• خانه
  • اخبار
  • فناوری دین هوش مصنوعی می شود: نشست واتیکان در داخل واتیکان با رهبران اسلامی و یهودی، مایکروسافت و IBM

فناوری دین هوش مصنوعی می شود: نشست واتیکان در داخل واتیکان با رهبران اسلامی و یهودی، مایکروسافت و IBM

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فناوری دین هوش مصنوعی می شود: نشست واتیکان در داخل واتیکان با رهبران اسلامی و یهودی، مایکروسافت و IBM

فناوری دین هوش مصنوعی می شود: نشست واتیکان در داخل واتیکان با رهبران اسلامی و یهودی، مایکروسافت و IBM
این هفته در واتیکان، L-R: ماکسیمو تورو کالن، اقتصاددان ارشد فائو؛ داریو گیل، معاون جهانی IBM؛ برد اسمیت، نایب رئیس و رئیس مایکروسافت؛ مسگر وینچنزو پاگلیا، رئیس آکادمی پاپی برای زندگی؛ پاپ فرانسیسک؛ شیخ عبدالله بن بیا، رئیس مجمع صلح ابوظبی و رئیس شورای فتوای امارات متحده عربی؛ خاخام الیزر سیمچا ویس، عضو شورای خاخام اعظم اسرائیل؛ پدر پائولو بنانتی، استاد اخلاق فناوری در دانشگاه پاپی گریگوریان و مدیر علمی بنیاد RenAIssance. (تصویر از مایکروسافت.)

دور هم جمع شدن مدیران فناوری و رهبران مذهبی برای بحث در مورد منافع و اهداف مشترک خود برای آینده بشریت و کره زمین غیرعادی است. حتی غیرعادی تر است که سه دین بزرگ توحیدی جهان در آن حضور داشته باشند.

وقتی پاپ به این نشست می‌پیوندد، در واقع بی‌سابقه است.

این همان چیزی است که این هفته در واتیکان اتفاق افتاد، زمانی که کلیسای کاتولیک میزبان رهبران مذاهب یهودی و اسلامی، امضاکنندگان جدید فراخوان رم در زمینه اخلاق هوش مصنوعی، در نشستی بود که شامل مدیران مایکروسافت و IBM بود.

پاپ فرانسیس با توجه به ترجمه سخنان خود گفت: با موافقت با ترویج فرهنگی که این فناوری را در خدمت خیر عمومی همه و مراقبت از خانه مشترک ما قرار می دهد، نمونه ای را برای بسیاری دیگر ارائه می کنید. هیئت های عبری و اسلامی در این نشست.

پاپ فرانسیس افزود: برادری میان همه پیش نیازی است تا اطمینان حاصل شود که توسعه فناوری نیز در خدمت عدالت و صلح در سراسر جهان خواهد بود.

فراخوان Rome on AI Ethics که تقریباً سه سال پیش توسط مایکروسافت و IBM امضا شد، بر شش اصل تمرکز دارد: شفافیت، شمول، مسئولیت پذیری، بی طرفی، قابلیت اطمینان و امنیت، و حریم خصوصی.

فناوری دین هوش مصنوعی می شود: نشست واتیکان در داخل واتیکان با رهبران اسلامی و یهودی، مایکروسافت و IBM
پاپ فرانسیس به عنوان مونس از براد اسمیت استقبال می کند. وینچنزو پاگلیا نگاه می کند. (تصویر از مایکروسافت)

برد اسمیت، رئیس مایکروسافت، که در جلسه شرکت کرد و سخنرانی کرد، با brooztechnology از اروپا در مورد تماس روم، تلاقی فناوری و ایمان، و رویکرد مایکروسافت به اخلاق هوش مصنوعی هم در توسعه نرم‌افزار خود و هم در همکاری با سازنده ChatGPT، OpenAI صحبت کرد. .

برای موارد برجسته، ویرایش و کوتاه شده برای وضوح و طول بخوانید.

س: وقتی رهبران مذهبی در یک کنفرانس فناوری در اتاق حضور دارند، چه تغییری می کند؟

برد اسمیت: به نظر من این ابعاد فوق العاده ای به گفتگو می بخشد. می توانید بپرسید که آیا رهبران مذهبی در یک جلسه فناوری هستند یا رهبران فناوری در یک گفتگوی مذهبی. هر دو درست است … فرد را وادار می کند تا درباره نیاز به قرار دادن انسانیت در مرکز هر کاری که انجام می دهیم فکر و صحبت کند.

من فکر می کنم چیز خوبی است. من فکر می کنم این یک نیروی قدرتمند است. این باعث می شود که کمی بیشتر فکر کند و حتی ممکن است کمی متفاوت فکر کند. اما در نهایت، من فکر می کنم که این کار ما را هدفمندتر می کند.

همچنین به ما یادآوری می کند که مشکلات بسیار دشواری برای تمرکز روی آن ها داریم. این نوار حتی بالاتر رفته است. … و یافتن این که این سه دین چنین دیدگاه مشترک و پیام مشترکی دارند برای همه ما که زمان زیادی را صرف فکر کردن در مورد هوش مصنوعی و اینکه چگونه می تواند به بهترین نحو به جهان خدمت کند، مهم و الهام بخش است.

س: آیا اجرای این اصول هوش مصنوعی از طریق تعهدات داوطلبانه شرکت‌هایی مانند مایکروسافت به دست می‌آید یا دولت‌های سراسر جهان را ملزم به ایجاد قوانین و چارچوب‌ها می‌کند؟

اسمیت: من فکر می‌کنم واضح است که مسیر رسیدن به هوش مصنوعی مسئول شامل مراحل پیش‌گیرانه و خودتنظیمی توسط شرکت‌های مسئول و همچنین قوانین بیشتر جاده‌ای در قالب قانون و مقررات است.

من فکر نمی‌کنم تنها با یک رویکرد یا رویکرد دیگر بتوان به آنچه جهان نیاز دارد دست یافت. من فکر می‌کنم ساده‌لوحانه است که انتظار داشته باشیم هر کس در جهان که به هوش مصنوعی دسترسی دارد فقط برای همیشه از آن استفاده کند. متأسفانه این طبیعت انسان نیست. آنچه تاریخ به ما می گوید راه هیچ فناوری نیست. …

اما هرچه شرکت‌های مسئول بتوانند پیشرفت بیشتری داشته باشند، و تلاش بیشتری برای ایجاد گفتگوی گسترده و چادر بزرگی که به نظر من اخلاق هوش مصنوعی به آن نیاز دارد، انجام دهیم، فکر می‌کنم مسیر برای قوانین و مقررات آسان‌تر خواهد بود.

س: آیا اپل، آمازون و آلفابت/گوگل فرصتی برای شرکت در Rome Talk داشتند؟

اسمیت: تا امروز شرکت نکرده اند. در نهایت، این تصمیم واتیکان است که چه زمانی آن را به شرکت های دیگر تعمیم دهد. من فکر می‌کنم منصفانه است که بگوییم مایکروسافت و IBM در خط مقدم این امر بودند، نه تنها اولین کسانی بودند که روم کال را امضا کردند، بلکه صادقانه بگویم، آنها در اروپا کارهای بیشتری برای رسیدگی به این مسائل از نظر بسیاری انجام دادند.

س: مایکروسافت در حال حاضر هوش مصنوعی را نه تنها در توسعه محصولات خود، بلکه در گنجاندن فناوری‌های OpenAI نیز پیاده‌سازی می‌کند. آیا اکنون شرایطی وجود دارد که شما به عنوان تیم های توسعه یا به عنوان رهبران شرکت انتخاب می کنید که این اصول را به کار می گیرند?

اسمیت: پاسخ کوتاه بله است. هر روز و هر هفته، مهندسانی در مایکروسافت هستند که سیستم‌های هوش مصنوعی را توسعه می‌دهند و استاندارد هوش مصنوعی مسئول ما را که سال گذشته اتخاذ کردیم، با استفاده روزافزون از ابزارهای مهندسی و راهنمایی‌ها و آموزش‌های مهندسی بیشتر، پیاده‌سازی می‌کنند. همه اینها در حال تکامل است. این کاری است که باید به سرعت پیش برود.

اما چیز دیگری که اضافه می‌کنم این است که هم در مایکروسافت و هم در OpenAI تعهد بسیار مشترک و عمیقی برای اطمینان از استفاده اخلاقی و مسئولانه از هوش مصنوعی پیدا می‌کنم. … نمی‌توانستم گروهی از افرادی را که اخلاقی‌تر، مسئولیت‌پذیرتر یا متعهدتر به این هدف باشند، نسبت به افراد OpenAI، که مدتی است با آنها کار کرده‌ایم، فکر کنم. این جدید نیست. و اگر مأموریت آنها را بخوانید، برای آنها به همان اندازه واقعی است که برای ما واقعی است.