمه جان کاربران را نجات داده اند. این شرکت همچنان به گسترش بهره‌وری و قابلیت‌های نرم‌افزار خود ادامه می‌دهد و ساعت‌های هوشمند را به ابزاری برای بقا حتی در مواقع اضطراری تبدیل می‌کند.

طبق گفته بلومبرگ، اپل واچ بعدی از پشتیبانی سلولی برخوردار خواهد بود. نسل جدید ساعت‌های هوشمند می‌توانند به ماهواره‌هایی در مدار پایین زمین متصل شوند و به لطف آن می‌توانند به شبکه‌ای متصل شوند که هیچ ارتباطی ندارند. این در مورد دسترسی کامل به اینترنت نیست. حداکثر چیزی که اپل می تواند در یک دستگاه پوشیدنی ارائه دهد، امکان ارسال پیام کوتاه است. البته این مهم و مناسب است.

اما مهمتر از همه، ارسال زنگ هشدار در شرایط سخت و بحرانی که در آن هیچ کاری برای نجات خود نمی توانید انجام دهید، ممکن است کمی طول بکشد. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد. خود اپل در مورد این اطلاعات اظهار نظری نکرده است و مشخص نیست که آیا این ویژگی جدید به زودی در اپل واچ ظاهر می شود یا خیر. اما شایعاتی مبنی بر تلاش اپل برای توسعه این ویژگی وجود دارد.

قابلیت ارتباط ماهواره ای در اپل واچ سری 8

مارک گورمن از بلومبرگ که بیشتر به خاطر پیش‌بینی‌هایش در مورد برنامه‌ها و محصولات اپل شناخته می‌شود، اخیراً اعلام کرده است که این شرکت قصد دارد ویژگی اندازه‌گیری فشار خون را که مدت‌ها انتظارش را می‌کشید، ارائه دهد. البته این قابلیت در ساعت های هوشمند سال 2024 قابل پیاده سازی است نه نسل بعدی. زیرا این ویژگی در طول مسیر دائما با مشکلاتی مواجه است. همچنین سنسوری برای کنترل سطح قند خون و دمای بدن در دستور کار قرار دارد.

در چهار سال گذشته، اپل تلاش کرده است تا قابلیت های اندازه گیری فشار خون را به ساعت های هوشمند خود اضافه کند. اما انجام آن با دقت قابل قبول آسان نیست. به گفته منابع آگاه، قابلیت کنترل فشار خون در ساعت های هوشمند اپل در بهترین حالت تا سال 2024 وجود نخواهد داشت.اما توسعه این برنامه ممکن است حتی قبل از سال 2025 اتفاق نیفتد.

فرض اصلی این است که کاربر نشانگرهای دیجیتال خاصی را نخواهد دید. در عوض، دستگاه احتمالاً عملکرد فشارسنج سنتی را در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند با پزشک مشورت کنند. این شرکت قبلاً آزمایش نمونه های اولیه را روی کارمندان خود آغاز کرده است. مطابق با GizChinaتوانایی اندازه گیری قند خون بسیار فراتر از آن چیزی است که ما انتظار داریم، اما اپل همچنان در حال توسعه آن برای آینده ای نه چندان دور است. این شرکت قصد دارد پشتیبانی از حسگرهای قند خون را به اشخاص ثالث گسترش دهد که ابزار تشخیصی خوبی برای بیماران دیابتی خواهد بود.

قابلیت ماهواره 14 در آیفون 14 یکی از مهم ترین ویژگی های این دستگاه است

امسال ممکن است ساعت دارای سنسور دمای بدن نیز باشد، اگرچه مقادیر دقیق اندازه گیری های خود را به کاربر نشان نمی دهد و به سادگی به او پیشنهاد می کند که به پزشک مراجعه کند یا از یک دماسنج تخصصی استفاده کند، اما به نظر می رسد ویژگی مفید خواهد بود. این ویژگی همچنین برای زنان مفید خواهد بود تا گزینه های نظارت بر سلامت خاصی در اختیار آنها قرار گیرد. پیشرفت در این زمینه عموماً با خروج برخی از متخصصان پزشکی از کارکنان اپل محدود شده است. زیرا آنها به توسعه این عملکرد در دستگاه ها و برنامه های این شرکت کمک کردند.