فناوری Touch ID زیر نمایشگر در آینده نزدیک مورد استفاده قرار نخواهد گرفت

فناوری Touch ID زیر نمایشگر در آینده نزدیک مورد استفاده قرار نخواهد گرفت

اپل در حال آماده شدن برای معرفی سری آیفون 14 است.گفته می شود این نسل در حال تجربه تغییرات اساسی در این بخش است. طراحی آیفون اپل وجود خواهد داشت. اگرچه این سری آیفون هنوز به صورت رسمی رونمایی نشده است. اما گزارش های زیادی در مورد آنها وجود دارد. یکی از این گزارش ها استدلال می کند که فناوری لمسی شناسایی زیر صفحه نمایش در آینده نزدیک مورد استفاده قرار نخواهد گرفت.

حداقل تا سال 2024 هیچ فناوری لمسی زیر صفحه نمایش آیفون اپل وجود نخواهد داشت!

ماه گذشته اپل حق ثبت اختراع حسگر اثر انگشت زیر نمایشگر را دریافت کرد. این موضوع باعث گمانه زنی هایی در مورد استفاده از فناوری شناسایی صفحه لمسی در گوشی های اپل شده است. مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور اپل، اوایل امسال گفت که این شرکت می تواند آیفونی با تاچ آی دی زیر نمایشگر در سال 2023 معرفی کند. با این حال، در حال حاضر، او دیگر فکر نمی کند این اتفاق در سال 2023 رخ دهد.

تصویر آیفون 14 پرو

او معتقد است که دو نسل بعدی گوشی های اپل یعنی آیفون 15 و آیفون 16 که در سال های 2023 و 2024 عرضه خواهند شد، از حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش پشتیبانی نخواهند کرد. و شناسه چهره تنها گزینه بیومتریک باز کردن قفل این دستگاه ها خواهد بود.

استفاده نکردن از حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش در دو نسل بعدی گوشی های هوشمند اپل احتمالا برای بسیاری از کاربران ناامید کننده خواهد بود. با این حال، اما گفته می شود تا چند سال دیگر بالاخره طراحی گوشی های آیفون 14 این شرکت تغییر خواهد کرد و آیفون 14 پرو و ​​14 پرو مکس از پانچ هول بهره مند خواهند شد. همچنین انتظار می رود سنسور دوربین اصلی از 12 مگاپیکسل به 48 مگاپیکسل افزایش یابد.

اپل همچنان در تلاش است تا تاچ آیدی زیر صفحه نمایش طراحی کند

همچنین گفته می شود که اپل در این سری ساختار شکسته است و آیفون 14 پرو از نظر مشخصات با مدل های غیر پرو متفاوت خواهد بود. امسال چهار مدل آیفون خواهیم داشت. با این تفاوت که دیگر خبری از آیفون 14 مینی نخواهد بود. و آیفون 14 مکس جایگزین آن خواهد شد. برای اطمینان از مشخصات این آیفون ها باید منتظر معرفی رسمی آن ها باشیم.

نظر شما در مورد آیفون آینده اپل چیست؟ آیا ترجیح می دهید از Face ID استفاده کنید یا Touch ID؟